Makaleler

Beykoz'da 2015 Sezon finali

02.07.2015 14:55
| | |
4007

Panorama başlıklı köşe yazıma yoğun sosyal ve sportif etkinlikler nedeniyle bir süre ara vermek zorunda kaldım.

Bu yüzden okurlarımın derin hoşgörülerine sığınarak kaldığımız yerden devam edelim.

Kavacıksporun kurucularından ve gerçekten bir spor emektarı olan Ziya Hocamızı (Ziya Böke)   kaybettik. Ziya Hocamız uzun yıllar Çavuşbaşıspor, Çubukluspor, Kanlıcaspor, Anadoluhisarı İdman Yurdu, Çiğdemspor ve Mesudiyespor kulüplerimizde de hizmet vermiş bir spor emekçisiydi.

Son günlerinde rahatsız olduğu için evinde dinleniyordu. Aramızdan ayrılışı tüm spor kamuoyunda üzüntüyle karşılandı. Mekânı cennet olsun, Allah rahmet eylesin.

Bu arada da Bisk’in Olağan Genel Kurulu yapıldı. Seçilen Başkan ve Yönetim Kurulu Beykoz’umuza Hayırlı uğurlu olsun.

Belediye Başkanımız Sayın Yücel Çelikbilek boş durmuyor 9 mahallemize 9 halı saha tesis çalışmalarını başlattı. Spor Kamuoyu olarak sporsever Başkanımıza teşekkür ederken, böylesine spor tutkunu, sporcu dostu bir Belediye Başkanına sahip olduğumuz için de ne kadar övünsek azdır.

Beykoz Belediyespor, Atletizm, Tekwando, Hentbol ve Voleybol branşlarında çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Beykoz’da spor yapan gençlerin çoğalmasına vesile olan bu kulübümüzü ve onun değerli yöneticilerini de tebrik eder, başarılarının devamını dilerim.

TFF Genel Kurulu Ankara da yapıldı. Amatörün duayeni olan Genel Başkanımız Sayın Ali Düşmez’in bir kez daha TFF Yönetim Kuruluna girmesi bizleri gururlandırdı.

Beykoz’umuza yeni atanan İlçe Kaymakamımız Ahmet Katırcı beyefendiye hoş geldiniz der çalışmalarında başaralar dilerim. Hayırlı olsun.

Ramazan ayında ki iftar yemeklerinin devam etmesiyle Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek e teşekkür ederim. Zaman buldukça iftarlara katılmak hoşuma gidiyor.

Çubukluspor’da yetişen ve futbol oynadığı devirde bir efsane olarak Fenerbahçe’de 9 sene oynadıktan sonra Göztepe’de devam ettiği futbol yaşantısıyla Türk Futbolunun unutulmazları arasına giren Merhum Hüseyin Yazıcı (Telli Hüseyin), ölüm yıldönümünde rahmetle anılırken, BİSK’ te, Türk Futbolunda iz bırakmış bu değerli futbolcuların anılarını taze tutmak adına turnuvalar düzenlemeye devam ediyor.

Bu amaçla düzenlenen 2015 yılı TELLİ HÜSEYİN U-11 Yaş gurubu Futbol Turnuvası Çubuklu Sahasında 8 takımın katılımıyla ve tüm heyecanıyla devam ediyor. Beykoz Yerel Basınımızın değerli üyesi Talip Ercan kardeşimiz de her fırsatta bu etkinlikleri kamuoyuna duyurarak çok anlamlı bir iş yapmaya kesintisiz devam ediyor. Kendisini bu eşsiz hizmetlerinden dolayı bir kez daha kutlarım.

Ülke genelinde olduğu gibi Beykoz’ da da yeni sezon için başlayan transfer çalışmaları ne yazık ki son derece zor koşullar altında geçiyor. Kulüplerimiz ortada dönen rakamlar karşısında çok zorlanıyorlar. Tabi ki emeğini ve yeteneğini ortaya koyan futbolcu kardeşlerimde madur olmamalı. O nedenle, bunun bir orta yolu bulunarak, arz ve talep dengesi kurulmalı yoksa bu rakamlarla amatör kulüpler çok zorlanır ve hatta batar.

Şunu herkes iyi bilmelidir ki, amatör spor bir hobidir ve öyle kalmalıdır.  Tabi ki bir takım küçük maddi ve manevi ödüller olacaktır. Ancak telaffuz edilen büyük rakamlar sadece profesyonellikte geçerli olmalıdır.

Yoksa mevcut Amatör kulüplerimiz, dar ve kısıtlı bütçeleri gereği ne yazıktır ki 10-20 kişilik ufak guruplara spor yaptırmaya devam etmek zorunda kalır ve Türk Sporunun alt yapısı, öz kaynak düzeni gibi özelliklerinden uzaklaşarak işlevini yerine getiremez hale düşer. Doğal olarak zaten pek iyi durumda olmayan Türk Futbolu’da bu durumdan büyük yara alır.

Özel Sporcular Spor Kulübümüz Başkanı Şevin Yelseli sporcularını ve okul öğrencilerini Asos’ ta yaz kampına götürdü tebrik ederim. Bizler üç beş çocuklarla uğraşamazken Şevin Hanım Özel sporcu ve öğrencileri ile (engelli) birebir ilgilenerek onları sosyal hayata da hazırlıyor. Önünde eğilerek saygılarımı sunuyorum Şevin Hanıma ve ekibine.

Herkesin Ramazan Bayramını şimdiden tebrik ederim.

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, Asım Özdemir

reklam
Diğer Yazıları

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"