Beykoz’da 2024 Seçimlerinin iddialı partisi olacağız

  • 0
  • 7331
Beykoz’da 2024 Seçimlerinin iddialı partisi olacağız
Beykoz’da 2024 Seçimlerinin iddialı partisi olacağız
Beykoz’da 2024 Seçimlerinin iddialı partisi olacağız
Beykoz’da 2024 Seçimlerinin iddialı partisi olacağız
Beykoz’da 2024 Seçimlerinin iddialı partisi olacağız
Beykoz’da 2024 Seçimlerinin iddialı partisi olacağız
Beykoz’da 2024 Seçimlerinin iddialı partisi olacağız
Beykoz’da 2024 Seçimlerinin iddialı partisi olacağız

Cumhur İttifakı’na son aşamada katılan Yeniden Refah Partisi, 14 Mayıs 2023 Milletvekili Genel Seçimlerinde Beykoz’da yakaladığı çıkışla adından söze ettirmeyi başardı.

Mikail Akyıldız’ın İlçe Başkanı olarak atanmasının hemen ardından Genel Başkan Dr. Fatih Erbakan’ın ziyaret ettiği Beykoz’da Yeniden Refah Partisi ülke genelinin üzerine çıktı.

Türkiye genelinde yüzde 2,81 oranında oy alan Yeniden Refah Partisi Mikail Akyıldız’ın İlçe Başkanı olduğu Beykoz’da yüzde 3,56 oranında oy alarak dikkatleri üzerine çekti.

İlçe Başkanı Mikail Akyıldız 14 – 28 Mayıs Seçimlerine yönelik ilk değerlendirmesini Dost Beykoz’a yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Genel Başkan Fatih Erbakan ile görüştü

28 Mayıs 2. Tur seçimleri öncesi olan 27 Mayıs’ta miting yapmak üzere Beykoz’a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan ile yakından görüşerek durum değerlendirmesi yapma imkânı bulduğunu söyleyen İlçe Başkanı Mikail Akyıldız, “2024 yılı yerel seçimlerine Beykoz’da mutlaka ortak olacağız” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile memleketleri olan Rize üzerine kısa bir sohbet yaptığını söyleyen Başkan Akyıldız, Genel Başkanı Fatih Erbakan ile ise, Cumhur İttifakı bileşenleri ile Beykoz’da yapmış oldukları ortak çalışmaları paylaştı.

Her geçen gün partimize ilgi artıyor

Partilerine olan eğilimin tüm ülke genelinde olduğu gibi Beykoz’da yükseldiğini ifade eden Mikail Akyıldız, merhum Prof. Dr. Necmettin Erbakan’ın Türk siyasetine kazandırdığı Milli Görüş felsefesinin sahipsiz kalmamasının yine Türk siyaseti adına çok sevindirici bir durum olduğunu ve bu sorumluluğunun fikir babası Merhum Necmettin Erbakan’ın muhterem evladı Dr. Fatih Erbakan tarafından üstlenilmiş olmasının seçmeni son derece mutlu ettiğini dile getirdi.

Kısa sürede Beykoz Teşkilatını ayağa kaldırdık

Yaklaşık 7 ay önce Yeniden Refah Partisi Beykoz İlçe Başkanı olarak atandığını hatırlatarak, kısa sürede Beykoz’da teşkilatı ayağa kaldırmak için etkili çalışmalar yaptıklarına değinen Akyıldız, “elden geldiğince kurmuş olduğumuz ekiple 14 – 28 Mayıs Seçimlerine girdik. Sağ olsunlar, vatandaşlarımız bizi mahcup etmedi. Partimiz tüm Türkiye’de olduğu gibi Beykoz’da da teveccüh gördü. Partimiz seçimlere kendi logosuyla girerek Genel Başkanımız Dr. Fatih Erbakan başta olmak üzere 5 milletvekili adayımızı TBMM’ye taşımayı başardık. Bu da partimizin ve Genel Başkanımız Fatih Erbakan’ın Türk siyasetinde kalıcı olacağının en önemli göstergesidir” dedi.

Yeniden Refah Partisinde kongre dönemi başlıyor

Genel Merkez ve İstanbul İl Başkanlığını belirleyeceği takvim çerçevesinde önümüzdeki günlerde ilçe kongrelerinin başlayacağını dile getiren Mikail Akyıldız, Beykoz’da çalışmalara başladıklarını ve 2024 Yerel Seçimlerine ortak olmayı hedefledikleri güçlü bir kadro oluşturabilmek için gerekli alt yapıyı hazırlamaya başladıklarını dile getirdi.

Son 50 yılını Beykoz’da geçirdiğini ve esnaf olması nedeniyle de oldukça geniş bir çevresi olduğunu kaydeden Mikail Akyıldız, yeni kadronun oluşmasında çevresinin büyük katkısı olacağını düşündüğünü söyledi.

Beykoz’un bir Anadolu kasabası olma kültürünü ısrarla muhafaza etme çabalarını takdirle karşıladıklarını ve bu kültürün oluşturacakları yeni kadronun alt yapısında mutlaka etkin olacağını ifade eden Mikail Akyıldız, “14 – 28 Mayıs Seçimlerinde gerek Yeniden Refah Partisi’ne, gerekse Cumhur İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Recep Tayyip Erdoğan’a büyük teveccüh gösteren Beykoz halkına şükranlarımı sunuyorum” dedi.

İlk tebrik ziyareti Beykoz Rizeliler Derneği’nden

Öte yandan, daha önce Mikail Akyıldız’ın başkanlığını yapmış olduğu Beykoz Rizeliler Derneği Yönetimi Başkan Mehmet Yılmaz eşliğinde Yeniden Refah Partisi’nin TBMM’ye girmiş olması nedeniyle Beykoz İlçe Başkanlığına bir hayırlı olsun ziyareti yaptı.

Haber Merkezi

Beykoz halkı nerede isterse ben orada olacağım
Önceki Beykoz halkı nerede isterse ben orada olacağım
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz