Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar

  • 1
  • 14485
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar
Beykoz'da 23 Nisan coşkusunu bozamadılar

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda çocuklar 1 günlüğüne Müdür ve Kaymakam oldu.

Türkiye Cumhuriyeti'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'nin resmî tatil günlerinden ve ulusal bayramlarından olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Beykoz'daki devlet erkânınca kutlandı. Önce İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve Kaymakam Süleyman Erdoğan, okullardan gelen öğrenci ve öğretmenleri sevgiyle karşıladı; ardından ise Atatürk Heykeli önünde bir tören düzenlendi. Şanlıurfa Hilvan'dan gelen öğrenciler, resmi tören öncesi Atatürk Anıtı önünde halkoyunu oynayarak, kutlanan bayrama derinlik ve anlam kattılar.

CHP’nin alkışlı protestosu

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise üzerine yürüyüp kendisini taciz ve tahrik eden bir takım kişileri, kendisine yakıştığı şekilde olgunlukla karşıladı. Öte yandan tören alanında bulunan birkaç STK ve partilerden oluşan yaklaşık 40 kişilik grup, CHP'nin 'Milletçe Alkışlıyoruz' sloganını hep bir ağızdan bağırarak, resmi töreni protesto etti.

‘Yeni İlçe Milli Eğitim Müdiresi Buket Hanım, Şube Başkanı Kazım Bozbay’dan Tokatköy’e yeni bir okul yapımı için talimat verdi!’

Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına Beykoz ilçesinde düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na dair resmi tören, sabah saat 08.30'da İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ın Tokatköy Ortaokulu'ndan gelen öğrenci ve öğretmenleri makamında kabul etmesiyle başladı. Okulun 7. sınıf öğrencilerinden Buket Hazal Yücel'e kendi koltuğunu da bırakan Kazım Bozbay, bu sırada yeni İlçe Milli Eğitim Müdiresi'ne 'Efendim, ne yapmak istersiniz?' diye sordu. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdiresi Buket Hazal Yücel de Şube Başkanı konumuna düşen Kazım Bozbay'a Tokatköy Ortaokulu'ndaki 'ikili öğrenimin' sona ermesini istediğini söyledi. Şube Müdürü Kazım Bozbay ise konuyla ilgili olarak, 2B konusunun çözüme kavuşmasının ardından Beykoz Belediyesi'nin Tokatköy'de ikinci bir okul yapımı için arsa tahsis edeceğini vurguladı ve kısa zaman içerisinde 'ikili öğrenimin' ilçede son bulacağını anlattı. Buket Hazal Yücel, İlçe Milli eğitim Müdiresi olarak makamında otururken, Tokatköy öğretmenleri, öğrencileri ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürleri'yle birlikte 'hatıra fotoğrafı' çekindi. Programın sonunda ise tekrar makamına dönen Beykoz İlçe Milli eğitim Müdürü Kazım Bozbay, öğrencilere Rus ve Türk Edebiyatı'ndan seçilen 'Klasik kitaplar' hediye etti.

‘Yeni Beykoz Kaymakamı Hakan Enes Seyhan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ile telefonda konuştu’

Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan da Kavacık Borsa İstanbul Ortaokulu'nu makamında ağırladı. Öğrencilerden Hakan Enes Seyhan'a makamını terk eden Kaymakam Erdoğan, bu sırada öğrencilerle bir süre sohbet etti. "Kaymakam nasıl olunur?" diye soran Erdoğan, bu sırada öğrencilerin üniversiteler konusunda zorlandığını görünce, konuyla ilgili olarak şu bilgiyi verdi: "Eskiden üniversitelerin Kamu Yönetimi Bölümleri'ni bitirenler Kaymakam oluyordu. Ancak günümüzde üniversitelerin Siyasal Bilgiler Fakültesi, Hukuk Fakültesi, İktisat ve İşletme Fakültelerini bitirenler de Kaymakam oluyor"… Bu sırada yeni Beykoz Kaymakamı Hakan Enes SeyhanBeykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek aradı. Bir süre görüşen ikilinin telefon kapandıktan sonra ne konuştuklarını Kaymakam Hakan Enes Seyhan anlattı: Buna göre Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz Kaymakamı Hakan Enes Seyhan'dan 'ilçedeki öğrenimlerin tam gün olması' konusunda talepte bulunmuştu. Kaymakam Hakan Enes Seyhan ise bu konuyu düşüneceğini ve şartların oluşması durumunda ‘tam gün eğitime’ geçilebileceğini ifade etti.

‘Halkoyunlarıyla ve neşeyle başlayan törende taciz ve tahrik vardı!’

Kabullerin ardından Atatürk Anıtı önünde toplanan Devlet erkânı, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay öncülüğünde bir tören düzenledi. Tören öncesi Beykoz'un 'Kardeş Şehri' olan Şanlıurfa Hilvan'dan gelen halkoyunu ekibi, Atatürk Anıtı önünde mini bir gösteri sundu. Halkoyunları gösterisinin ardından Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Atatürk Anıtı’na çelenk bırakarak, saygılarını sundu. Bu sırada tören alanını işgal etmiş olan CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan, Vatan Partisi Beykoz İlçe Başkanı Eyüp Bostan ve birkaç STK kuruluşu ile CHP’liler yüksek sesle bağırarak İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve beraberindeki heyeti taciz etti.

‘Kazım Bozbay, yuhalamalara tebessüm ve sabırla karşılık verdi!’

CHP'nin 2015 Haziran Seçim Sloganı olan 'Milletçe Alkışlıyoruz' diye bağıran bir kadının ardından, yaklaşık 40 kişilik grup kadına eşlik ederek, Kazım Bozbay'ı alkışlamaya başladı. Bu sırada, "Niye halk oyunu gösterisi yaptınız? Hani İstiklâl Marşı? Nerde?" diye bağrışmalar da duyuldu. Ancak program akışında Saygı Duruşu ve İstiklâl Marşı da vardı ve anons edilen Saygı Duruşu'nun ardından da alkış sesleri birden kesildi! Saygı Duruşu'nun ardından İstiklâl Marşı da gür ve canlı bir şekilde hep birlikte söylendi. Törenin sona erdiğinin anonsuyla birlikte, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ve beraberindeki heyet, provokatif konuşmalar ve sataşmalar arasında makamına gitmek zorunda kaldı. Bu sırada Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay'ın son derece olgun bir şekilde davrandığı ve 'yuhalamalara' karşılık tebessüm ve sabırla karşılık verdiği görüldü.

Haber Merkezi

Beykozlu Berranur, Konya’da 3. oldu
Önceki Beykozlu Berranur, Konya’da 3. oldu
Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Sonraki Beykoz'da binler 19 Mayıs Gençlik Bayramı için yürüdü
Yorumlar (1 Yorum)

mustafa aslan (10 yıl önce)

Biz milletçe bu gezizekalıları alkışlamaya bir başlarsak sonu nereye varır düşünemiyorum. Yeter artık düşün bu milletin yakasından!

Yorum Yaz