Yaşam

Beykoz'da 22 çifte 14 Şubat nikahı

Beykoz'da 22 çifte 14 Şubat nikahı
2015.02.14 00:00
| | |
23141

Foto galeri Video galeri

Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen 'Nikâh Şöleni'nde 22 Beykozlu çift dünyaevine girdi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, kıydığı nikâh sonrası çiftlere bir ömür mutluluk diledi. Başkan Çelikbilek'in yanı sıra Başkan Yardımcıları Salim Öztürk ve Suphi Uçak da etkinliğe katılarak, genç çiftlerin nikâhlarını kıydı ve ailelerini tebrik etti.

Sevgililer Günü'ne özel düzenlenen etkinlikte, Beykozlu genç çiftlerin heyecanı ve mutluluğu görülmeye değerdi. Anonsla birlikte birer birer sahneye gelen nişanlı çiftler, bir ömür boyu saadet için 'Evet' dedi. Beykoz Belediye Başkanı da törene katıldı ve genç çiftlerin nikâhını kıydı. Özellikle anne ve baba sevgisine dikkat çeken Başkan Çelikbilek, evlenen çiftlerden bir genç kıza sorduğu 'Evlenmeyi kabul ediyor musun?' sorusuna 'Babama sormam gerekiyor, ne diyorsun baba evet diyeyim mi?' şeklinde yanıt almasına oldukça şaşırdı. Genç kızın salonda bulunan babasının 'Evet de evet!' demesi üzerine 'Evet' diyen genç kızı Başkan Çelikbilek överken, ailenin onayının son derece önemli olduğuna dikkat çekti. Kendi babasını 1 Mart 1999 tarihinde kaybettiğini hatırlatan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, her yıl 1 Mart günü geldiğinde aile içerisinde bir hüzün yaşandığını anlattı. Genç çiftlere öğüt de veren Başkan Çelikbilek, "Ailenin hayr duasını almak çok önemli" diye konuştu.

‘Başkan Çelikbilek, ortamın resmi havasını bir anda dağıttı…’

Evliliğin temel sırrının sabır olduğunu söyleyen Başkan Yücel Çelikbilek, evlenen çiftlerden bakabilecekleri kadar çocuk yapmasını istedi. "Birilerinin söylediği gibi aslında çok çocuk sahibi olmak kötü şey değildir. İnanın Allah çocuğu rızkıyla birlikte veriyor" diyen Yücel Çelikbilek, gelinlerden ikisinin 4 damatlardan da yine ikisinin 2 kardeş olduğunu öğrenince, "Buradaki konuklar sizden en az 6 çocuk bekliyorlar" dedi. Nikâh masasındaki 'şahitlerin' bekâr olduğunu öğrenince "Aslında sizin şahitliğiniz kabul edilmemeli..." diyerek ortamdaki resmi havayı dağıtan ve salondakileri güldüren Çelikbilek'e bekâr olan şahitler, evlilik sözü verdi. Bir çifte nikâh cüzdanını uzatırken "Bir şartım var..." diyen Yücel Çelikbilek, çiftten evlilik sonrası Beykoz'da yaşamak ve ilçeyi terk etmemek konusunda söz aldı.

Tören sonrası toplu olarak hatıra fotoğrafı çekinen genç çiftlere Başkan Yücel Çelikbilek, birer çiçek hediye etti. Beykoz Belediyesi adına içerisinde adlarının yazılı olduğu birer dolma kalem, saat ve evlilik rehberi, bir çanta içinde yeni evli çiftlere verilirken, salonu dolduran aileler töreni heyecan dolu gözlerle takip etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Belediyesi, 14 Şubat, Nikah, Yücel Çelikbilek

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"