Beykoz’da 16 günlük yarıyıl tatili başladı

  • 0
  • 9585
Beykoz’da 16 günlük yarıyıl tatili başladı
Beykoz’da 16 günlük yarıyıl tatili başladı
Beykoz’da 16 günlük yarıyıl tatili başladı

Beykoz’da eğitim öğretime devam eden 41 bin öğrenci için16 gün sürecek yarıyıl tatili başladı.

Beykoz’da Eylül ayında başlayan 2022-2023 eğitim öğretim döneminin ilk yarı yılı tamamlandı.

Beykoz'daki ilk ve ortaöğretim kurumlarında okuyan 41 bin 91 öğrenci karnelerini aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geçen yıl düzenlediği yaz okulu kapsamını genişleterek, bu yıl ilk kez yarıyıl tatilinde de ücretsiz kurs uygulamasını başlatıyor.

Kurs çerçevesinde, ilk kez “kış” döneminde de uygulanacak ücretsiz kurslar, öğrencilerin yarın karne almasının ardından 21 Ocak Cumartesi başlayacak ve 5 Şubat Pazar gününe kadar devam edecek.

Kurslar, "bilim", "sanat", "matematik" ve "İngilizce" olmak üzere 4 bölümde açılacak.

Öğrenciler ve öğretmenler, bulundukları illerde açılan kurslardan yararlanabilecek.

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul kademeleri için yarıyıl tatiline özel 5 ayrı dijital materyal de ilk kez öğrencilerin kullanıma sunulacak. MEB, yeni dijital eğitim materyallerini, karne alan öğrenciler için resmi internet sitesinden kullanıma sunacak.

Ücretsiz kurslarda kullanılacak materyaller de her seviyedeki öğrencinin gelişimi gözetilerek hem öğretici hem de keyifli vakit geçirmesini sağlayacak şekilde tasarlandı. Yeni yaklaşımların kullanıldığı programda, eğlenceli ve günlük yaşamla ilişkili, yaparak-yaşayarak öğrenme sürecini kapsayan ve öğrencilerin ihtiyaçlarına göre farklılaştırılmış ve zenginleştirilmiş içerikler yer aldı.

BİLSEM’lerdeki bilim ve sanat kursları, 2 ve 12. sınıf aralığındaki tüm öğrencilere açık olacak. Robotik, yapay zeka, yazılım geliştirme, havacılık ve uzay, yenilenebilir enerji, bilimsel araştırma teknikleri, akıl oyunları gibi alanlarda 55 farklı atölye, Türkiye’nin farklı bölgelerinde öğrencilerle buluşturulacak.

Yaklaşık 41 bin 91 öğrencinin karne aldığı 16 günlük yarıyıl tatilinin ardından ikinci dönem, 6 Şubat’ta başlayacak 17 ile 20 Nisan 2023 tarihleri arasında ikinci ara tatil yapılacak.

Eğitim öğretim dönemi, 16 Haziran 2023’te sona erecek.

Siyasilerden iyi tatiller mesajı

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın: "Bir eğitim dönemi daha geride kaldı. Çocuklar, gençler hepinizi tebrik ediyor, gözlerinizden öpüyorum. Yeni döneme bol enerji depolayacağınız güzel bir tatil diliyorum"

AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Muhammed Hanefi Dilmaç: "Okula kısa bir ara, şimdi tatil zamanı.. 2022 - 2023 eğitim öğretim yılının ilk dönemini tamamlayan tüm öğrenci ve öğretmenlerimize keyifli bir yarıyıl tatili diliyorum."

Haber Merkezi

Kavacıkspor'da ikinci yarı için hazırlıklar maçları devam ediyor
Önceki Kavacıkspor'da ikinci yarı için hazırlıklar maçları devam ediyor
Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Sonraki Beykoz Çubuklu Silolarının dönüşüm hikayesi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz