Beykoz'da 11 yıldır süren 40 milyonluk avukat dolandırıcılığı

  • 0
  • 3236
Beykoz'da 11 yıldır süren 40 milyonluk avukat dolandırıcılığı

Beykoz'da yaşanan 40 milyonluk avukat dolandırıcılığı adliyede bitti. Mağdur Ali Tiryaki, Kadir isimli şahıs hakkında Beykoz Adliyesi'nde suç duyurusunda bulundu.

Kendisini avukat olarak şahsın 40 milyon lira dolandırıldığını fark eden Ali Tiryaki, soluğu Beykoz Adliyesi'nde aldı. Kendini Kadir olarak tanıtan kişi hakkında şikayetçi olan Tiryaki, "Şahsı sülalemde tanımayan yok. 11 yıldır Avukat Kadir bey olarak biliyoruz" dedi.

CNN Türk'ün haberine göre, Ali Tiryaki ve beraberindekilerin durumu fark etmesi üzerine savcılığa suç duyurusunda bulunuldu.

Mağdurlardan Ali Tiryaki yaklaşık 40 milyon lira dolandırıldığını iddia ederken, “Herkes onu avukat olarak biliyor. Her tanıdığımın bir dosyası vardır onda. Sülalemde tanımayan yok bunu, 11 seneden beri avukat Kadir bey olarak tanıyoruz onu.

Bin 500 lira cezamızı ödedik. Ödedikten 15 dakika sonra arıyor 150 bin lira savcı bekliyor. Bu işi halletmek için çocuklara baskı yapıyor. Bunu öğrendikten sonra çağırdık evraklarımızı istedik ve o arada avukat olmadığı ortaya çıktı.” şeklinde konuştu.

Ali Tiryaki daha sonra durumu avukat Baran Güngör’e danıştı.

Avukatlar, kendisini Kadir olarak tanıtan kişi ile konuşurken, “Ben aslında avukat değilim, ofisi karşılıyorum, yanımda 4 avukat çalışıyor. Bu vesile ile işleri sürdürüyorum.” dediğini belirtti.

Haber Merkezi

Sıcak bir yuva
Önceki Sıcak bir yuva
AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Sonraki AK Parti Beykoz İlçe Başkanı 2 ay sonra sokağa çıktı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz