Beykoz’da 15 Temmuz Ödülü Servet Ertürk’ün

  • 0
  • 13801

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) ve 15 Temmuz Derneği'nin düzenlediği 15 Temmuz Fotoğraf ve Video Yarışması'nda Beykoz dereceye girdi.

Beykoz Belediyesi’nde güvenlik müdürü olarak çalışan Servet Ertürk’ün 15 Temmuz gecesi darbeci askerlere kendini siper ettiği video ödül aldı.

15 Temmuz gecesi yaşananların anlatıldığı yarışmada dereceye girenlere ödülleri düzenlenen törenle verildi…   

"Unutmamak İçin: O An" temasıyla düzenlenen 15 Temmuz Fotoğraf ve Video Yarışması'nın ödül töreni ve sergi açılışı, Taksim Cumhuriyet Sanat Galerisi'nde yapıldı.

İBB Genel Sekreteri Hayri Baraçlı, ödül töreni ve serginin açılışında yaptığı konuşmada, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) Türk milletine ihanetinin ayyuka çıktığı 15 Temmuz'un pek çok dersi içinde barındırdığını belirterek, Türk milletinin bir daha böyle ağır imtihanlardan geçmemesini dilediğini ifade etti.

Sergide FETÖ'nün ihanetini gösteren fotoğraf ve videoların bulunduğunu bildiren Baraçlı, eserlerin yaşanan dramı sonraki nesillere anlatacağını kaydetti.

"Destan yazan bir halk var"

15 Temmuz Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Tarık Şebik de 15 Temmuz'un ilk yıl dönümünde şehitlerin kabristanlarının ziyaret edileceğini belirterek, "Bizler de bu programdan sonra kabir ziyaretlerine gideceğiz. Öğlen namazı ve sonrasında tüm milletimizi başta 15 Temmuz şehitlerimiz olmak üzere tüm şehitlerimizin kabirlerine davet ediyoruz. Yaptığımız, yapacağımız bütün programlarda aziz şehitlerimizin hatıralarını mutlak surette yaşatmak bizlerin boynunun borcudur." diye konuştu.

Açılış konuşmalarının ardından 15 Temmuz Fotoğraf ve Video Yarışması'nın ödül törenine geçildi.

Kazananlara ödülleri Baraçlı, Şebik, Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, İstanbul Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Ak, Beyoğlu Kaymakamı Osman Ekşi ve 15 Temmuz Gazisi İlhami Çil tarafından verildi.

Video kategorisinde Süleyman Hilmi Otman birincilik, AA muhabiri Mücahid Eker ikincilik, Tarık Turhan da üçüncülük ödülünü aldı. AA muhabiri Mücahid Eker ayrıca video kategorisinde 15 Temmuz Derneği Özel Ödülü'nü de kazandı.

Fotoğraf bölümünde ise Mustafa Can Koca birinci, AA fotomuhabiri Fatih Kurt ikinci, Ferhat Maksascı üçüncü oldu. AA fotomuhabiri Arif Hüdaverdi Yaman mansiyon ödülünü kazanırken, AA muhabirleri Elif Öztürk, Murat Kula, Ahmet İzgi ve Muhammed Enes Yıldırım'ın ise toplam 11 fotoğrafı sergilenmeye layık görüldü. 

Beykoz Belediyesi Güvenlik Müdürü Servet Ertürk'ün ve Beykozluların 15 Temmuz Gecesi Fatih Sultan Mehmet Köprüsünde darbeci askerlere kendilerini siper ettiği video satın Alınan Eserler kategorisinde ödül alanlar arasında yer alarak sergide gösterime sunuldu…

Haber Merkezi

Herkes için adalet
Önceki Herkes için adalet
Paşabahçe gençleri Beykoz’a farklı bir dönüş yaptı
Sonraki Paşabahçe gençleri Beykoz’a farklı bir dönüş yaptı