Güncel

Beykoz’da 13 bin komşu sokak iftarlarında buluştu

Beykoz’da 13 bin komşu sokak iftarlarında buluştu
22.05.2018 00:58
| | |
5721

Foto galeri

Beykoz Belediyesi Ramazan ayının başladığı son beş günde yaklaşık 13 bin kişiye iftar sofrası kurdu.

Beykoz Belediyesi tarafından her akşam ilçenin farklı mahallelerinde kurulan “Sokak İftarları”nda 13 bin ilçe sakini ağırlandı. Aynı sofrada buluşan Beykozlular komşuluğun sıcaklığı, vefanın bahtiyarlığı,   paylaşmanın huzurunu yaşayan Beykozlular Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek’e teşekkür etti.

Beykoz Belediyesi’nin geleneksel hale gelen sokak iftarları ilçenin en kalabalık mahallelerinden Kavacık (Orhan Veli Parkı), Ortaçeşme (Cevizlibahçe) ve İncirköy (Çukurçayır)’da kuruldu. Ayrıca Çamlıbahçe, Dereseki, Alibahadır ve Anadolukavağı’nda da büyük iftar sofraları yer aldı.

 

Başkan Çelikbilek Yemek İkram Etti

Aileleri ve komşularıyla bir araya gelen ilçe sakinleri sokak iftarları vesilesiyle komşu ve arkadaşlarıyla buluşup sohbet etti, aynı sofrada aynı aşı paylaşmanın heyecanını yaşadı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ve belediye başkan yardımcıları  Kavacık ve İncirköy’de kurulan iftarlara iştirak ederek ilçe sakinlerine sıcak yemek ikram etti.

Aileleriyle birlikte sokak iftarlarına gelen çocuklar cıvıltılarıyla iftar sofralarını şenlendirdi.

Akşam ezanıyla birlikte oruçlarını açan vatandaşlar büyük bir sofrada iftar yapmanın manevi lezzeti ve bereketine tanıklık etti.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Sokak İftarı, Komşu

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"