Beykoz'da 2 bin üniversiteli iftarda buluştu

  • Güncelleme: 21.05.2018 23:46
  • Okunma: 7817 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Belediyesi, sokak iftarları kapsamında İstanbul Medipol Üniversitesi'nde iftar yemeği düzenledi.
Beykoz'da 2 bin üniversiteli iftarda buluştu

Medipol Üniversitesi Kavacık Kuzey Kampüsü'nde düzenlenen iftar yemeğine üniversite rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın, Medipol Meslek Yüksek Okulu Müdürü Prof. Dr. Nihat Alayoğlu, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, AK Parti Beykoz İlçe Başkanı M. Hanefi Dilmaç, Gençlik Kolları Başkanı Furkan Çeliker, akademisyenler ve 2 bin öğrenci katıldı.

Beykoz Belediyesi'nin her yıl düzenlediği sokak iftarları kapsamında bu sene ilk defa bir üniversitede iftar yemeği verildi.

Medipol Üniversitesi'nde verilen iftar yemeğinde değerlendirmede bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, vatandaşların yanı sıra başka şehirlerden ilçeye gelen öğrencileri aynı sofrada buluşturmayı amaçladıklarını belirterek, "Bizim dünyevi olarak savunduğumuz anlayış, ilimden, fenden ve okumaktan geçiyor. Herkesin bildiği üzere 2009 yılından bu yana ilçemizde her yıl 150 bin vatandaşımızla sokak iftarında bir araya geliyoruz. Bu sofrayı bu yıl üniversite öğrencilerimizle de paylaşmak istedik. Çok keyifli oldu, gençlerimizin gösterdiği yoğun ilgi oldukça memnun ediciydi." dedi.

Çelikbilek, işbirliğinden dolayı İstanbul Medipol Üniversitesi yönetimine ve öğrenci konseyine de teşekkür etti.

Beykoz Belediyesi, öğrencilere mercimek çorbası, etli patates yemeği, pilav, tulumba tatlısı ve ayran ikram etti.

Okunan ezan sonrası oruçlarını açan öğrenciler, bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz