Beykoz'da 15-20 yaş aralığındaki gençler sokaklarda

  • Güncelleme: 15.05.2020 14:17
  • Okunma: 8493 kez
  • Yorum: 0
Yaklaşık 50 gündür sokağa çıkma kısıtlaması bulunan 15-20 yaş aralığındaki gençler Beykoz'da bugün sokağa çıktı.
Beykoz'da 15-20 yaş aralığındaki gençler sokaklarda

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daha önce açıkladığı 15-20 yaş aralığındaki gençlerin sokağa çıkma kısıtlaması, normalleşme takvimi çerçevesinde bugün saat 11.00-15.00 saatleri arasında kaldırıldı.

Beykoz'da da sokağa çıkan gençler uzun zaman sonra sokağa çıkabilmenin keyfini çıkardı.

Havanın da sıcak olmasıyla birlikte geçtiğimiz yaz mevsimlerini aratmayan sokaklarda bir araya gelen gençlerin sosyal mesafe kuralına uymadıkları ve maske takmadıkları görüldü.

Kafeterya ve deniz kenarlarının ziyarete yasaklanması nedeniyle gençler, bazı parklarda bir araya gelerek vakit geçirdi. Beykoz Kavacık'taki parklarda toplanan gençlerin sosyal mesafeye aykırı şekilde bir arada bulundukları, birbirleriyle temastan kaçınmadıkları da izlendi.

20 yaş altı gençlerde iki kademeli olarak gerçekleştirilen sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması uygulaması, sokaklarda meydana gelen görüntüler sonrasında yeniden devam edip etmeyeceği kararlaştırılacak.

Yine 20 yaş ve altındaki vatandaşlara yönelik alınan sokağa çıkma kısıtlamasına ilişkin tedbir 4 Nisan tarihinden itibaren uygulanıyordu.

Bayram sonrasında vaka durumundaki iyileşmenin sürmesi durumunda sokağa çıkma kısıtlamasına haziran ayında son verilmesi hedefleniyor. Aynı şekilde 65 yaş ve 20 yaş altına uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının da bu takvimle birlikte haziran ayının ortasında son bulması planlanıyor.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz