Beykoz'da 2014'de ne konuşuldu?

  • Güncelleme: 26.02.2015 19:47
  • Okunma: 26088 kez
  • Yorum: 0
12 yıllık tarihiyle ilçenin başta gelen basın kuruluşu Dost Beykoz, 2014 yılında da gündeme damgasını vurmayı başardı.
Beykoz'da 2014'de ne konuşuldu?

1 yıl boyunca birbirinden çarpıcı özel haberlerle 20 sayfalık gazetesini Beykozluların beğenisine sunan Dost Beykoz, birbirinden kıymetli köşe yazılarıyla da 'fikir dünyasına' yön verdi. Beykoz'un rakipsiz ve tek büyük yayım organı olan Dost Beykoz, ilçe siyasetinden sivil toplum kuruluşlarına, spora ve sanata kadar pek çok alanda öncü ve yapıcı duruşuyla fark yarattı...

Türkiye'nin Ana Muhalefet Partisi olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'ndan bir diğer muhalefet Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye... AK Parti İstanbul Milletvekili Metin Külünk'ten CHP Grup Başkanvekili ve İstanbul Milletvekili Akif Hamza Çebi'ye... Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'ten AK Parti, CHP ve MHP İlçe Başkanları'na... Belediye Meclisi'nin hem AK Partili hem de CHP'li Üyeleri'nden Beykoz'un en büyük mülki idare amiri Kaymakam Süleyman Erdoğan'a kadar pek çok siyaset temsilcisi İLK ve TEK röportajlar... Özel haberler... Yorumlar...

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı'ndan (TEGV) Beykoz Eğitime Destek Derneği'ne (BEDES)... Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği’nden (TOFD) Türk Ocakları’na… Artvinliler, Giresunlular, Gümüşhaneliler, Kastamonulular ve daha pek çok 'mahalli' dernek... Yüzlerce rutin ve özel haber... İlçe dışına taşan ve yalnızca Dost Beykoz'un takip ettiği ilçenin gururu kişileri ve kurumlarıyla ilgili önemli yazılar...

Doğru, anlaşılır ve 'taklit edilir' haber yazımı... Türkçe'ye hâkim Yazı İşleri ekibi... Hızlı ve yansız habercilik anlayışını ilke edinmiş Haber Merkezi... Beykozlunun yanında ve Beykozluların çıkarı doğrultusunda kaleme alınmış yüzlerce yerel haber...

Buram buram Beykoz kokan gerçek haberler... Düşünceye, mezheplere, inançlara, ırklara saygılı farklı bir yaklaşım... Araştırmacı gazeteciliğin Türkiye'deki en güzel örnekleri...

İşte 2014 yılına damga vuran Dost Beykoz Haberleri...

Ocak 2014

Siyaset

- Yalçın Bayer'den Hızır Yılmaz'a büyük şok: Hürriyet yazarı Yalçın Bayer, bir hafta önce CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı olarak basın tarafından lanse edilen Hızır Yılmaz ile ilgili gündemi değiştirecek nitelikte bir yazı yazdı.

- CHP'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı 16 Ocak Perşembe günü yapılan Parti Meclisi Toplantısı'nda kesinlik kazandı. Hızır Yılmaz bile adaylığının kesinleştiğini Dost Beykoz'dan öğrendi.

- Uzun süredir İstanbul'un İlçe Belediye Başkan Adaylarına yönelik çalışmalarını sürdüren AK Parti Üst Kurulu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Başkanlığı'nda Genel Merkez binasında son toplantısını yaptı. AK Parti'de 12 aday adayının yarıştığı Beykoz'da ipi göğüsleyen isim ise Yücel Çelikbilek oldu.

Ekonomi

- Beykozluların geçim kaynakları arasında en çok tercih edilen meslek olan gemicilik, Beykoz'daki iş sahalarının azalmasıyla birlikte yeniden ilgi görmeye başladı.

Toplum

- Yaklaşık altı ay önce daha modern bir görüntüyle hizmet vermeye başlayan Dedeoğlu Sosyete Çarşısı'nda bilinmeyen bir nedenden dolayı yangın çıktı. Yangına Beykoz, Ümraniye ve Üsküdar ekipleri müdahale etti. Mustafa Yeşilbaş ve Şahin Emanet'in birlikte kurdukları Sosyete Pazarı, sabah saat 05.00 sularında çıkan yangınla kül oldu.

- Mahmut Şevketpaşa Merkez Camisi'nin temeli dualarla atıldı.

- Beykoz Belediye Meclisi Ocak ayı son oturumunda Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e 2B taşınmazlarının vatandaşa devriyle ilgili yetki verildi. Karara CHP'li Meclis Üyeleri de destek verdi.

Sağlık

- Kanlıca'da hizmet veren 112 Acil Yardım İstasyonu, ilçe sakinlerine daha etkin hizmet vermek üzere Ortaçeşme'ye taşındı.

Spor

- Beykoz'un atletizm sporundaki gururu Paşabahçe Ortaokulu sporcuları, 2013 yılının son yarışında hanesine Salon Atletizm Şampiyonluğu da yazdırarak, yıla başarıyla veda etti.

- Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, İstanbul U-15 Şampiyonası'nda 27. Grup'ta şampiyon olan Beykozspor A.Ş. ve 30. Grup'ta şampiyon olan Paşabahçe Spor Kulübü oyuncularını 'altınla' ödüllendirdi.

Şubat 2014

Siyaset

- AK Parti İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Kadir Topbaş, Beykoz'da açılışlar yaptı. Topbaş'a Beykozluların ilgisi yoğun oldu.

- CHP'nin eski İlçe Başkanları'ndan Nagihan Akan, partisinden istifa etti.

- MHP'nin Beykoz Adayı Alaattin Köseler, CHP Milletvekillerinin yoğun baskısına rağmen geri adım atmadı ve adaylığını açıkladı.

- CHP Beykoz İlçe Başkanı Bahadır Yavuz, Hızır Yılmaz'ın Belediye Meclis Üyeliği Aday Listesi'nde örgüt üyelerine yer vermediği gerekçesiyle Başkanlık'tan istifa etti.

Toplum

- Oynadıkları rollerden dolayı 'Kötü Adam' olarak anılan Yeşilçam'ın ünlü karakter oyuncuları, Kanlıca'daki Paysage Restaurant'ta felekten bir gece çaldı.

- Almanya'nın Bremen eyaletinde yaşayan gurbetçilerin kurduğu Gaziantepliler Derneği, güzel bir organizasyona imza atarak Beykoz'daki Sevgi Evi'nde kalan 77 çocuğu sevindirdi.

- Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek,  beş yıl önce Keş Dağı'nda düşen Muhsin Yazıcıoğlu ve arkadaşlarının hayatını kaybettiği helikopterde bulunan Gazeteci İsmail Güneş'in doğum gününde, merhum basın emekçisinin çocuklarına bilgisayar hediye etti.

- 2005 yılından beri Beykoz'da faaliyet gösteren Erzurumlular Derneği, örf ve adetlerini yaşatma adına 'sıra gecesi' düzenledi.

- Beykoz'un cami ve Kur'an kurslarında düzenlenen kurslara vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Bir sezonda 5 bin kişi Kur'an öğreniyor.

- Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği tarafından düzenlenen 'Beykoz İlçesinin Turizm Özellikleri ve Tarihi Küçüksu Mesire Yerinin Halk Yaşamına Geri Kazandırılması' konulu sempozyum, Beykoz Belediyesi Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleşti.

Spor

Uzun süre çeşitli sorunlarla boğuşan Soğuksuspor Kulübü, Başkan Hasan Avcı'nın önderliğinde sorunlarını çözme yolunda ilerliyor.

MART 2014

Siyaset

- Tarihi bir süreçten geçen Beykoz'u önümüzdeki 5 yıllık dönemde yönetmeye talip olan AK Parti, CHP ve MHP kadrolarını Dost Beykoz araştırdı, sizin için karşılaştırdı...

- Saadet Partisi Beykoz Belediye Başkan Adayı Selman Yücel, Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ı anma gecesinde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve AK Parti’yi eleştirdi.

- CHP Meclis Üyesi Adayı ve BEDES Başkanı Gülay Demirel, Görele Köyü'nde 8 Mart Dünya Kadınlar Günü öncesi kadınlarla bir araya geldi ve onlara karanfil dağıttı.

- CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mustafa Sarıgül, Beykoz'a gelerek vatandaşlarla bir araya geldi. Beykoz'daki Sarıgül'e Avcılar'dan destek gelmesi ve Beykoz sokaklarında Avcılar Belediye Başkan Adayı Dr. Handan Toprak Benli'nin resminin bulunduğu araçların dolaşması dikkat çekti.

- Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, mülkiyet konusunda devrim yapmaya devam ediyor. Çelikbilek'in çabası Hükümete Beykoz için 'özel kanun' çıkarttı.

Toplum

- İstanbul Büyükşehir Belediyesi Engelliler Müdürlüğü ile Beykoz Belediyesi'nin birlikte organize ettiği yemekli eğlencede, Beykoz'un engellileri bir araya geldi.

- Ordu Mesudiye Topçam Beldesi Kültür ve Dayanışma Derneği'nin birlik ve beraberlik gecesi Salon Talia'da yapıldı. Geceye İçişleri eski Bakanı İdris Naim Şahin de katıldı.

- Beykoz Rizeliler Dernek Başkanı Haydar Çelik, 2 Mart 1918'de Rize'nin Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Eğitim

- Trafikte Gençlik Hareketi kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı'nın düzenlemiş olduğu çalışmaya, ilçemiz okullarından Paşabahçe Ahmet Ferit İnal Anadolu Lisesi de destek verdi.

- 2010-2011 Eğitim - Öğretim yılında 75. yıl Cumhuriyet İlköğretim Okulu'nun üst katında faaliyete başlayan ve daha sonra işadamı Galip Öztürk'ün yardımlarıyla kendi binasına geçen Prof. Dr. İbrahim Canan Anadolu Lisesi'nin durumu içler acısı...

Spor

- Beykoz'da sanal alemin fenomen ismi PAYPAY, Dost Beykoz Spor Müdürü Talip Ercan ile bir araya geldi. Birliktelikten keyif dolu bir söyleşi çıktı...

- Beykoz'un şirin ve o derece de sakin köylerinden Paşamandıra Köyü'nde yaşayan Sofuoğlu Ailesi, karatede bir şampiyonluğu daha hanesine yazdırdı. 7-9 Şubat 2014 tarihlerinde Portekiz'in Lizbon kentinde yapılan Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Avrupa Karate Şampiyonası'nda Ali Sofuoğlu şampiyon oldu.

NİSAN 2014

Siyaset

- Haftalardır ve hatta aylardır devam eden bekleyiş artık sona erdi. Demokrasinin bir gereği olarak sandık başına giden Türkiye, önümüzdeki 5 yıl boyunca yerel anlamda kendilerini yönetecek olan kişileri seçti. AK Parti, ülkedeki genel siyaset başarısını yineledi. AK Parti’nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek ise başarısını yinelemekle kalmadı, katlayarak arttırmayı da bildi. Beykoz Belediye Başkanı yeniden Yücel Çelikbilek oldu.

- Üçüncü kez Beykoz Belediye Başkanlığı'na seçilen Yücel Çelikbilek, 5 yıl süreyle görev yapacağı yeni ekibini belirleme çalışmalarını tamamladı. Buna göre Başkan'ın Yardımcıları Muhammed Hanefi Dilmaç, Muharrem Kaşıtoğlu, Salim Öztürk ve Mahmut Gülbasar olacak...

- Meclis üye listelerinin belirlenmesiyle peş peşe istifaların yaşandığı CHP Beykoz'da son olarak partinin ağır toplarından Alparslan Erdin de istifa etti.

- AK Parti zaferlerinin gizli kahramanı Mustafa Gürkan... İlçe Başkanı Adem Sefer'in sağ kolu olan Mustafa Gürkan, son dört seçimden bu yana AK Parti Seçim Koordinasyon Merkezi'nin Başkanlık görevini yürüttü.

- CHP Beykoz İlçe Başkanı iken Beykoz Belediye Başkan Adayı olan ve seçimi kaybetmesinin ardından artık adının önünde bir 'unvanı' da bulunmayan Hızır Yılmaz, seçim sonuçlarını değerlendirdi: "Kaybettik değil! KAZANAMADIK!"

- 30 Mart Mahalli İdareler Seçimi sonuçları belli oldu. Muhtarlar da kendi mahallelerindeki kutlamalarına başladı.

Toplum

- Moldova uyruklu Vera Popova, tanıştığı Türk genci Ercin Dilsiz ile hayatını birleştirdi ve ihtida ederek İslam Dinini seçti. Beykoz Müftülüğünde gerçekleştirilen ihtida merasiminde İlçe Müftüsü Hüseyin Demirtaş, Afranur'a Kur'an-ı Kerim ve dini yayınlar hediye etti.

- İstanbul'un en çok bal üreten ilçesi olan Beykoz'da kestane balıyla meşhur Akbaba Köyü'nden sonra Bozhane Köyü'nde ikinci bir arıcılık merkezi doğuyor.

- Acarkent Musiki Derneği tarafından düzenlenen Cumhuriyet Dönemi Türküleri dinletisi, TED İstanbul Koleji Vakfı'nın Konferans Salonu'nda gerçekleştirildi.

- Beykoz'da tamamlanan yerel seçimler sonrası yöneticiler çalışmaya erkenden başladı. Rüzgarlıbahçe Muhtarı Sedat Altun, Facebook'ta kurulan sayfada mahalleliyle her gün bir araya geliyor.

Eğitim

- Çavuşbaşı Çok Programlı Lisesi, eğitim, tarih ve bilim konularında diğer okullara da örnek olmaya başladı. Okul içinde gerçekleştirilen 'Tarihe Yolculuk' adlı sergi çalışması, hem resmi kurumlardan hem de velilerden büyük ilgi gördü. Sergiyi yalnızca Dost Beykoz takip etti…

Spor

- Beykoz 1908 A.Ş. U19 futbol takımı, 1-0 mağlup olmasına karşın 1 puanlık avantajını iyi kullanarak, İstanbul Amatör 1. Lig'de kalmayı başardı.

- Bu yıl Üniversitelerarası Futbol 2. Ligi'nde mücadele veren Beykoz Lojistik Meslek Yüksekokulu Futbol Takımı, grup maçlarında yüksek performansla yeniden 1. Lig'e yükseldi.

MAYIS 2014

Siyaset

- 30 Mart seçimlerinde Beykoz siyaset tarihinin en yüksek oyunu alarak tarihe geçen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, seçimlerin ardından İLK KEZ Dost Beykoz'un sorularını yanıtladı.

- CHP Beykoz Teşkilatının 2 numaralı ismi Aydın Düzgün: “CHP'de bir kan değişimi lazım...”

- Beykoz Belediye Meclisi Mayıs Olağan Toplantısı'nın sonuncusu olan 3. Birleşim yapıldı. Toplantıda, Plan ve Bütçe Komisyonu'nun raporları kabul edilirken, muhtar hizmet ödenekleri de 350 liradan 500 liraya yükseltildi.

Toplum

- Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu ve ilk Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk'ün tüm dünya çocuklarına armağan ettiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Beykoz'da büyük bir coşkuyla kutlandı.

- Gelibolu yatırlarından Yazıcızade Mehmet Bican Efendi'nin yazdığı Muhammediye adlı eser, ölümünün üzerinden 5 asır geçtikten sonra, çarpıcı bir keşifle yeniden gündeme geldi. Dost Beykoz, kayınpederinden miras kalan kitabın sahibi olan Din Kültürü Öğretmeni Sabri Ayaz ile özel bir söyleşi gerçekleştirdi.

- Beykoz Belediyesi tarafından organize edilen Peygamberimiz Hazreti Muhammed'i (SAV) anma etkinliğine, binlerce Beykozlu katıldı.

- Beykoz'da faaliyet gösteren erkek berberleri, bundan böyle Pazar günleri çalışmama kararı aldı.

- Bu yıl 8.'si düzenlenen İstanbul Teknik Üniversitesi Robot Olimpiyatları'nda Beykozlu öğrenciler, harikulade bir performans göstererek ilk 4 sıranın tamamında boy gösterdiler.

- Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan Anneler Günü'ne özel olarak Beykozlu Artvinliler Derneği, kahvaltılı etkinlik düzenledi.

- Beykoz Belediyesi tarafından düzenlenen '2014 Konserleri', Şef Nevin Çalışkan önderliğinde Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde sahnelendi.

- Beykoz Kaymakamlığı ve Halk Eğitim Müdürlüğü tarafından organize edilen 'Kutlu Doğum ve Mevlevi Ayini', Ahmet Mithat Efendi Kültür Merkezi'nde gerçekleştirildi.

- Beykozlu Giresunlular Derneği Olağan Kongresi gerçekleştirildi. Ali Bilir ve Fuat Kuş'un listelerinin yarıştığı Kongre'de 230 oy kullanıldı. Fuat Kuş, 95 oya karşılık aldığı 134 oyla Başkan olarak seçildi.

- Beykoz Kavacık Mahallesi'nde çalışan nüfusun fazla olması nedeniyle hırsızlar kolay hareket ediyor. İlçe Emniyet Müdürlüğü ise hırsızlara göz açtırmıyor. Sokak sokak pusu kuran ve dikkatle şüpheli şahısları takip eden polisler, 1'i kadın 2 kişiyi kıskıvrak yakaladı.

- Bu yıl 5.'si düzenlenen Geleneksel Halk Koşusu'na Beykozlu sporseverler akın etti. Yağan yağmura aldırmayan yaklaşık 700 Beykozlu koşuda ter dökerken, yarışma sonucu 30 sporcu ödüle layık bulundu.

- Beykoz'da Neşat Yayla'nın ardından yeni İlçe Milli eğitim Müdürü Kazım Bozbay oldu. Bozbay, daha önce Paşabahçe'deki Ferit İnal Lisesi'nde müdür olarak görev yapıyordu.

- Anadoluhisarı Turizm Kalkındırma Derneği, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirdiği 'Beykoz Yemek Yapma Yarışması'nda 20 yılı geride bıraktı.

- Beykoz'un yüzlerce yıllık camcılık geleneğini tekrar canlandırmak amacıyla Beykoz Kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı işbirliğiyle yürütülen 'Beykoz Camcılığının Tarihi Mirasını Koruma ve Turizme Kazandırma Projesi' kapsamında, Polonezköy'de kurulan Beykoz Cam Sanat Merkezi, hizmete açıldı.

Eğitim

- Beykoz Şahinkaya'da yer alan ve geçtiğimiz bahar ayında ilk öğrencilerini kabul eden Türk-Alman Üniversitesi, Cumhurbaşkanımız Abdullah Gül ve Almanya Cumhurbaşkanı Joachim Gauck'un da yer aldığı bir törenle açıldı.

Spor

- Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Ünal Aysal, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i makamında ziyaret ederek, 30 Mart seçimlerinde yeniden Belediye Başkanı seçildiği için tebrik etti.

- A Takımı dışında diğer tüm kategorilerde şampiyon olan Çubukluspor, üyelerinin katılım gösterdiği Kongre'de Coşkun Tosun'u yeniden Başkan seçti.

HAZİRAN 2014

Siyaset

- Seçimler sonrasında, daha önce Dost Beykoz'un da işaret ettiği gibi partisinden istifa eden CHP İlçe Başkanı Musa Aksu, yerel bir gazeteye demeç vererek, "Bir telefon olayı var. Kendi yetkileri olmasına rağmen bizim belgelerimizle cep telefonu almışlar" diyerek, İlçe eski Başkanı Bahadır Yavuz Yönetimi'ni hedef aldı. Musa Aksu'nun skandal sözleri bununla da sınırlı değildi...

- 2009 Yerel Seçimlerinin hemen ardından "Beş yıl sonra daha rahat kazanacağız" şeklindeki sözleriyle AK Parti adına iddialı bir çıkış yapan Hanefi Dilmaç, bu sözleri nedeniyle siyasi kulislerde en çok tartışılan isimler arasında yer aldı. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Hanefi Dilmaç, 2014 Yerel Seçimlerinin ardından İLK KEZ Dost Beykoz'a konuştu.

- Beykoz Muhtarlar Derneği Olağanüstü Kongresi'nde aday olan Çubuklu Muhtarı Hüsnü Kolcu, 43 oyun 24'ünü alarak 'Başkan' seçildi.

- Beykoz Belediye Meclisi Haziran Olağan Toplantısı 2. Birleşimi gerçekleştirildi. Bosna Hersek'te meydana gelen sel felaketi nedeniyle Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'e yetki verilen oturumda, bir önceki birleşim tutanağı oy birliğiyle kabul edildi. Alınan karar göre, Beykoz Belediyesi, Bosna Hersek'e 500 bin Türk Lirası maddi yardım yapacak ve ilçe halkından toplanacak eşya bağışıyla birlikte Bosna'ya ulaştırılacak.

Toplum

- Beykoz Mahmut Şevket Paşa Köyü'nde oturan Sevgi Konuk, evinin karşısında plakasız kamyonlarla getirilip dökülen hafriyat ve molozlardan rahatsızlık duyarak, kamyoncuları ve arsa sahiplerini uyardı. Devlet arazisi olarak görünen yerde gerçekleşen yasadışı kaçak yapılaşma ve kirletme işlerinin doğaya zarar verdiğini dile getiren kadın, söz konusu kişilerce önce taciz edildi ve arkasından da tehdit edildi.

- Beykoz'da bir lisede 15 yaşındaki Y.T.'ye erkek arkadaşı okulda sarıldı. Bunu gören Müdür Yardımcısı M., kız öğrencinin babasını okula çağırdı ve sarılma görüntüsünü izletti. Baba, eve döndüğünde feci şekilde dövdüğü kızını boğmaya kalktı.

- Beykoz genelinde ev hanımlarına temel bilgisayar eğitimi vermek ve teknolojiden yararlanmalarını sağlamak amacıyla hizmet veren 'Bilgili Hanım' kursları, yeni mezunlarını verdi.

- Beykoz Belediyesi, İstanbul'un Fethi'nin 561. Yıldönümünü Mehter Takımı gösterisi ve Uğur Işılak konseriyle kutladı.

- Polonezköy Kültürünü Yaşatma Derneği, Polonezköy Muhtarlığı tarafından hazırlanan ve Beykoz Belediyesi tarafından desteklenen Polonezköy Kiraz Festivali'nin açılışı, mahalledeki Meryem Ana Kilisesi'nin bahçesinde gerçekleştirildi.

- Beykoz Fidanlığına ömrünün 22 yılını vermiş olan İsa Çolak, Dost Beykoz'a konuştu: "Tarih sizden hesap sorar!"

- Beykoz Sivaslılar Derneği, yeni yönetimini belirledi. Özer Güneş Başkanlığı'nda 11 kişilik yönetici kadrosu oluşturulurken, eski Başkan Mustafa Demir, Denetim Kurulu da dâhil hiçbir yerde görev almadı. Kongre’de yalnızca Dost Beykoz vardı…

- Beykoz’un tarihi yerleşimlerinden Akbaba Köyü'nde bulunan 426 yıllık Canfeda Hatun Camii, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restore ediliyor.

- Beykoz'un yeni rengi: 'Kelebek Çiftliği'... Sahip olduğu doğal güzellikleriyle İstanbul'un en güzel ilçelerinden birisi olan Beykoz'da bir ilk daha gerçekleşti.

- Türkiye Omurilik Felçlileri Derneği (TOFD) Beykoz Şubesi, Mayıs ayı başında yağan yağmur nedeniyle ertelediği kermesi 24 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirdi. TOFD Beykoz Şubesi'nin kermesine vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

- İstanbul genelindeki 5 Öğrenim Birimi'nden 2'sinin Beykoz'da olduğu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV), Beykoz Devlet Hastanesi'nde üstlendiği rolünü bu yıl gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıl öğrencilerin çizdiği resimlerle koridorlarını süsleyen TEGV'liler bu yıl 1. katın dışında 2. katı da süsleyecekler ve Hastane Yönetimi tarafından tahsis edilen bir odada 'okuma etkinliği' gerçekleştirecekler.

- Beykoz Artvinliler Derneği tarafından düzenlenen folklor gecesinde konuklar, uzun yıllar unutamayacakları bir ziyafet yaşadı. Ersel Saltaş ve Artvinliler Derneği adına katılan Ali Tosun'un öğrencileri, 2 saat boyunca kesintisiz halk oyunlarıyla izleyenleri mest etti.

Sağlık

- Normal şartlarda 14 Mayıs günü yapılması planlanan ve Soma faciası nedeniyle ertelenen Hemşireler Haftası kutlamaları, Beykoz Devlet Hastanesi Konferans Salonu'nda yapıldı.

- Yapmış olduğu ameliyatlarla tıp dünyasında son günlerin en çok tartışılan isimleri arasında yer alan ünlü Kalp Cerrahı Mahmut Akyıldız, bir ilki daha başararak TIP dünyasına yeni bir kolaylık getirdi. Dost Beykoz yazarlarından da olan Dr. Akyıldız, hastasını koltuk altından ameliyat ederek dünyada bir ilki üstelik Beykoz'da gerçekleştirdi.

Eğitim

- 2013/2014 Eğitim ve Öğretim yılını tamamlayan öğrenciler, karnelerini aldıktan sonra tüm bir yılın yorgunluğunu Fettah Can konserinde eğlenerek üzerinden attı.

- Beykozlu İşadamı Zeki Paşalı, sahibi olduğu Paşalı Süpermarket, Paşa Sofrası ve Hedef Alışveriş Merkezi sponsorluğunda, su tasarrufu yapmayı başaran İshakağa Ortaokulu öğrencilerine hediye dağıttı.

- Eğitim ve öğretim hayatına başlayalı henüz 2 yıl olan Celal Aras Anadolu Lisesi, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen münazara yarışmasında 'Birinci' oldu.

DEVAMI İÇİN TIKLAYINIZ

Anahtar Kelimeler: Dost Beykoz, Beykoz Haberleri, Basın, Gazete

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz