Beykoz’da 23 Nisan Hentbol Şöleni

  • 0
  • 8173
Beykoz’da 23 Nisan Hentbol Şöleni
Beykoz’da 23 Nisan Hentbol Şöleni
Beykoz’da 23 Nisan Hentbol Şöleni
Beykoz’da 23 Nisan Hentbol Şöleni
Beykoz’da 23 Nisan Hentbol Şöleni

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Haftasında gerçekleşecek etkinliklerden birinin adresi Recep Şahin Köktürk Spor Salonu olacak.

2014 Yılında kurulan Beykoz Belediyesi Hentbol Takımının Altyapısını oluşurma kapsamında ilçe genelindeki okullardaki sporculardan oluşan takımlar 26 Nisan Pazar Günü düzenlenecek Hentbol müsabakalarında boy gösterecek.

Beykoz Belediyespor Kulübü Hentbol Takımı sezonu 2. Lig Şampiyonluğu ile kapatıp önümüzdeki sezon THF 1. Ligi’nde oynamaya hak kazanırken, bu sporun ilçe genelinde yaınlaştırılması projeleri okullar bazında başladı. Yeşil-Mavili ekibin Altyapı Koordinatörü Salim Sefer Yönetiminde Dzamıl Maljevac, Burak Yıldız, Burak Yaman, Musa Günerler gibi A Takımda yer alan Sporcuların da antrenör olarak katkı sunduğu ekip, ilçe genelinde ilk etapta İlk ve Ortaokul bazında yapılan taramaların ardından 200 civarında öğrenciyi bu spor dalı ile buluşturmayı başarmıştı.

23 Nisan Ulusal Egemnelik ve Çocuk Bayramı’nı da içinde barındıran haftada gerçekleşecek etkinlikler kapsamında Recep Şahin Köktürk Spor Salonu’nda 7 Okulun Sporcularından oluşan takımlar aralarında müsabakalar yapacak. 10’ar dakika üzerinden oynanacak karşılaşmalara Üsküdar’dan da takımlar katılacak. Programda sporcu ailelerine özel bazı etkinlikler de olacak. 7 Metre atışı yarışmasına katılacak olan veliler, bol eğlenceli bir günü hep beraber yaşamış olacak.

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu yaptığı açıklamada Beykoz İlçesinde her şeyin futboldan ibaret olmadığını gösterme düşüncesinde olduklarını söylerken, “Biz bu anlamda yeni spor dallarını kulübümüz bünyesinde başlattık. Özellikle Hentbol Şubemiz olarak birkaç sene zarfında markalaşmak istiyoruz. Milli Takım Antrenörlerimiz olan Hocalarımız İsmail Tarakçı ve Akın Yenigün’ün de yaptığı katkılar ile ilçe genelinde ilk etapta İlk ve Ortaokullar bazında gerçekleşen çalışmalardan çok olumlu neticeler aldık. İlk Okul Grubunda Ahmet Mithat Efendi İO, Çubuklu İO,Ve Fatin Hoca İO, Orta Okullar Bazında Paşabahçe O.O., Ferda-Turan Takmaz O.O., Hacı Numan O.O. ve İshakağa O.O. öğrencilerinden oluşan takımlar ortaya çıktı. Bu okullardan kendi altapımız için de sporcular seçmeye, onları eğitmeye başladık. Okullarımıza her türlü desteği verrmekteyiz, malzeme, Ulaşım, eğitmenler olarak tüm olanaklarımızı onlar için seferber ettik. Hentbol Okulumuz ücretsiz ve akademik kariyer sahibi, Milli Antrenörlerimiz nezaretinde devam etmekte” diye konuştu.

Akülü sandalye dağıtılacak

Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı ve Beykoz Belediyespor Kulüp Başkanı Muharrem Kaşıtoğlu, 23 Nisan Haftasında gerçekleşecek etkinlikler kapsamında anlamlı bir programın da yapılacağını söylerken, Hatırlanacağı üzere birkaç aydır Kamuoyunda oldukça fazla ses getiren ve Voleybol A Takım Sporcularımız tarafından, çeşitli kurumsal bazda alınan destek ile başlatılan -Onlarla Paslaş- Sosyal Sorumluluk Projesi kapsamında  alınan  Akülü Tekerlekli Sandalyelerin İhtiyaç Sahibi Vatandaşlara dağıtımını da 26 Nisan Pazar Günü gerçekleştireceğimiz etkinlikler kapsamında yapacağız. “şeklinde konuştu.

Spor Servisi

Beykoz’da Hazreti Muhammed (SAV)'i hadislerle andılar
Önceki Beykoz’da Hazreti Muhammed (SAV)'i hadislerle andılar
Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Sonraki Dost Beykoz Gazetesi Ekim 2023... 243. Sayı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz