Beykoz’da 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti

  • 0
  • 6375
Beykoz’da 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti
Beykoz’da 15 Temmuz Demokrasi Nöbeti

Türk demokrasi tarihinin en şanlı kahramanlık destanın yazıldığı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” Beykoz’da, Kur’an-ı Kerim tilaveti, Ozan Manas konseri, dualar ve demokrasi nöbetinin yer aldığı programla anılacak.

Beykoz Belediyesi tarafından hain darbe girişiminin 7. yıl dönümünde, darbe gecesi yaşananları ve demokrasi şehitlerini hatırlamak amacıyla  düzenlenen anma programıyla milletin sarsılmaz iradesi ve vatan mücadelesi gözler önüne serilecek.  

İshak Danış’tan Kur’an Ziyafeti  

15 Temmuz Şehitler Meydanı’nda gerçekleşecek programda, darbe gecesi tarihi zafere giden yolda yaşananlar, vatan sevgisiyle sergilenen destansı mücadele ve demokrasi şehitleri bir kez daha minnetle yâd edilecek.  

Mehter marşları ve Hafız İshak Danış’ın Kur’an ziyafetiyle milli duyguların doruğa çıkacağı programda, şahitleriyle darbe gecesini anlatan vido gösterimi yapılacak.

Bekir Develi 15 Temmuz’u Anlatacak

Sanatçı Ozan Manas’ın şehit ve gaziler anısına duygu yüklü eserler okuyacağı anma etkinliği  kapsamında Yazar ve TV sunucusu Bekir Develi, 15 Temmuz’a dair duygu, düşünce ve gözlemlerini aktaracak.

Gençlerle Vatan Nöbeti

Devletin bekası, milletin birlik ve bütünlüğü, vatan ve demokrasi şehitleri için duaların edileceği gecede, 15 Temmuz Meydanı’nda toplanan gençler ve vatandaşlar saat 01.45 itibariyle demokrasi nöbetine duracak.

PROGRAM:

15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜ

Tarih: 15 Temmuz 2023 Cumartesi

Saat: 22.00

Yer: 15 Temmuz Şehitler Meydanı

22:00 Mehteran Konseri

22:20 15 Temmuz Video Gösterimi

22:27 Yatsı Ezanı

22:30 Kuran-I Kerim:

İshak DANIŞ

22:45 Protokol Konuşmaları

23:00 Konser:

Ozan MANAS

00:13 Sala

00:30 Konuşmacı:

Bekir DEVELİ

01:15 – 04:00 Nöbet

Haber Merkezi

Listelerdeki isimler belirleyici olacak
Önceki Listelerdeki isimler belirleyici olacak
​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor
Sonraki ​BBP Beykoz Adayı Murat Arda dur durak bilmiyor