Beykoz’da 100. Yıl Cumhuriyet Kupasının sahibi Paşabahçe oldu

  • 0
  • 1973
Beykoz’da 100. Yıl Cumhuriyet Kupasının sahibi Paşabahçe oldu
Beykoz’da 100. Yıl Cumhuriyet Kupasının sahibi Paşabahçe oldu
Beykoz’da 100. Yıl Cumhuriyet Kupasının sahibi Paşabahçe oldu
Beykoz’da 100. Yıl Cumhuriyet Kupasının sahibi Paşabahçe oldu
Beykoz’da 100. Yıl Cumhuriyet Kupasının sahibi Paşabahçe oldu
Beykoz’da 100. Yıl Cumhuriyet Kupasının sahibi Paşabahçe oldu
Beykoz’da 100. Yıl Cumhuriyet Kupasının sahibi Paşabahçe oldu

Türkiye Cumhuriyetinin Kuruluşunun 100. Yılında yapılan etkinlikler kapsamında Gümüşsuyu Spor Kulübü tesislerinde bir turnuva düzenlendi.

Beykoz Amatör Spor Kulüpleri Birliği’nin organize ettiği U12 Yaş Futbol Turnuvası’nın final maçında Nişantepe takımını 2-0 mağlup eden Paşabahçe takımı şampiyon oldu.

Dk. 13 Esat Galip Gümüşsu'nun pasında topla buluşan Yusuf  Kuru etkili bir vuruşla Paşabahçe'yi 1-0 öne geçiren gole imzasını attı.

Dk.24 Paşabahçe Takımının kazandığı serbest atışta topun başına geçen Hamza Oğuz Bayram mükemmel bir gole imza attı.

Saha: Gümüşsuyuspor Tesisleri

Paşabahçe U12: Kaan, Hamza, Kutsal, Kayra (Dk.31 Ferhat), Esad, Yusuf, Ömer Asaf, Alperen (Dk.31 Berat)

Yedekler: Selim, Berat Efe Öksüz, Berat Ata Onar, Bertu, Kerim, Çınar, Ömer

Nişantepe U12: Eyüp, Hamza, Ömer Ali (Çınar), Ömer Okul (Berat)

Goller: Dk.13 Yusuf, Dk.24 Hamza.

FİNAL PROGRAMINA İLGİ BÜYÜKTÜ

1 Ayı aşkın bir süredir Gümüşsuyu Spor Kulübü Tesislerinde gerçekleşen müsabakalara toplam 3 grupta 14 takım katılım sağladı.

Hafta sonunda yapılan final günü etkinliklerine gerek protokol gerekse de seyirciler anlamında katılım bir hayli yüksekti.

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir, gün boyunca gelen konuklarını ağırlayıp turnuva hakkında bilgi aktarımında bulundu. Gelen isimler arasında Cumhuriyet Halk Partisi Beykoz İlçe Başkan Mahir Taştan, İyi Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Hikmet Baki, Beykoz İlçesi Amatör Spor Kulüplerinden Başkan, Yönetici ve Antrenörler ile sporcu velileri yer aldılar.

Turnuvada Şampiyon olan Paşabahçe U12 Yaş Futbol Takımının Kupasını Deva Partisi Beykoz İlçe Başkanı Av. Hikmet Baki, Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir ile birlikte verdi.

Turnuvaya Beykoz dışından, Çekmeköy İlçesinden misafir olarak katılım sağlayan Turnuva İkincisi Nişantepe Takımının Kupasını ise Beykoz İlçesinin iki köklü kulüpleri olan Paşabahçe Spor Kulübü Başkanı Coşkun Okur ile Çubuklu Spor Kulübü Başkanı Coşkun Tosun birlikte takdim ettiler.

BİSK Sekreteri Mustafa Kaya’nın sunumunu yaptığı kupa programına katılan tüm takımlara kupaları ve teşekkür belgeleri diğer kulüp temsilcileri ve konuklar tarafından verildi.

ASIM ÖZDEMİR, “HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Beykoz Kulüpler Birliği Başkanı Asım Özdemir kapanışta yaptığı konuşmada, turnuvanın 2 hafta sonra başlayacak U12 Ligi maçları için de güzel bir hazırlık süreci içerdiğine vurgu yaptı.

“Bilindiği üzere U12 Liginde resmi olarak puanlama yapılmıyor, takımlar kendi puanlamalarını yapıyorlar. Biz Cumhuriyetimizin 100. Yılındaki bu anlamlı turnuvada ilk kez bir puanlama yaptık. Çünkü şampiyon takımı ve dereceye girenleri belirlemek istiyorduk. Ben katılım sağlayan herkese teşekkür ediyorum.” diye konuşan Özdemir, “Her ne kadar Turnuvadan bir şampiyon takım çıkmış ise de katılım sağlayan tüm takımlar bizlerin gönlünde birer şampiyondur. Ben turnuvada emeği geçen herkese de ayrıca teşekkürlerimi iletiyorum. Çok güzel ve renkli bir final programı yaşadık. Özellikle de ailelerin, velilerin katılımının yüksek olmasını son derece anlamlı buldum” dedi.

COŞKUN OKUR, “MÜZEMİZİN EN ANLAMLI KUPASI OLACAK“

Turnuvada Şampiyon olan Paşabahçe Spor Kulübü’nün Başkanı Coşkun Okur ise Türk futboluna uzun yıllardır hizmette bulunmalarına vurgu yaparken, “Cumhuriyetimizin 100. Yılı gibi son derce önemli bir tarihe rast gelen turnuvada şampiyon olmanın gururunu da yaşamaktayız. Müzemizde birçok kupa bulunmakta ancak en anlamlı kupanın bu kupa olduğunu da söylemek isterim. Tüm futbolcularımızı ve onları yetiştiren antrenörlerimize de ayrıca teşekkür etmek isterim“ dedi.

Program sonunda günün anısına fotoğraf çekimi yapıldı.

Spor Servisi

İki Beykoz takımının mücadelesinden gol sesi çıkmadı
Önceki İki Beykoz takımının mücadelesinden gol sesi çıkmadı
Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi
Sonraki Çubuklu'da kentsel dönüşümü kim engelledi