Güncel

Beykoz'da 15 Temmuz ve sonrası (video film)

Beykoz'da 15 Temmuz ve sonrası (video film)
08.08.2016 18:45
| | |
9373

Video galeri

15 Temmuz darbe girişimi sırasında Beykoz'da yaşananları 3 hafta boyunca takip eden Dost Beykoz, kayıtlarını kısa bir filme dönüştürdü.

Fetullahçı Terör Örgütü mensubu bir grup askerin gerçekleştirmek istediği darbe girişiminin en önemli ayağı olan Beykoz'daki dehşet verici dakikaları Dost Beykoz an be an kayıt altına aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, 4.5G teknolojisi ile canlı yayına bağlanarak 'Milletimizi illerimizin meydanlarına davet ediyorum, havalimanlarına davet ediyorum. Milletçe meydanlarda havalimanlarında toplanalım. Bunları o azınlık grupları tanklarıyla toplarıyla gelsinler ne yapacaklarsa halka orada yapsınlar. Halkın gücünün üstünde bir güç ben tanımadım bugün kadar...' sözlerinden Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'in AK Parti Beykoz İlçe Başkanlığı önünde toplanan ilçe halkını Fatih Sultan Mehmet Köprüsüne yönlendirmesine kadar birçok tarihi an yer alıyor.Dost Beykoz, Başkan Çelikbilek'in 'Köprüye gidin, talimat bu!' sözlerini söylediği dakikalarda polis telsizine takılan 'şu anda dört tane tank Kavacık Köprüsü'ndeki koruma noktasına ilerliyor' sözlerinin telsiz kaydına da ulaştı.

Beykozlu binlerce vatandaşın Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'ne akın ettiği dakikaları kendi muhabir kameralarıyla arşivlerine kaydeden Dost Beykoz, darbeci askerlerin Köprü Koruma Şube Müdürlüğü'ne teslim edildiği dakikaları da ölümsüzleştirdi.Türkiye'nin birçok yerinde darbecilere karşı direnen vatandaşlar Beykoz'da da bu olayın kahramanları oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'meydanları ikinci bir emre kadar terk etmeyin' talimatı sonrası başlayan demokrasi nöbetlerine üst düzey birçok isim katıldı. 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, AK Parti İstanbul İl Başkanı Dr. Selim Temurci, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Kadir Topbaş ve Beykozlu ünlüler birer akşam Beykoz'da demokrasi nöbetlerinin misafiri oldu.

Türkiye'de yayınlarına devam eden 24 radyonun da Beykoz'dan canlı yayın yaptığı demokrasi nöbetlerinde Beykoz Belediye Başkanlığı tarafından ilçenin 5 noktasına dev ekranlar kuruldu. Belediye Meydanı, Ortaçeşme, Karlıtepe, İlçe Emniyet Müdürlüğü ve AK Parti İlçe Başkanlığı'nın önünde vatandaşlara çay ve çorba ikramında bulunuldu.Dost Beykoz hazırladığı 5 dakikalık filmde, Çengelköy'de cuntacı askerlerin kurşunuyla şehit olan Beykozlu İsmail Akdemir'i ticari taksisiyle hastaneye ulaştıran Fatih Saatçi ve yine aynı yerde askerlerin kurşunuyla yaralanan Beykozlu Mustafa Uygun'un 15 Temmuz’a ilişkin anlattıklarına da yer verdi.

Haber Merkezi 

Anahtar Kelimeler: Beykoz, FETÖ, Darbe, Film, 15 Temmuz

reklam
1 Yorum
Mutlu09.08.2016 12:14:45

Çok güzel bir video Allah Razı Olsun tüm halkımızdan ve videoyu hazırlayan sizlerden

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"