Spor

Beykoz'da 1950 tane lisanslı sporcu var

Beykoz'da 1950 tane lisanslı sporcu var
06.09.2016 13:30
| | |
2893

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği, ilçenin yerel basınıyla sabah kahvaltısında bir araya geldi.

Beytaş Restaurant'ta düzenlenen toplantıya Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği (BİSK) Başkanı aynı zamanda Dost Beykoz Yazarı da olan Asım Özdemir, Çubukluspor Kulüp Başkanı Coşkun Tosun, Beykoz 1908 A.Ş. Başkanı Zeki Aksu, Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur ve basın temsilcileri katıldı.

İlçedeki amatör sporun sorunları üzerine yapılan basın toplantısında Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir, yaptıkları desteklerden dolayı Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'na teşekkür etti.

10 Eylül Cumartesi günü amatör liglerde ilk düdüğün çalacağını ifade ederek, Beykoz Amatör Spor Kulüpleri'nin içinde bulundukları süreçle ilgili BİSK Başkanı Asım Özdemir, "Beykoz'da amatör sporun durumu masanın bu tarafından baktığınız zaman iyiye gidiyor. Kulüplerle sorunlar birebir görüştüğünüz zaman maddi ve manevi tesis sorunları çıkıyor ortaya."  şeklinde konuştu.

"Beykoz'da sorunlar çok ihtiyaçlar bitmez"

Tesis problemlerinin zamanla yerel yönetimlerle halledilebilecek bir sorun olduğunu ifade eden Asım Özdemir, "Beykoz'da amatör spor ailesinin sorunları çok, ihtiyaçları da bitmez. Her kulübün her zaman için ihtiyaçlar olur. Bizim Amatör Spor Kulüpleri olarak Beykoz Belediyesi'nden isteğimiz kulüplerimize ait tesislerin bakımı, tadilatı ve yenilenmesi... " şeklinde konuştu.

"Beykoz'da 4 tane amatör maç sahası var"

Paşabahçespor sahasının zeminin yenilenmesi, Kavacıkspor sahasının zeminini yapılması ve  Kanlıcaspor sahasının yenilenmesi çalışmalarının devam ettiğini kaydeden Özdemir, Beykoz'da 4 tane amatör maç oynanacak sahamız var. Bu sahalarda takımlarımız maçlar oynamaya devam edecek. Diğer bir beklentimiz, deplasmana giden takımlara araç tahsis edilmesi. Bununla ilgili çalışmalarımız devam ediyor." ifadelerine yer verdi.

BİSK Başkanı Asım Özdemir şöyle devam etti:

Buradan Silivri'ye maça gidecek takımlarımız olacaktır. Beykoz'da amatör spor dediğimiz de aklımıza futbol geliyor, son dönemlerde de hentbol ile ilgili ciddi bir çıkış yakaladık. Bu çıkışın bizi Türkiye'de ve Avrupa'da duyuracağına inanıyorum.

Beykoz'da 2300 faal sporcu var

1950 lisanslı sporcu okul sporcularımızla 2015-2016 sezonunda 2300 sporcu faal olarak yer aldı. 700'li sayılardan buraya çıkardık. Diğer branşlarda dahil 350 sporcumuz var. Evde oturan kızlarımız çocuklarımızı faal spora katarak bu sayıyı iki katına çıkarmak istiyoruz.

24 tane spor kulübümüz var. Spor kulüplerimize belediyemizin desteği devam ediyor tabii ki. Son yapılan Belediye Meclisi'nde amatör spor kulüplerine 400 bin lira yardım yapılması konusunda bir karar çıktı. İnşallah oda Cuma gününe kadar tamamlanarak, takımlarımıza dağıtılacak. Bu yardım özellikle transfer döneminde olması çok iyi oldu.

24 tane spor kulübümüzün 8 tanesi süper amatör, 5 tanesi 1. Amatör, 10 tanesi 2. Amatör liglerinde. 10 Eylül günü Amatör Liglerimiz başlıyor. Güzel bir başlangıç yapmayı ümit ediyorum.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği Başkanı Asım Özdemir'in bu konuşmasının ardından karşılıklı soru cevap kısmına geçildi. Başkan Özdemir, basın mensuplarının bütün sorularını içtenlikle cevapladı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Spor Haberleri, BİSK, Asım Özdemir, Basın Toplantı

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"