Beykoz, D MAX Belgeseline başlık oldu

  • 0
  • 22047
Beykoz, D MAX Belgeseline başlık oldu
Beykoz, D MAX Belgeseline başlık oldu
Beykoz, D MAX Belgeseline başlık oldu
Beykoz, D MAX Belgeseline başlık oldu
Beykoz, D MAX Belgeseline başlık oldu
Beykoz, D MAX Belgeseline başlık oldu
Beykoz, D MAX Belgeseline başlık oldu

Beykoz için bu güne kadar değişik kurum ve kuruluşlar tarafından çekilen belgesellere bir yenisi eklendi.

NTV Spor Kanalındaki programı ile büyük bir izleyici kitlesine sahip olması ile bilinen Fuat Akdağ’ın Projesi olan ”Semt Aşkı” Belgesel Çekimi Beykoz İlçesinden başladı. D Max Kanlı için hazırlanan Projenin çekimi 10 kişilik ekip ile hafta sonunda tamamlandı.

Belgeselde İstanbul Semt Kültürü ve Spor Kulüpleri ile özdeşleşmesi ana tema olurken Spor Programlarında yorumculuk yapan genç neslin başarılı gazetecilerinden Uğur Karakullukçu ile Güney Koreli Şov Yıldızı Chaby Han ilçe sokaklarını arşınlarken, Beykozlulardan büyük ilgi de gördüler.

Belgeselin Beykoz Çekimleri öncesinde yapımcı firma temsilcileri İlçe Spor Medyasından Talip Ercan ve Beykoz Masterler SK Başkanı Zafer Baş ile mekan tespiti ve konuklar ile ilgili toplantı yaparak projeyi netleştirdi. Fuat Akdağ ve Ekibi ile Beykoz Meydanında Onçeşmeler’de buluşan Ercan ve Baş daha sonra Beykoz’un değişik ve ilgi çekici mekanlarını, sokaklarını kendilerine gösterdiler.

İkinci ziyarette belirlenen güzergah boyunca deneme çekimleri yapılırken, hafta sonunda ise erken saatlerde başlayıp akşam karanlığında geç vakitte tamamlanan çekimler vardı.

Onçeşmeler yanındaki Pidecide buluşan çekim ekibi Talip Ercan ve Zafer Baş‘ın mihmandarlığında  ilk çekimleri Tarihi evleri ile bilinen Şahinkaya Yokuşu ve yolunda yaptılar. Chaby Han ile Uğur Karakullukçu nostalji kokan sokaklarda başlayan sohbetlerine adı Beykoz ile özdeşleşen Paça içimi için Tolon’un yerine gittiler. Burada özelikle Chaby Han çıkışta bu güne kadar en lezzetli Paça Çorbası içtiğini ifade etti.

Çekim Ekibinin bir sonraki adresi ise Beykoz Onçeşmeler oldu. Chaby-Uğur ikilisini karşılayan Beykoz Masterler Spor Kulübü Başkanı ve Beykoz Takımının 1985-86 Yılı TFF 3. Ligi 12. Grup Şampiyonu olan kadrosunun Kalecilerinden Zafer Baş tarihi Onçeşmeler hakkında ayrıntılı bilgiler verip Beykozlular için değerini anlattı. Başkan Baş burada ikilinin Onçeşmeler suyunu içmelerinin ardından kutladı ve birer Beykoz Atkısı hediyesi etti.

Belgesel çekiminde bir sonraki adres ise Beykoz Merkezde uzun yıllardır Ayakkabı Boyacılığı yapan Cim Bom Mehmet idi… Galatasaray ve Beykoz Hastalığı ile bilinen tanınmış isim ile Galatasaray ve Beykoz muhabbetleri yapılırken, Beykoz Spor Kulübü Boks Takımı Antrenörü Salih Morgül’de sohbete dahil olan diğer isimlerdendi.

Daha sonra Yalıköy istikametinde yol alan çekim ekibi ve program sunucuları değişik yerlerde Beykozlular ile sohbette bulundu. Beykoz Formaları ve atkıları satan dükkandan alışveriş yaptıktan sonra Beykoz Çayırına geçen ekip, Berber Ahmet Karaca‘nın dükkanında çekim yaptıktan sonra Cafer Baş’ın manavı önünde Beykoz 1908 maçına geçen taraftarlar ile koyu bir sohbet yaşandı.

Beykoz Stadında Çekmeköy Belediyesi Alemdağspor maçı öncesinde neşeli anları da beraberinde yaşatan çekimlerin ardından ekip hep birlikte maçı izlemek için stada giriş yaptılar. Maça bir hayli ilginin olmasını meraklı gözler ile takip eden ikili yapılan tezahüratları takip edip zaman, zaman eşlik etti.

Çekimi yapılan programda bir sonraki adres ise Beykoz Taraftarlar Derneği Lokali idi. Burada Beykoz Forması giymiş eski futbolcular ile koyu bir sohbet ortamı oluşurken zamanın nasıl geçtiği ise fark edilemedi. Mustafa Özdemir ( Hoca Mustafa ), Recep Gürbaşak, Mustafa Horosan, Selman Çolak, Zafer Baş, Lütfü Soyer katılımcı futbolcular idiler.

Çekimlerde son adres ise Beykoz Merkezdeki kıraathane oldu…burada maçtan gelen ve Sarı-Siyahlı Takımın Beykozlu Futbolcularından olan Nihat Gökmen ile Uğur Karakullukçu- Chaby Han’ın maça ilişkin değerlendirme sohbetlerine diğer masalardan gelen laf dokundurmaları ile ! sohbete Fenerbahçe, Galatasaray, Beşiktaş ve Trabzon’un bu sezon ki performansları da konu oldu. Son noktayı ise çaycının ne olacak Rizespor’un hali sorusu noktayı koydu.

Çekimler geç saatlerde sona ererken çekim ekibi yoğun ve yorucu bir gün geçirmiş olmalarına karşın gün boyu Beykozlular’dan gelen ilgi ve alaka nedeni ile keyifli biçimde Beykozlulara veda edip ayrıldılar. Çekimlerin montajları tamamlandıktan sonra 10 gün içinde D Max kanalında yayınlanacağı ve tarih ve günün bilgisinin iletileceği hatırlatıldı. Programın Dron Çekimleri ile Beykoz Merkez ve Yalıköy’ün değişik güzelliklerini da yansıtacak olması meraklı bir bekleyişe neden oldu.

Dost Beykoz / Talip Ercan

Rüzgarlıbahçe kızları son anda kaybetti
Önceki Rüzgarlıbahçe kızları son anda kaybetti
Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada
Sonraki Beykoz Tokatköy’de dönüşüm konutları hangi aşamada