Beykoz’da 10 bin konut dönüştürülecek

  • 8
  • 18630
Beykoz’da 10 bin konut dönüştürülecek
Beykoz’da 10 bin konut dönüştürülecek
Beykoz’da 10 bin konut dönüştürülecek
Beykoz’da 10 bin konut dönüştürülecek
Beykoz’da 10 bin konut dönüştürülecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, çeşitli temaslarda bulunduğu Beykoz’da, 2023 yılına kadar 10 bin konutun dönüştürüleceğini söyledi.

Gün boyu Beykoz’da temaslarda bulunan Bakan Kurum’un, Tokatköy’de vatandaşlarla bir araya geldiği toplantı basın kapalı olarak gerçekleşirken, gelmiş olduğu Beykoz Belediyesi’nde ise basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Beykoz Belediye Başkanlığı’nda ilgili kurumların müdürlerinin katılımıyla düzenlenen İstişare ve Değerlendirme Toplantısının ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, "2023’ün Türkiye’sinde çok daha yukarılara taşıyacak projeleri hep birlikte yapacağız." dedi.

2023 yılına kadar Beykoz’da?

2023 yılına kadar Beykoz’umuzda 10 bin konutun dönüşümünü sağlamak istiyoruz. Bu çerçevede strateji belgesini belediyemiz bizimle paylaştılar. Bu çerçevede kentsel dönüşümü yürütüyor olacağız. Çavuşbaşı’nda plan sürecimiz var. Buradaki sürece ilişkin de Tabiat Varlıkları Genel Müdürümüz süreci yakından takip ediyor. Hızlı bir şekilde de vatandaşımızın plan problemlerini çözmüş olacağız.

Biz bugüne kadar İstanbul’da AK Parti iktidarları döneminde son 17 yılda yaklaşık 235 milyar liralık yatırım yaptık. Alt yapıdan üst yapıya, kentsel dönüşümden sosyal donatı ve hastane alanlarına, şehirlerimizin, vatandaşımızın yaşam kalitesini yükseltecek birçok projeye Belediye Başkanlarımızla, Milletvekillerimizle, teşkilatımızla, bakanlarımızla imza attık.

Bu 235 milyar liralık yatırıma baktığımızda da 90 milyar liralık kısmı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde yapılan yatırımlar, fiilen  20 milyar liralık yatırımımız var. Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları çerçevesinde de, manifestomuz çerçevesinde de, şehirlerimizi, ilçelerimizi marka şehir haline getirecek, yaşam kalitesini 2023’ün Türkiye’sinde çok daha yukarılara taşıyacak projeleri hep birlikte yapacağız.

“Verdiğimiz her sözü tuttuk”

Biz bugüne kadar vatandaşımıza verdiğimiz her sözü tuttuk. Bundan sonraki süreçte de Belediye Başkanlarımızla, teşkilatımızla el birliği içerisinde, vatandaşlarımızla da gönül birliği içerisinde yapmaya gayret göstereceğiz.

Kentsel dönüşümde eş zamanlı mı ilerlenecek yoksa sırayla mı?

Biz bayramdan sonra inşallah kentsel dönüşüme ilişkin eylem planımızı açıklayacağız. Bu plan çerçevesinde hedefimiz aynı anda 50 bin kentsel dönüşüm projesini başlatmak, bu çerçevede çalışmalarımızı yürütüyoruz. Her ilçede olmak istiyoruz.

“Beykoz bizim için çok önemli bir yerleşim yeridir”

Acil öncelikli dediğimiz alanlarda olacağız. Beykoz da bu anlamda bizim için çok önemli bir yerleşim yeridir. Beykoz’da bu yıl içerisinde bin konuta başlamak suretiyle etaplar halinde 10 bin konutu Beykoz’da yapacağız. Aynı anlayışla, öncelik sırasına göre diğer ilçelerimizde fiilen Esenler’de girdik, Gaziosmanpaşa’da, Üsküdar’da girdik, Beyoğlu’nda, Kartal’da girdik. Yine Başakşehir’de projelerimiz var. Bu projelerimizi İstanbul’un tüm ilçelerine yaymak suretiyle İstanbul’daki kentsel dönüşümü, tarihi dönüşümü öne çekecek ve birlikte gerçekleştireceğiz. 

