Beykoz'da 2020 futbol dışı panorama - 3

  • 15.04.2020 10:45
  • Okunma: 4661 kez

PAŞABAHÇE SPOR KADIN BASKETBOL VE ERKEK BASKETBOL TAKIMLARI          

Paşabahçe spor basketbol branşını uzun bir aradan sonra 2010 yılında yeniden açarak  Basketbol Takımların başına Takımların Baş antenörü olarak Mehmet Harun SİNCE yı getirdi. M. Harun Since Marmara Üniversitesi, Beden Eğitimi Spor Okulu Basketbol Antrenörlüğü bölümü mezunu. Yaklaşık olarak 13 yıldır basketbol antrenörlüğü yapıyor. 13 yıllık aktif çalışma süresince birçok kulüp ve okul takımında profesyonel antrenörlük yaptı. Paşabahçe Spor kulübü ile eş zamanlı olarak Nun Okulları’nın Basketbol baş antrenörlüğünü yürütmekte.

Mehmet Harun Since Kulübün kadın basketbol takımlarının Baş antrenörlüğünü, Teknik ekibi ise şu şekildedir; Erkek Takımların Baş Antrenörü, Mehmet Sait Since Kendisi Kocaeli Üniversitesi mezunu olmakla beraber yaşamı boyunca birçok kulübün alt yapısında görevler yapmış deneyimli bir antrenör. Basketbol Antrenörleri; Arif Umut Hıdır, kulübün alt yapısından yetişmiş çok değerli hocalarından biri,  Berke Soyer hocada, yine kulübün alt yapısından yetişmiş  işini layıkıyla yaparak hizmet veriyor,   Aziz Şentürk hoca, Marmara Üniversitesi mezunudur, Aynı zamanda milli bir sporcu olarak hizmet veriyor.

2010 yılından itibaren Paşabahçe Spor Kulübünün de basketbolda  On yıllık bir süre boyunca Türkiye Basketbol Federasyonu’nun her yaş kategorisinde Kız ve Erkek takımlarıyla müsabakalara hiç ara vermeden katılıyorlar. İstanbul’da gerçekleşen birçok özel basketbol turnuvada devamlı katılıyorlar. Bunların yanı sıra; kız takımlarıyla yaşadıkları İstanbul şampiyonluklarıyla son yıllarda adlarını fazlasıyla duyurdular. Aynı zamanda Türk Basketboluna birçok sporcu kazandırdılar. Yetenekli sporcuları basketbolumuzda önde gelen kulüplerimize yönlendirerek burslar almalarına yardımcı oluyorlar.

İstanbul’da ki büyük bir kulübümüzle pilot takım gibi çalışıyorlar. Bu vesileyle Kurdukları dostluklarla, bir devlet okulunu ve birde özel okulu pilot okul yaparak okullarımıza da başarı getirmelerini sağlamakla beraber, sporcularında geleceklerini güvence altına almaya çalışıyorlar. Yurt içinde de ve yurt dışında Macaristan’da kamplar düzenlediler. Bu kamplar sporcuların sportif ve sosyal gelişmelerine çok faydalı olduğunu ifade ettiler.

2020 Sezonunda  65 kadın 75 erkek  toplamda 150 sporcularıyla,  kadın ve erkek takımları olarak 9 kategoride Basketbol Liglerinde mücadele etmekteler. Aynı zamanda 4 takımımızla da özel bir turnuvalarda mücadele etmekteler. Kendilerine desteklerini hiç eskit etmeyen Okul Müdürleri Murat URGANCI ya ve Kulüp Başkanları Coşkun OKUR a teşekkür ediyorlar.

GÖLLÜ BİNİCİLİK SPOR BİNİCİLİK BRANŞI

Beykoz Göllü köyünde bulunan Göllü Biniclik Spor Kulübü sadece binicilik branşında faal olup Binicilik Antrenörü ve sporcusu yetiştirmektedir. Kulübün  Antrenörlüğünü Hakan Kayaca yapıyor. Yardımcılıklarını Ali hoca, Seyma ve Seyit hocalar yapıyor. Her yıl 23 nisanda ve yine her hafta havaların durumuna göre engelli özel çocuklarımızı eğitim ve tedavi amaçlı olarak atlara bindiriyorlar. Ayrıca Göllü köyü ve Çevre köylerin çocuklarına lisanlı olarak binicilik sporunu yaptırıyorlar. Biri Balkan ve Türkiye şampiyonu  25 sporcuları var.

Anahtar Kelimeler:

Yazarın Yazıları