Beykoz'da 15 Temmuz şehitlerine ziyaret

  • Güncelleme: 15.07.2020 15:06
  • Okunma: 3765 kez
  • Yorum: 0
Darbe girişiminin yıl dönümünde Beykoz'da şehit olan kişilerin kabirleri ziyaretçi akınına uğruyor.
Beykoz'da 15 Temmuz şehitlerine ziyaret

FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz 2016 tarihinde silah zoruyla sivil yönetime el koymak için gerçekleştirmek istediği darbe girişiminin yıl dönümünde şehit olan Beykozlu vatandaşların kabirlerine ziyaretler sürüyor.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, Beykoz İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Güleç ve beraberindeki kamu yetkilileri 15 Temmuz 2016'da hain askerler tarafından vurularak öldürülen Murat Akdemir ile Hasan Kaya'nın kabirlerini ziyaret etti.

İlk olarak Küçüksu'daki Murat Akdemir'in kabrini ailesiyle birlikte ziyaret eden Belediye Başkanı Aydın ve beraberindekiler, burada İlçe Müftüsü Ali Efe'nin ettiği duada ellerini semaya kaldırarak dua etti.

Akdemir ailesine her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Murat Aydın, 15 Temmuz'u unutturmayacaklarını dile getirdi.

Daha sonra Kavacık'ta medfun olan 15 Temmuz'da Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde darbeci askerlerin yönetimindeki tankla kaçmaya çalıştıkları sırada şahadet makamına erişen Hasan Kaya'nın mezarında dua edildi.

Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümünde, "Vatan size minnettardır! 15 Temmuz'da hain darbeye canları pahasına direnen Aziz şehitlerimizin kabirlerini ziyaret ettik. Allah onlardan razı olsun." ifadelerini kullandı.

Ziyaretçiler, geldikleri kabristanlara karanfil bıraktı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haberleri, 15 Temmuz, Ziyaret

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz