Beykoz'da 2015 2016 Eğitim Öğretim yılı açıldı

  • Güncelleme: 28.09.2015 15:53
  • Yorum: 0
Tüm Türkiye'de olduğu gibi Beykoz'da da 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışı gerçekleştirildi.
Beykoz'da 2015 2016 Eğitim Öğretim yılı açıldı

Beykoz'da 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı açılışı gerçekleştirildi.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi Beykoz'da da okullar açıldı ve öğrenciler ders başı yaptı. Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen resmi törende konuşan Müdür Fahri Muştu, öğrencilere seslenerek, "Unutmayınız ki, okullar ve öğretmenler sizler için vardır. Varoluş sebebi sizlersiniz" dedi.

Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise protokolde 1. sırada yer almasına karşın, söze başlayan son kişi olmanın zorluğundan bahsetti ve konuşmasını çok kısa tuttu.

Kaymakam Katırcı'nın bu 'zarifliği' öğrenciler tarafından büyük bir alkış alırken, önceki senelerde saatlerce ayakta beklemek zorunda kalan herkes, mutlulukla tebessüm etti. Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise öğrencilere çok önemli iki öğüt verdi: "Birincisi çok seveceksiniz, ikincisi de çok çalışacaksınız..."

Beykoz Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde gerçekleştirilen 2015-2016 Eğitim ve Öğretim Yılı Açılışı'na Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı'nın yanı sıra Boğaz Komutanlığı'ndan bir subay, Beykoz Belediye Başkan Yardımcıları Muharrem Kaşıtoğlu ve Salim Öztürk, CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan ve Grup Başkanvekili Gülay Demirel, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, TOFD Beykoz Şube Başkanı Saniye Efe, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı yöneticiler, Beykoz'un çeşitli okullarından müdürler ve öğrenciler katıldı.

Müdür Fahri Muştu: “Bu yaşlardaki enerji ve zekânızı iyi değerlendirin!”

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Barbaros Hayrettin Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Fahri Muştu, hem veliler hem de öğretmenler tarafından verilen emeklerin boşa harcanmaması gerektiğini öğrencilere hatırlattı. Öğrencilere, "En enerjik ve en verimli çağınızı hakkıyla geçirin" diye seslenen Müdür Fahri Muştu, enerji ve zekânın hayatın diğer bölümlerinde, bu yaşlarda olduğu kadar cömert davranmayacağını anlattı.

Müdür Fahri Muştu'nun ardından kürsüye gelen İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay ise ülke genelinde yaklaşık 18 milyon öğrencinin ders başı yaptığını hatırlatarak, bu rakamın birçok Avrupa ülkesi nüfusundan fazla olduğunu kaydetti. Sayısal çoğunlukla övünmek için değilse de belirli bir gücün ortaya çıktığını vurgulamak için 18 milyon öğrenci rakamının önemli olduğunu belirten Kazım Bozbay, Devlet'in son yıllarda bütçesinin en büyük kısmını eğitime ayırmış olmasından dolayı duyduğu minneti dile getirdi.

‘Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Beykoz Belediyesi’nin ilçedeki eğitime katkılarını anlattı’

Kazım Bozbay'ın ardından kürsüye gelen Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Salim Öztürk ise Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in selamlarını iletti. Belediye'nin ilçe genelinde yaptığı yardımlardan bahseden Salim Öztürk, yeni okulların inşasından güçlendirme çalışmalarına ve başarıların ödüllendirilmesine kadar pek çok konuda Beykoz Belediyesi'nin katkılarını anlattı. Geçtiğimiz yıl Beykoz Belediyesi'nin ilçe genelindeki okullara 550 bilgisayar ve 400 projektör cihazı dağıttığını söyleyen Başkan Yardımcısı Salim Öztürk, Çavuşbaşı, Şahinkaya ve Tokatköy'de yeni okulların inşa edilmeye başlayacağını kaydetti.

Son olarak kürsüye gelen Beykoz Kaymakamı Ahmet Katırcı ise çocuklara öğütler verirken, şöyle dedi:

Kaymakam Katırcı: “Çok seveceksiniz ve çok çalışacaksınız!”

"Bir: Çok seveceksiniz... İki: Çok çalışacaksınız... Çünkü sevgi, öyle kuru kuruya olmaz... Eğer seviyorsanız, sevginizi de göstereceksiniz. Neyi seveceksiniz? Ailenizi seveceksiniz, öğretmenlerinizi seveceksiniz; ama en çok da ülkenizi seveceksiniz, milletinizi seveceksiniz... Mensubu olduğunuz Millet'le gurur duyacaksınız! Bu kadar basit... Bu anlamda hepimiz milliyetçi olacağız...

İkincisi çok çalışacağız... Neden? Çünkü sizlerin de bildiği gibi öyle bir coğrafyanın içinde bulunuyoruz ki biz... Gözünüzü bir salise kırpmaya gelmiyor! Hemen arkanızdan bir takım şeyler dönmeye başlıyor. Onun için biz çok uyanık olmak zorundayız. Bu anlamda Atatürk'ün bahsettiği 'muasır medeniyet seviyesine' çıkmak için sizlerden sadece beklediğimiz şu: Çok çalışmanız... Çok çalışmanız ve ülkenizi, milletinizi sevmeniz... Topluma yararlı, insan haklarına saygılı bireyler olmanız..."

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz