Son Dakika

Beykoz’da 20 yeni doktor iş başı yaptı

  • 0
  • 3621
Beykoz’da 20 yeni doktor iş başı yaptı
Beykoz’da 20 yeni doktor iş başı yaptı
Beykoz’da 20 yeni doktor iş başı yaptı
Beykoz’da 20 yeni doktor iş başı yaptı

Sağlık Bakanlığı’nın pandemi sonrası devlet hastanelerinde oluşan yetersizliğe yönelik başlatmış olduğu iyileştirme hamleleri devam ediyor

İstanbul’da bütün hastanelerde yeni doktorlar iş başı yaparken, Beykoz Devlet Hastanesi de bu atamalardan nasibini alıyor.

Beykoz'a atamalar peş peşe yapıldı

Beykoz Devlet Hastanesinde bir çok branşa atamalar yapılmıştı. Hemen ardından gelen hemşire ve doktorlardan sonra yeni atamalarda peşin sıra takip etti. Beykoz Devlet Hastanesinde 20 pratisyen doktor iş başı yaptı.

Yeni doktorlar hastane konferans salonunda yapılan programda, bir yandan eğitim alırken diğer yandan hastane yönetimi ile tanışma fırsatı buldu.

Erdoğdu'dan 657 uyarısı

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Süleyman Erdoğdu, yeni meslektaşlarına ‘hayırlı olsun’ dileklerini iletirken, kendilerine 657 Sayılı Devlet Memurları Yasasına ilişkin uyarılarda bulundu.

Hekimlikte tecrübe paha biçilemez kıymettedir

Hastane Başhekim Yardımcısı Ömer Muharrem Yağçıoğlu ise hekimlikle tecrübenin çok önemli olduğuna vurgu yaparken, yeni hekimlere kıdemli hocalara yönelik saygılı davranmalarını önerdi. Sağlıkta uygulama yolu ile tecrübe edinmenin paha biçilmez kıymette olduğunu ifade eden Yağcıoğlu, doktorluğa dünyanın her yerinde geçerli saygın bir bilim dalı olarak bakılması gerektiğini ve bunu ancak doktorların ortaya koydukları davranışlarla daha da arttırabileceklerini dile getirdi.

Ömer Muharrem Yağcıoğlu, meslek yaşantısında yaşamış olduğu bazı anekdotları aktararak, yeni hekimlere başarılar dilerken, hastalara nezaketli davranmalarını önerdi.

Dr. Numan Gündüz. "Yeni hekimlerimize her türlü desteği vermmeye hazırız

Beykoz Devlet Hastanesi Başhekim Yardımcılarından olan Numan Gündüz de, yeni hekimlere Sağlıkta Şiddet ve Malpraktis Yasasından söz ederek, özellikle acil servislerde istenmeyen olayların yaşanma olasılığına dikkati çekti. Beykoz Devlet Hastanesi Acil Servisinin işleyişiyle ilgili de bilgi veren Dr. Numan Gündüz, hekimlerin olası mesleki sorunlarını aşma konusunda da ellerinden gelen desteği vermeye hazır olduklarını söyledi.

Enfeksiyon Uzmanı Hüseyin Atilla Tüysüz’ün de Enfeksiyon Kontrol Komitesi Başkanı olarak bir bilgilendirme yaptığı toplantıda, Acil Tıp Uzmanı Dr. Mustafa Erten ise yeni hekimlere, hastane uyumu ve yasal uygulamalara yönelik kapsamlı bir eğitim verdi.

Haber Merkezi

 

  

 

 

 

Paşabahçe Aşkın Karadeniz ile ilk galibiyetini aldı
Önceki Paşabahçe Aşkın Karadeniz ile ilk galibiyetini aldı
Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Sonraki Beykoz’un bir altın kızı daha oldu… Elif Naz Soyer
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz