Son Dakika

Beykoz’da 23 Nisan Kutlamaları

  • 0
  • 9661
Beykoz’da 23 Nisan Kutlamaları
Beykoz’da 23 Nisan Kutlamaları

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 23 Nisan Ulusal egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı.

Beykoz’da akşam saat 21.00’da tüm okulların hoparlörlerinden İstiklal Marşı’nın okunacağını açıklayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, 23 Nisan Kutlamalarını Beykoz Belediyesi önündeki Atatürk Anıtı’na çelenk koyarak başlattı.

Öte yandan İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay yayınladığı kutlama mesajında, “ Tüm dünyayı etkisi altına alan virüsün oluşturduğu bu zor şartlarda, tarihimizin parlak sayfalarından biri olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. Yıl dönümüne ulaşmış olmanın kıvanç ve mutluluğunu yaşıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bozbay mesajının devamında şunları söyledi:

23 Nisan 1920’de meclisimizin açılışının hepimizin özel bir anlamı var. Bugün yalnız ülkemiz çocuklarına değil, tüm dünya çocuklarına bayram olarak armağan edilmiştir.

Yıllarca coşkuyla meydanlarda kutladığımız bu bayramı içinde bulunduğumuz şartlardan dolayı bu sene daha büyük bir coşkuyla evlerimizde kutlayacağız. Yine güzel kıyafetlerimizi giyecek, camlarımızı süsleyecek, İstiklal Marşımızı her zamankinden daha büyük bir coşkuyla haykıracağız.

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın sevincini yaşamamızı sağlayan Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ü Birinci Meclisimizin kahraman üyelerini ve bu uğurda canlarını ortaya koyan şehit ve gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, mutlu ve güçlü Türkiye ülküsünü kuşaktan kuşağa canı bir meşale olarak devreden tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

Haber Merkezi

El alem ne der?
Önceki El alem ne der?
Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor
Sonraki Kavacıkspor Beykoz’a puanla dönmek istiyor