Beykoz'da 100. yıla 100 metrekare Türk bayrağı

  • 0
  • 2689
Beykoz'da 100. yıla 100 metrekare Türk bayrağı
Beykoz'da 100. yıla 100 metrekare Türk bayrağı

Kardak kayalıklarına 1996 yılında Türk bayrağını diken Tuğamiral Ercan Kireçtepe, 30 Ağustos'un yıldönümünde Beykoz'da tüplü dalış yaptı.

Büyük Taarruz Zaferi'nin 100. yılında Beykoz SAT Komutanlığında düzenlenen etkinlikte, denizin üzerinde 100 metrekarelik Türk bayrağı açıldı.

Bağcılar Belediyesi ve Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi'nin işbirliğinde Beykoz Sualtı Taarruz Grup Komutanlığında etkinlik düzenlendi.

Bağcılar Belediyesi Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı kursiyerlerinin de katıldığı etkinlikte konuşan Bağcılar Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, zaferin 1. asrında Ulu Önder Gazi Atatürk ve cephedeki silah arkadaşlarını andı.

Özdemir, "Tarihini bilmeyen ulusların geleceği yoktur. Bu anlamda tarihimizi her zaman anmak ve tarihi anlamdaki kahramanlarımızın da gençlerimize, ülkemize, geleceğimize iyi anlatılmasını hedefliyoruz." diye konuştu.

Feyzullah Kıyıklık Engelliler Sarayı'nda yılda yaklaşık bin 200 engelli bireye eğitim verdiklerini de sözlerine ekleyen Özdemir, katılımcılara teşekkür etti.

SAT Grup Komutanı Tuğamiral Ercan Kireçtepe de etkinliğe ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade etti. 

Kireçtepe, Atatürk'ün "'Denizciliği Türk'ün büyük milli ülküsü olarak düşünmeli ve onu en kısa zamanda başarmalıyız." sözlerini hatırlatarak, şunları kaydetti:

"Bu milli ülkü doğrultusunda bugün tüm engelleri aşarak yanımızda bulunan değerli dalgıç arkadaşlarımıza Büyük Zafer'in yüzüncü yılı anısına çok güzel bir dalış gerçekleştireceğiz. Öncelikle bu cesareti gösteren tüm dalgıç arkadaşlarımı yürekten tebrik ediyorum. Bu dalışta 100. yıl anısına tam 100 metrekare büyüklüğündeki Türk bayrağını su altında açarak bir ilki gerçekleştireceğiz."

Tuğamiral Kireçtepe, 30 Ağustos Zafer Bayramını da ayrıca tebrik etti.

Türkiye Su Altı Federasyonu Başkanı Oğuz Aydın ise Belediye Başkanı Özdemir'e teşekkür etti.

Bağcılar Belediyesi Sualtı ve Suüstü Sporları Kulübünün engelli dalgıçları, SAT komandolarıyla birlikte tüplü dalış gerçekleştirdi.

Türkiye ile Yunanistan arasında Kardak krizi olarak bilinen olaylarda kayalıklara Türk bayrağını diken Tuğamiral Ercan Kireçtepe de dalgıçlara eşlik etti. 

Beykoz’da hem eğlendiler hem Kuran öğrendiler
Önceki Beykoz’da hem eğlendiler hem Kuran öğrendiler
Bursa'dan aldığı motorla Beykoz'da çevirmeye takıldı
Sonraki Bursa'dan aldığı motorla Beykoz'da çevirmeye takıldı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz