Beykoz'da 150 bisiklet kıyasıya yarıştı

  • 0
  • 3093
Beykoz'da 150 bisiklet kıyasıya yarıştı
Beykoz'da 150 bisiklet kıyasıya yarıştı
Beykoz'da 150 bisiklet kıyasıya yarıştı
Beykoz'da 150 bisiklet kıyasıya yarıştı

Beykoz Belediyesi'nce düzenlenen Gençlik Festivali kapsamında 150 bisikletli 8 kategoride ter döktü.

Türkiye’nin en büyük spor ormanı olarak 8 milyon m²’lik alanda hazırlanan "Beykoz Spor Ormanı" bisiklet sporcularının fetih coşkusuyla pedal çevirdiği "Beykoz Belediyesi 29 Mayıs Kriteryum Yarışı"na ev sahipliği yaptı.

Beykoz Belediyesi tarafından ilçedeki "Gençlik Festivali" (19-29 Mayıs) etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilen ve şehrin 569. fetih yılı coşkusunun da yaşandığı kriteryum yarışında 150 sporcu, 8 farklı kategoride pedal çevirdi.

Sporcuların çekişmeli rekabetine sahne olan yarış vesilesiyle, yakın gelecekte uluslararası yarış ve organizasyonlara ev sahipliği yapacak alanda tamamlanan yeni etaplar da görücüye çıktı.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın da organizasyon sonunda dereceye giren sporcuları kutlayarak ödüllerin takdim etti.

Türkiye’nin en büyük spor ormanını şehre kazandırmanın gurunu yaşadıklarını belirten Başkan Murat Aydın, alanın uluslararası standartlara uygun parkur ve tesisleriyle bisiklet sporunun göz bebeği olacağını söyledi.

Türkiye’nin en büyük spor ormanı olarak hazırlanan alanda, 432 mt uzunluğunda atletizm çalışma parkuru, 467 metre bisiklet parkuru, 600 metre dağ bisikleti parkuru, bisiklet parkı, futbol sahası, 2 tenis kortu, 2 basketbol sahası yer alacak.

İstanbulluların şehrin ortasında temiz havada spor yapma imkânı sunacak Beykoz Spor Ormanı, modern ve bakımlı yüzüyle sporcuların ve bisiklet tutkunlarının yeni adresi olacak.

Haber Merkezi

Beykoz Devlet Hastanesi'nde hemşire acısı
Önceki Beykoz Devlet Hastanesi'nde hemşire acısı
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz