Beykoz’da 1 liraya maske satışı başladı

  • 0
  • 17627
Beykoz’da 1 liraya maske satışı başladı
Beykoz’da 1 liraya maske satışı başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın başkanlığında 4 Mayıs’ta toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinin aldığı karar gereği Beykoz’da da ücretli maske satışı başladı.

Cerrahi ve bez maske satış yetkisi verilen eczane, medikal firma ve marketlerde vatandaşa sunulan maskelerin adedinin fiyatı Ticaret Bakanlığınca KDV dahil 1 lira olarak belirlendi.

Yeni tip koronavirüsten korunmak amacıyla vatandaşlardan ısrarla kullanılması istenen maskeler, 5, 10 ve 50’lik paketler halinde alıcıya sunuluyor.

İstanbul Eczacılar Odası Başkanı Cenap Sarıalioğlu, satışın yasaklandığı günden itibaren vatandaşların maske bulmakta sorun yaşadığını dile getirdi.

“Herkesin maskeye ulaşması sağlanacak”

Talep eden vatandaşların ücretli de olsa maskeye ulaşması konusunda talepleri olduğunu da kaydeden Sarıalioğlu, “Ücretsiz maske hakkı olmayan kişilerin de tanesini 1 liradan satın alarak maskeye ulaşmalarının yolu açılmış oldu. Dileyen herkesin maskeye ulaşması sağlanacak. Ücretsiz maske alanın da daha fazla maske talebi varsa onu da sağlaması mümkün olacak.” dedi.  

“Yoğunluk beklemiyoruz”

Eczanelerdeki asıl yoğunluk sebebinin ücretsiz maske tanımlanmamış olan vatandaşlar olduğunu ifade eden Eczacılar Odası Başkanı, “Daha önceden aldığı için hakkı olmayanlar vardı. Zaten eczanelerin dışında market ve medikallerde de satışı söz konusu olacağı için yoğunluk beklemiyoruz” şeklinde konuştu.

“KDV dahil 1 liraya satışa başladık”

Beykoz Paşabahçe'deki Vitamin HD Eczanesinin Eczacı İlkay Hakkadoğru ise, yeni tip koronavirüsün Türkiye’de görülmesinin ardından ciddi oranda maskeye ihtiyaç duyulduğunu kaydederek, “Ücretli satışın başladığı güne kadar Sağlık Bakanlığımızdan gelen SMS’ler aracılığıyla adına maske tanımlanan vatandaşlarımıza maskelerini ulaştırdık. Kabine kararıyla da bugün itibariyle adedi KDV dahil 1 lira olmak üzere satacağız. Depolarımızdan eczanelere maske temini sürüyor." dedi.

“Maske üretimi var, temin etmekte sorun yaşamıyoruz”

Medikal ürün satan firma yetkilisi Erhan Köse, şunları kaydetti:

Maskeleri 10’lu ve 50’li olarak satıyoruz. Tanesi 1 liradan iki gündür satışa devam ediyoruz. Çok fazla stok bulundurmuyoruz elimizde ama tedarik etmekte de sıkıntı çekmiyoruz. En son 3-4 hafta önce almıştık. Bir sıkıntımız yok.

Haber Merkezi

Mehmet Temel, Beykoz’da son yolculuğuna uğurlandı
Önceki Mehmet Temel, Beykoz’da son yolculuğuna uğurlandı
Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Sonraki Beykoz Devlet Hastanesinin doktorunu dolandırdılar
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz