Beykoz'da 2018 - 2019 Sezon değerlendirmesi

  • 19.02.2019 15:30
  • Okunma: 19707 kez

Asım ÖZDEMİR


2018 yılı amatör spor kulüplerimiz için bana göre başarılı bir yıl oldu.

Başarı sadece şampiyonluk değildir, başarı birçok konuda katılım sağlayarak sporu kitlelere sağlıklı ve bilinçli olarak yaymaktır.

Gümüşsuyu Spor Kulübü'müz 2018’de tüm kupaları topladı. Çok başarılı bir başkanları var. Spor yaşamındaki fair davranışlarıyla, sosyal yaşamındaki beyefendiliği ve paylaşımcılığıyla herkese yardımcı olmaya çalışan Şeref Kurtuluş Başkan’a tüm Beykoz spor camiası adına teşekkür etmek bir borç olmuştur.

A Takımları süper amatörde ne yazık ki 1. Amatör Kümeye düştü. Bu yıl mücadele ettikleri grubun  ilginçliği takımlar arasında fazla bir puan farkı olmamasına rağmen maalesef 26 puanla bir alt kümeye düştüler çok yazık oldu. Antrenman Tesisleri yenilenerek ideal bir duruma geldi. Bu sahada sadece U-11 ve U-12 lig maçları oynanıyor. Tesislerin yenilenmesinde başrolü oynayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür ederiz.

Gümüşsuyu Spor Kulübü Basketbol branşında da faaliyet göstermeye başladı.

Kavacık Spor kulübü Başkan yardımcısı ve takım kaptanı Bedri Güntay 36 yaşında olmasına rağmen spor nasıl yapılır, kaptanlık nasıl yapılır, yöneticilik nasıl yapılarak kulüp nasıl yönetilir çok güzel örneklerini veriyor genç sporcularımız Bedri ağabeylerini dikkatle izleyerek onu örnek alıyorlar. Bu da Kavacık Spora olumlu yansıdı ve Şampiyonluğu garantilediler klasman grubunda başarılar dilerim.

Kavacık Sporun Tesisleri çok güzel oldu, Bu tesisin yapılmasında Yine Bedri Güntay çok büyük emek verdi, bu konuda Murat Yılmaz Hoca’mızın önderliğinde yapılan çalışmalar sağladığı her türlü destek ve emekleri de son derece yararlı oldu.

Kavacık Spora kazandırdıkları bu güzel tesis için her ikisini ve yönetimini tebrik ederim.  Kavacık Spor süper amatör lig de grubundan şampiyon olarak BAL’a çıkmak için Klasman grubuna yükseldi başarılar dilerim. Güzide kulübümüz, Atletizm, masa tenisi branşlarında faaliyet veriyor.

Ortaçeşme Spor kulübü bu sezon başı çok büyük bir atak yaparak eski günlerine döndü ve çok güzel işler yapmaya başladılar ve bu çalışmalarını da göz ardı etmemek lazım. Kendileri çalışıp üretiyorlar maşallah diyelim. A Takımları 1. amatörde ikinciliği garantiledi ve oynadığı play-off maçını 3-2 kazanarak süper amatör lige yükseldi. Süper amatör ligde Başarılar dilerim. Çok güzel tesisleri var yönetim kurulu sahanın etrafını ve tribünü de düzenlediler. Bir tek ışıkları kaldı inşallah onu da yakın zamanda bitirirler. Ayrıca Basketbol branşında hizmet veriyorlar.

Çubuklu Spor her zamanki durumunu koruyor. Başkanları Coşkun Tosun çok prensipli ve seviyeli yönetim tarzı ile Beykoz’a ve İstanbul’ a mal oldu. Aynı zamanda Beykoz Belediye Başkan adayı olarak Beykoz’da her kesime hizmet etmeye soyunması karşısında ben de bir yakın dostu olarak kendisine başarılar diler yolunun açık olmasını dilerim.

Çubuklu Spor Basketbol, Atletizm ve Badminton branşlarında faaliyet gösteriyor.

Beykoz 1908 AŞ lige çok hızlı başladı ama sonunu getiremedi. Nedenleri ortada, söylenenlere göre maddi diyorlar. Şu an ki yönetim kurulu canla başla çalışıyor ama bu gayretlerinin yeterli olup olmadığını zaman gösterecek. Bu sezon Liginde kaldılar artık önümüzdeki sezona için bu günden hazırlık yapmaları lazım yarın bile çok geç olabilir. Tesisleri var ama hala sadece antrenman için kullanabiliyorlar. TFF ve Beykoz Belediyesinin iş birliği ile yeni yapılan stat bitti ancak ufak tefek eksiklerinin olduğu ve bu yüzden bu sahaya henüz maçlar verilemiyor.

Paşabahçe Spor bana göre bu liglerin en iyi takımlarından biriydi ve bana göre açık ara bu ligi başarıyla bitirir diye düşünüyordum ama maalesef futbol bu insanları çoğu zaman yanıltabiliyor. Ligde kaldılar. Zafer Hoca’nın gelişi ile alt yapılarında yeniden eski başarılı günlerine dönmenin sinyallerini verdiler. Başarılar dilerim. Tesisleri Beykoz ve İstanbul’un en iyi tesislerinden biri.

Basketbol branşında erkek ve bayanlar olarak faaliyet gösteriyorlar.

Soğuksu Sporu hazırlık maçlarında izledim Kadir hocamız ile sezona çok iyi hazırlandılar iyide futbol oynuyorlardı ama onların yakasını şansızlık bir türlü bırakmadı. Klasman grubuna kalabilecek en iyi takımlarımızdan biriydi. Kendileri için antrenman ve alt yapılar için kullanılabilecek durumda tesisleri var.

İstanbul Mesudiye Spor maçlarının başlamasına bir hafta kala A takım ortada yoktu. Maçlarla birlikte takım ortaya çıktı ve iyi oyunculardan oluşan hazır bir takım görüntüsü verdi.  Şampiyonluk hesapları son güne kadar yapıldı. Ligi orta sıralarda bitirirler. Alt yapıları var. Tesisleri yok. Tesis kiralayarak antrenmanlarına devam ediyorlar.

Çavuşbaşı Sporun çok iyi tesisleri var. Bu tesis Spor Toto Teşkilat Başkanlığı ve Beykoz Belediyesi işbirliği ile yapıldı ve kullanım hakkı da doğal olarak Çavuşbaşı Spora verildi, Ayrıca Üsküdar’ın Bal liginde mücadele eden takımlarımızdan Çengelköy Spor da ücreti karşılığında bu tesisten hizmet alıyor.

Çavuşbaşı sporu iki kez izledim iyi bir takım 1. amatörde grubunda şampiyonluğu garantiledi. Süper amatörde başarılar dilerim.

Tesisleri biraz daha büyütürse Profesyonel lig oynanacak durumda Tesisleri var.

TED Koleji Spor Süper amatör lige çıkmayı garantiledi, Bu takımda yine Beykoz’un gençleri futbol oynuyor tebrik ederim. Alt yapıları var Tesisleri yok ama tesis kiralayarak hizmet alıyorlar. Diğer branşların birçoğunda hizmet veriyorlar.

Denizcilik İşletmeleri bu yıl genç bir takımla liglere girdi ve 1. amatör ligin ağır gelmesi nedeniyle zorlandılar ve küme düştüler. Ancak Alt yapı çalışmaları son hızla devam ediyor. Özellikle de bu yıl son derece yetenekli 2009, 2010, 2011 ve 2012 doğumlu minik yıldız adayları Metin Cafri nezaretinde çağdaş ve bilimsel yöntemlerle çalışmalarına devam ediyor. Tesisleri yok ama tesis kiralayarak hizmet veriyorlar. Yakın gelecekte adlarından söz ettireceklerine inancımız tamdır. Biz de kendilerine her türlü desteği vererek başarılar diliyoruz.

Beykoz Elmalı 1. amatörde oynadılar. Yusuf Dinç Başkan bu yıl işi ciddiye almadı.  Alt yapı ve tesisleri yok ama tesis kiralayarak hizmet alıyorlar. Futbol dışında Tekvando branşlarında faaliyetleri var.

Rüzgarlıbahçe İdman Yurdu Sporun tesislerini Belediye Başkanımız Sn. Yücel Çelikbilek yaptırdı. Çok ta iyi olmuş bu mahallemize bir tesisi lazımdı. Muhtar Sedat Altun ve Kulüp Başkanı Bayram Taşkıranlar kulüpte Kadın futboluna gereken önemi vererek genç kızlarımızın futbol oynayarak spor yapmalarını sağlıyorlar. Hatta bu konuda Takım olarak Kadınlar üçüncü liginde mücadelelerini sürdürerek iddialı bir duruma geldiklerini de gösteriyorlar.

Ayrıca Kulüpte Özel çocukların (engelli) eğitimine katkı için üç tane at aldılar. Özellikle otizmli çocuklarımızın rehabilitasyonu çalışmalarına gösterdikleri çalışmalardan dolayı övgü ve saygıyı fazlasıyla hak ediyorlar. Alt yapıları var, Tesisleri antrenman için yeterli. Bu sezon 2. amatör lige katıldılar.

Kanlıca Spor tesislerinin yapımına başlandı ancak henüz bitmedi. Tesisler bitmeden 1. amatör lige iyi başladı ama ikinci devrede yeterli antrenman yapamadılar. Takımın başında bulunan tecrübeli Aydın Hocamız ile zor günleri başarı ile atlattılar. Alt yapıları var. Tesisleri yapım aşamasında henüz bitmedi bitince çok rahat ederler.

Bayan voleybol gençlerde şampiyon oldular ve Türkiye şampiyonasına katılacaklar.

Beykoz Belediye Spor kulübü birçok branşta faaliyet veriyor bunlardan erkeklerde Hentbol de süper ligdeler ilk yarıları bitti ikinci yarı maçları da başladı. Teakwando da Osman Günaçtı hocamızın başarılı çalışmaları her zaman meyvesini veriyor Türkiye ve Avrupa şampiyonalarına sporcu göndererek Beykoz’ u en iyi şekilde temsil ediyor.

Bey Teakwando Spor kulübü Başkanı ve Antrenörü Mustafa Zurnacı kendi öz imkânları ile sporcu yetiştirerek İstanbul ve Türkiye şampiyonalarına sporcu göndermeye çalışıyor. Başarılı Tekvandocu sporcuları var.

Anadolu Hisarı İdman Yurdu Spor bu sezon ilk defa 2. Amatörden liglere başladı başarılar dilerim. İnşallah bu sezondan itibaren eski günlerine dönerler. Basketbol branşında müsabakalara katılarak yerel lig ile uluslararası özel müsabakalarda yapıyorlar.

Beykoz Yeni Mahalle Spor‘da bu sezon 2. amatörden liglere başlayacak. Alt yapıları da var. Tesis yerleri var yapılması bekleniyor. Bayanlar Voleybol ve Erkekler Basketbol branşlarında mahalli liglere katıldılar.

Beykoz Voleybol Bayan takımımız Bektaş Durmaz hocamızın şahsı gayretleri ile çalışmalarına devam ediyor. Bayan voleybol alt yapıları da var Çubuklu Atatürk Okulunun spor salonunda çalışmalarını yapıyor.

Çiğdem Spor bu sezonda 2. Amatör lige katılarak semt gençlerine spor yapma imkânı sağladı. Alt yapıları var. Tesisleri yok

Tokatköy Spor’da 2. Amatör ligde sezona başladı alt yapılarını da oluşturmaya devam ediyorlar. Beykoz un en kalabalık mahallesi olduğundan spora karşı çok istekleri var. Tesisleri yok

 Beykoz Göllüköyü Spor’da 2. Amatör lige katılarak çevre köylerden de sporculara imkân sağladılar. Tesisleri yok Ali Bahadır köyü tesislerinden faydalanıyorlar.

Örnekköy Sporda bu sezon evraklarını vererek 2. Amatörden lige girdiler. Tesisleri var.

Riva spor bu sezon liglere henüz katılamadı. Tesisleri var.

Anadolukavağı Spor bu sezon henüz liglere katılmadı. Tesisleri var.

Cumhuriyet Köyü ve Kaynarca Köyü Spor kulüplerimiz ise gayri federe olarak kendi tesislerinde semt gençlerine hizmet veriyor.

Beykoz Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek elinden geldiği kadar deplasmana giden takımlarımıza otobüs tahsis ederek bu konuda gerekli yardımda bulundu.

Beykoz İlçe Spor Müdürümüz Bülent Küçük bana göre çok başarılı işler yapıyor, tüm spor dallarında etkinlikler düzenleyerek Beykoz’ da spora öncülük yapmaya çalışıyor. Çalışkan müdürümüze kurum ve kuruluşlar gerekli desteği vermelidirler.

Aslında Kulüplerimiz için ileriye dönük çok çeşitli projelerimiz var. Bunlarla ilgili olarak gelecek yazımızda geniş kapsamlı ve tüm Spor Kamuoyunun ilgisini çekecek açıklamalarda bulunacağız.

Herkese hayırlı sağlıklı mutlu yaşamlar dilerim.

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Sezon, Değerlendirme

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz
Yazarın Yazıları