Eğitim

Beykoz'da 176 liselinin mezuniyet coşkusu

Beykoz'da 176 liselinin mezuniyet coşkusu
31.05.2015 13:38
| | |
7871

Beykoz'un en başarılı okulu olan Celal Aras Anadolu Lisesi, bu yıl ilk mezunlarını verdi

Zorlu bir Eğitim-Öğretim yılında sene sonu geldi ve mezun olan öğrenciler de kutlamalar eşliğinde diplomalarına kavuştu. Beykoz'un başarı sıralamasında 1 numarada yer alan Celal Aras Anadolu Lisesi de mezun 176 öğrencisi için bir gece düzenledi. Beykoz protokolünün de hazır bulunduğu Mezuniyet Balosu'nda bir araya gelen öğrenciler, geceye katılmak üzere aileleriyle birlikte okulun kapalı spor salonuna geldi. Mezun öğrenciler adına Aybüke Karadayıoğlu söz alırken, okul 1.'si olan Ecem Aslantürk de Mezuniyet Kütüğü'ne isminin yer aldığı plaketi çiviledi. Celal Aras Anadolu Lisesi öğretmenleri adına söz alan Matematik Öğretmeni Hüseyin Akbulut ise salonu dolduran öğrenciler tarafından coşkuyla alkışlandı.

2011-2012 Eğitim ve Öğretim yılında ilk öğrencilerine kayıt yaptıran Celal Aras Anadolu Lisesi, 2014-2015 Eğitim ve Öğretim yılında ilk mezunlarını verdi. Lisenin Kurucusu merhum Celal Aras anısına sinevizyon gösterisinin de yapıldığı Mezuniyet Balosu'na Beykoz Kaymakamı Süleyman Erdoğan, Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, lisenin eski Müdürü Niyazi Yılmaz, öğrenciler ve veliler katıldı. Protokol konuşmalarında söz alan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Celal Aras Anadolu Lisesi'nin temellerinin 15 Mart 1999 yılında atıldığına dikkat çekerek, "Bu fakir, o yıllarda Belediye Başkanı'ydı. Aradan geçen 10 yıl sonra 2009'da yine Belediye Başkanı olarak geldiğimde ise bu kez bir çivi bile çakılmadığını gördüm. Biz daha sonra aileyle mutabık kaldık, çalışmalar yaptık, gayret gösterdik ve bu okul meydana geldi" şeklinde konuştu.

Müdür Bekir Terzi: “Mezun öğrencilerimizi, sevginin anlamını bilen bireyler olarak velilere teslim ediyoruz!”

Bu yıl ilk mezunlarını vermenin gururunu ve heyecanını yaşayan Celal Aras Anadolu Lisesi'nde Müdür Bekir Terzi, kürsüye gelerek bir konuşma gerçekleştirdi. Konuşmasına mezun öğrencilerin velilerine seslenerek başlayan Müdür Terzi, "Bizler yöneticiler, öğretmenlerimiz ve personelimizle hizmet ederek, velisi olduğunuz öğrencilerimizin daha kendinden emin, ne istediğini bilen, hedefleri için cesaretle hareket eden; bilgili, görgülü, yaşamı seven ve sevginin anlamını bilen bireyler olarak sizlere tekrar takdim ediyoruz. Öğrencilerimize yaklaşan LYS sınavında başarılar diler, onlara olan desteğinizin devamını temenni ediyorum. Sevgili meslektaşlarım... Bir anne ve baba şefkatiyle kucakladığınız, vatanını ve milletini seven bir nesli bugün buradan uğurluyoruz. Onlara gösterdiğiniz ilgi için sizlere teşekkür ediyorum" dedi.

‘Matematik Öğretmeni Hüseyin Akbulut’un konuşması, Celal Aras’lı Öğrencileri coşturdu!’

Müdür Sıtkı Bekir Terzi'nin ardından kürsüye gelen ve Celal Aras Lisesi Öğretmenleri adına bir konuşma yapan Matematik Öğretmeni Hüseyin Akbulut ise öğrencileri enerjisiyle coşturdu. Özellikle sosyal konularda büyük bir hassasiyet göstermeleri dolayısıyla Celal Aras Lisesi öğrencilerini kutlayan Öğretmen Akbulut, salonu dolduranlara coşkulu bir konuşma sundu. Hüseyin Akbulut'un konuşmasının ardından ise katkılarından dolayı Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve eski Müdür Niyazi Yılmaz'a Celal Aras Müdürü Bekir Terzi, birer plaket sundu. Okul 1.'si Ecem Arslantürk, okul 2.'si Büşra Sönmez ve okul 3.'sü Emre Rençber ise yine Müdür Terzi ve Başkan Çelikbilek'in elinden plaket aldılar. Bu sırada Başkan Çelikbilek, ilk 3'e giren öğrencilere Beykoz Belediyesi adına birer altın vermeyi taahhüt etti. Müzik Öğretmeni Sercan Baş yönetiminde müzik dinletisinin ardından ise mezun öğrenciler adına Aybüke Karadayıoğlu bir konuşma yaptı ve Celal Aras Lisesi mezunu arkadaşlarına, yaşamlarında başarılar diledi.

Celal Aras Anadolu Lisesi'nin Müdür Yardımcıları Semra Birdal Ergün, Aysun Ulus, Ebubekir Topak, Semra Ergün ve Öğretmenleri Ebru Gök, Songül Eroğlu, Funda Kulak, Ali Altun, Canan Örnek, Hüseyin Akbulut, Gaye Başaran, Ayşe Özlem Kara, Ayşe Aydın, Kadir Çakmak ve Ece Gökmenoğlu programın hazırlanması ve sunumunda büyük bir emek harcadılar. Bu yıl ilk mezunlarını veren Celal Aras Anadolu Lisesi'nde öğretmenlerin yanı sıra velilerin de yaşadığı heyecan görülmeye değerdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: beykoz Haberleri, Celal Aras Anadolu Lisesi, Mezuniyet, Tören, Yücel Çelikbilek, Kazım Bozbay, Bekir Terzi

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"