Beykoz’da 23 Haziran 2019 İBB Başkanlık Seçimleri

  • Güncelleme: 23.06.2019 17:10
  • Okunma: 6081 kez
  • Yorum: 1
Beykoz’da 182 bin 452 seçmen 45 mahallenin 55 okulunda kurulan 550 sandıkta İBB Başkanlığı için oy kullandı.
Beykoz’da 23 Haziran 2019 İBB Başkanlık Seçimleri

Oy kullananlar arasında tanınmış siyasiler, sanatçılar ve ilçe başkan ve yöneticileri vardı.  

Beykoz’da 182 bin 452 seçmen, İBB Başkanını seçmek için bugün sandık başına gitti.

Seçimde, Cumhur İttifakı'nın (AK Parti) adayı Binali Yıldırım, Millet İttifakı'nın (CHP) adayı Ekrem İmamoğlu, Saadet Partisi'nin adayı Necdet Gökçınar ile Vatan Partisi'nin adayı Mustafa İlker Yücel yarıştı.

Beykoz, 45 mahalle 55 okulda kurulacak 550 sandıkta 182 bin 452 kişi bugünkü seçimde İstanbul’da 5 yıl boyunca görev yapacak Büyükşehir Belediye Başkanını seçti.

Seçmenler arsında yer alan ve Beykoz’da sandık başına giden siyasiler ve ünlü sanatçılar objektiflere yansıdı.

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç

Çavuşbaşı Türker İnanoğlu İlköğretim Okulu'nda oyunu kullanan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç yapmış olduğu açıklamasında, “23 Haziran İBB Başkanlığı Seçiminin ülkemiz, şehrimiz ve ilçemiz için daha güçlü yarınlara ulaşmamızda bir eşik olmasını Rabbimden niyaz ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın ve eşi Bedriye Aydın

Soğuksu İlkokulu’nda vatandaşlık görevini yerine getirerek ailesi ile birlikte oyunu kullanan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın sandık görevlilerine de kolaylıklar diledi. Aydın daha sonra 23 Haziran İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı yenileme seçimi kapsamında ilçedeki okulları gezerek oy kullanan vatandaşlarla ilgilendi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı oyunu İshakağa Ortaokulu'nda kullandı. Kaymakam Katırcı sosyal medya hesabıundan yaptığı açıklamada “İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için İshakağa Ortaokulu'nda oyumuzu kullandık, vatandaşlık görevimizi yaptık. Yapılan seçimin ilimize ve ülkemize hayırlı hizmetlere vesile olmasını diliyorum.” İfadelerine yer verdi.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan

Bayan Pekcan oyunu Beykoz’da kullandı. Ruhsar Pekcan, eşi Hasan Pekcan ile birlikte oy kullanacağı Şehit Er Ersin Güner Ortaokulu'na geldi. Oy kullanmak için sırada beklerken vatandaşlarla sohbet eden ve fotoğraf çektiren Pekcan, kayıtlı olduğu 1195 numaralı sandıkta oy kullandı. Pekcan, oyunu kullandıktan sonra yaptığı açıklamada, seçimlerin hayırlı uğurlu olması temennisinde bulunarak, "Seçimleri de böylece bitirmiş oluyoruz. Bundan sonra 4 yıl inşallah icraatımıza bakacağız. Hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Sanatçı Sezen Aksu

Ünlü sanatçı Sezen Aksu, yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oyunu kullanmak için Beykoz Sedat Simavi Ortaokuluna geldi. Ünlü sanatçı Aksu, okulda bulunan gazetecilere dönerek “Yine bekliyorsunuz nöbetçiler” dedi.

Minik serçe, okulda kendisiyle fotoğraf çektirmek isteyen hayranlarını geri çevirmedi. Okuldaki çocuklarla da sohbet eden Aksu’nun oldukça neşeli olduğu gözlendi. Minik Serçe’nin oy pusulasını aldığı sırada sandık görevlilerine “Şurada herkesin içinde basıverem mi?” diyerek espri yapması sınıftakileri güldürdü. Mührü oy pusulasında biraz taşan Minik Serçesandık görevlilerine, “Başıma bir iş gelmeyecek değil mi?” diye sordu. Görevliler de “Diğer partiye sıçramadıysa bir şey olmaz” dedi.

Gülşen Bubikoğlu Sedat Simavi Okulu’na oy kullandı

Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Gülşen Bubikoğlu, yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oyunu Beykoz Sedat Simavi Ortaokulunda kullandı. Yeşilçam'ın ünlü oyuncusu Gülşen Bubikoğlu, yeniden yapılan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçiminde oyunu vermek üzere Beykoz'daki Sedat Simavi Ortaokuluna geldi. Bubikoğlu oyunu kullandıktan sonra okuldan ayrıldı.

Türker İnanoğlu’da Sedat Simavi de oyunu kullandı

Türker İnanoğlu da oyunu, Beykoz Sedat Simavi Ortaokulu'nda kullandı. İnanoğlu, oy verme işleminin ardından kendisini bekleyen gazetecilere, "Tekrarlanan bir seçim için oy kullandım, ülkemiz için hayırlı olur inşallah" dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Seçmen, Sandık, İBB

Yorumlar (1 Yorum)

yavuz (4 ay önce)

yücel uzun,bundan sonra kafalar güzel olacak.

Yorum Yaz