Toplum

Beykoz’da 15 Temmuz annesine anlamlı ziyaret

Beykoz’da 15 Temmuz annesine anlamlı ziyaret
14.05.2017 19:36
| | |
12747

Foto galeri Video galeri

Karabük Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi yönetici ve öğrencileri Beykoz’a anlamlı bir ziyaret yaptı…

Şehit Murat Akdemir’in Küçüksu’da ki ailesini ziyaret eden Safranbolu ekibi, Murat Akdemir’in annesi Nevra Akdemir ve eşi Nurhayat Akdemir’in Anneler Günü’nü kutladı. Zaman zaman duygusal anların yaşandığı ziyarette, Safranbolu’dan gelen 40 kişilik ekip içinde yer alan öğrencilerden, İnci Bozkurt’un, Şehit Murat Akdemir’in annesine yazdığı, “Cennetin Cesur Fidanına” başlıklı mektubu, yine aynı okulun öğrencilerinden Ebrar Orhan’ın okuduğu sırada dinleyenler gözyaşlarına hâkim olmadı.

Safranbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep Güney, Müdür Başyardımcısı Cevat Dağcıoğlu, Müdürü Yardımcısı Yaşar Başaran, rehber öğretmen Nilüfer Öztürk, 2 okul aile birliği yöneticisi ve 37 öğrencinin yer aldığı heyet, okunan “Cennetin Cesur Fidanına” başlıklı mektubu çerçeveli pano şeklinde Şehit babası İsmail Akdemir’e hediye etti.

Heyet ayrıca; Şehit Murat Akdemir’in eşi Nurhayat Akdemir’e ve 3 yaşındaki oğlu Muhammed Efe Akdemir’e de çeşitli hediyeler verdi.  

Yine İsmail Akdemir’e, çerçeve içinde işlemeli ve yaldızlı bir Türk Bayrağı hediye eden Safranbolu ekibi öğrencilerinden Büşra Öztürk’te, acılı anne Nevra Akdemir’e hitaben “Şehit Annelerine” başlıklı bir şiir okudu.

Şehit babası İsmail Akdemir’in Küçüksu’daki işyerinde ağırladığı ekip daha sonra yine aynı mahallede bulunan Murat Akdemir’in şehitliğine gitti.

Burada okul müdürü Recep Güney ve Eren Ali Kalem isimli öğrenci Şehit Murat Akdemir’in ruhu için Kuran-ı Kerim okudu. Daha sonra ise yine öğrencilerin okuduğu Hatm-i Şerif’in duası yapıldı…

Safronbolu Şehit Murat Akdemir Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Recep Güney ise 15 Temmuz’un Türkiye tarihinde kara bir leke olduğunu ve okulumuzun adını taşıdığı Murat Akdemir gibi çok insanın şehit ve gazi olduğunu söyledi.

“Bizde, cennetin ayakları altında olduğunu bildiğimiz bir anneyi ve onun şahsında şehidimiz Murat Akdemir’in ailesini ziyaret etmek istedik” şeklinde konuşan Müdür Güney, “bizleri kabul ettikleri için Murat kardeşimizin ailesine çok teşekkür ediyoruz. Onları da müsait oldukları ilk anda okulumuzu ziyaret etmek üzere Safranbolu’ya bekliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Gündem Haber, Şehit Murat Akdemir, İsmail Akdemir, Ziyaret, Anneler Günü, Safranbolu, Şehit Murat Akdemir, Anadolu İmam Hatip Lisesi

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"