Haber Merkezi

Okunması gereken İslam kitapları burada
Önceki Okunması gereken İslam kitapları burada
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (8 Yorum)

Yasemin (5 yıl önce)

Çok ilginç insanlar bu beykozlular yıllar önce bedavadan devletin arazilerine çökün sonra imar verin yok daha fazla kat verin çokluğuma cocuguma da daire yapmayım diye bağırıp çağırın bir de yönetimde olanları sürekli tehdit edin hakikaten şaşırtıcı evlerinde en ufak bir sorunda belediyenin kapısına dayanır malzemeleri bile belediyeden bedavadan alırlar başka hangi belediyede görülmüş bu adam çatısını aktaracak belediyeden malzeme alıyor bedavadan bu kadar bedavaci olmayin Türkiye'nin en güzel arazisinde oturuyorsunuz bedavadan kıymetini bilin

samet (5 yıl önce)

beykozda enbüyük sorun imar .ne bekleniyor ilce ,ak parti il ak parti bakanlık ak parti cumhurbaşkanı ak parti .engeç 2018 sonu tamamdı.artık söz değil icraat zamanı secimden önce bir adım adın ciddi olduğunuzu görelim.

Musait (5 yıl önce)

Beykoz dönüşümde en son konuşulacak yerdir. Zemin ve deprem sorunu olmayan tek ilçedir. Ne hikmetse dere yatakları yerine karlıtepe gibi manzaralı yerler hedefte adıda dönüşüm . Kurura bakmayın her çakallığım bir bedeli olur. Devleti kullanarak çıkar ve heveslerinizi gerçekleştirmeyin. Beykoz sizi yer dikkat edin derim. Gariban halkı sözleşmelerle ve şartlı tapular ile kandırdınız. Sonra zırıltı edenlerin olduğu yerleri sosyal alan yaptınız. Şimdi son gol vakti geldi. Adıda kentsel dönüşüm !!!

Alperen dağ (5 yıl önce)

Siz ancak belediye de çalışan işçi copcu zabıta ile uğraşın.. birisi gelsin ben maaş farkını ben imzalamam benden sonraki imza atsın desin. Diğeri de ben imzalamam desin. Nah kazanırsınız istanbulu. Namus din iman dersiniz. Chp gelirse para vermez işten atar dersiniz. Mangal da kül bırakmazsiniz... Kendinize geldiğin de yağ gibi üste çıkarsınız... Chp hiç değilse halden işçiden anlıyor... beykoz konaklarında oturup pasat 'lara ben binmiyorum hemşerim. Hakkımı helal etmiyorum. Kimse etmiyor... inşallah şu mübarek günler de en yakininizdan çıkar

Bekir (5 yıl önce)

Nerde sözünüzü tutunuz acaba camilerde limona dağıtarak mı tuttunuz 3 dönem başkanlık yapan akp beykozda hiç bir sözünü tutmamış park bahçe belediye binasını sürekli restore ederek geçirmiş şimdimi beykoza hizmet edecek bizim beykoz halkı salak kandırmak çok kolay köylü çoğu zaten yeni nesil akp oy vermiyor biliyor neyin ne olduğunu beykoz istanbulun en kötü yönetilen ilçesi çünkü halkı kandırmak çok kolay köylü tipler alt yapı yok iş sahası yok imarı kötü binalar çürük sosyal hayatı yok alışveriş yapacak yeri yok sinema tiyatro alanları yok varsa yoksa ortacesme çayırı oraya otlama gidiyoruz çok şükür allahınızı severseniz allah korkunuz varsa aldığınız maaşların hakkını verin çoluğu çocuğunuza haram para yedirmeyin çalışın bu saf köylü insanları kandırmayın sizden bu bekletimiz sadece çalışın bedava bisey dağıtarak hizmet istemiyoruz çalışın aldığınız paranın hakkını verin

Tuğba Alaydın (5 yıl önce)

Yıllardır bekliyoruz.. Kavacıkta vaktinde 7 8 katlı binalar yapıldı.. Keyfini sürüyorlar. Bizim suçumuz ne? Herkes 7=8 katlı binasında torununa kadar daire yapsın.. Ben yatay imarda hangi çocuğuma daire bırakıcam? Vermem evimi otururum çürüyene kadar boşversene? Milletin malını hiçe çıkarmayın.. hakkımızı verin.. evlerin metrekaresi büyüsün.. kat sayısı 6 olsun.. zaten yarısını müteahhit alıyor.. bize de bişey kalsın da çocuğumuza bişey bırakalım..

Osman Tellioğlu (5 yıl önce)

Benim Beykoz Çavuşbaşi Yavuzselim Mah Sena Cad kadife sok ta buraya imar durumu ne zaman verilecektir bize bu konuda nasil yardimci olursunuz biz bu konuda sizlerden sevindirici haber bekliyoruz

dogan (5 yıl önce)

syn başkan 17 yıldır yücel bey ve muharrem beyin projelerini yirtıp 5 kat imarı 2 kata düşürüp defolup gidin burdan diyor biz 5 kata itiraz ederken 2 kata düştü murat bey bilmezki kendi ömrü bu imarı görmeye yetmez kimse bu sekilde canını verir yerini vermez ve beykozda isyan cıkar ya murat bey beykozu tanımıyor yada erdoğana çok güveniyor önümüzdeki seçimlere davutoğlu parti kurarsa beykozda 3. parti olur ak parti tabi bu murat beyin umrundamı degil tabiki aslında kimsenin umrunda degil hepsi kesesini ve yaşını doldurdu 17 yılda kazanmakda istemiyorlar yoksa murat bey kraldan çok kralcı olmazdı syn erdoğanda yok ondaki hava siyaset üstü takılıyor şu an bu şekilde devam edemeyecegini görecek ve bedelleri agır olacak halak şirin görünmekele camide limonata dagıtmakla beykozda seçim alamazsın o belediyede hakaret ettiğiniz sağ sola sürdüğünüz tüm insanlar beykozu temsil ediyor sizde orda patron degil onların oyu ile geçici gelmiş insanlarsınız yarın yücel bey gibi arakanıza bile bakmanıza izin vermeden beddualarla cıkacaksıniz ordan yada sevgilerle ama siz şu an iyi beddua topladınız yardımcılarınizda aynı sizin gibi insanlara yukardam bakmayı kesin burası beykoz istanbulda hiçbir ilceye yada bir kesime benzemez calişanda olsa insanları azarlamayı bırakın buranın adamı degilsiniz diye bu insanalara hakaret ve eziyet bir yere kadar duyduklarımız tüm beykozu üzüyor yanlışmı yaptık dedirtiyor bize ve ilceyide adam yerine koymuyorsunuz tanımıyorsunuz lütfen kendinize ceki düzen verin beykozda kimse karısına kizına ogluna nasıma babasına hakaret aşşağlama kabullenmez belediyede calışanlar bizlerin ana baba kardeşi usluplarınıza dikkat edin imar konusundada dalga gecer gibi imar cıkarmayın ya siz beykozu tanimıyorsunuz yada recep tayyip erdoganı yanlış anladınız size yatay mimariden kasıt 2 kat villa imarı degil o imarlar uygulamaya geçmeden gelecek seçimi kaybedersiniz ve sizi ordan yollarlarken beykoz inan orda olmak istemezsiniz beykoza yerleşecektinizya kalan hayatınızı işte size bir tiyo beykoz kendini satan adamı babası olsa içinde gezdirmez

Yorum Yaz