Beykoz Çubuklu'da yürek yakan haykırış...

  • 4
  • 28945
Beykoz Çubuklu'da yürek yakan haykırış...
Beykoz Çubuklu'da yürek yakan haykırış...
Beykoz Çubuklu'da yürek yakan haykırış...
Beykoz Çubuklu'da yürek yakan haykırış...

Beykoz Çubuklu sahilinden denize giren iki çocuktan biri kurtarılırken, diğerini arama çalışmaları devam ediyor.

Beykoz Çubuklu sahilinden denize giren iki çocuktan biri kurtarılırken, diğerini arama çalışmaları devam ediyor.

Beykoz Çubuklu’da  denize giren 15 yaşındaki 2 çocuktan biri kurtarılırken, diğerini arama çalışmaları sürüyor. Çocuklardan birini denizden çıkaran Mehmet Yaşar Altaş, "Atladım hemen denize ikisini birden tuttum fakat ikisine gücüm yetmedi. Akıntı çok. Diğer çocuk gözden kayboldu'' dedi.

Beykoz ilçesi Çubuklu sahilinden serinlemek için denize giren Caner Şanlı (15) ile Mustafa Özyurt (15) boğulma tehlikesi geçirdi.  Sahilde durumu gören vatandaşlar denize atlayarak, Caner Şanlı'yı kurtardı, ancak Mustafa Özyurt gözden kayboldu.

Durumun haber verilmesi üzerine bölgeye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Deniz polisi, Sahil Güvenlik ekipleri, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler arama çalışmaları başlattı.

Deniz yüzeyinde botlarla, deniz altında da dalgıçlar tarafından arama çalışmaları sürdürülüyor. 

Bu arada olay yerine gelen Özyurt'un yakınları fenalık geçirdi.

“Ne olur bulun Mustafa’mı”

Mustafa Özyurt'un halası ve yengesi kurtarmaya gelen ekiplere "Ne olur bulun Mustafa'mı" diye seslendi.

Mehmet Yaşar Altaş Caberi Kurtardı

Akıntıya kapılan Caner Şanlı'yı denizden çıkaran Mehmet Yaşar Altaş, "Buralara girmeyin dedik. Atladım hemen denize ikisini birden tuttum fakat ikisine gücüm yetmedi. Akıntı çok. Çocuklardan birini su yüzeyine çıkardım. Nefes aldı. Hemen kıyıya çıkardık ama diğer çocuk gözden kayboldu. Ancak bir tanesine gücümüz yetti" diye konuştu.

Merdiven olsaydı faydalı olurdu

Beykoz'da uzun süredir, bölgeye merdiven yapılması gerektiği tartışılan konular arasındaydı. Yaşaşan olayın tanıkları, "merdiven denize inişi kolaylaştırır, kurtarma operasyonu daha hızılı yapılabilirdi" yorumunu yaptı.

Arama çalışmaları devam eden Mustafa Özyurt'un babasının fındık bahçelerini temizlemek üzere memleketine gittiği, olayı duyar duymaz İstanbul'a doğru yola çıktığı biligisine ulaşıldı...

Haber Merkezi

Mal varlıkları
Önceki Mal varlıkları
İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Sonraki İmamoğlu’nun Beykoz ziyareti iptal oldu
Yorumlar (4 Yorum)

ahmet altan (5 yıl önce)

Demokles denen arkadaş ben de 38 yaşındayım, ben de oralarda yüzerek büyüdüm. Kardeş anlama sorunun mu var ? Herhangi bir şekilde denize düşen birini herhangi bir noktadan dışarı çıkarma imkanı yok, denizden karaya çıkış yok, hiçbir imdat düzeni yapmamışlar, isyan buna.. Boğulma vakasıyla nasıl merdivenin alakası yok, sen iyi misin ? doğru düzgün bir çıkma yeri olsa kurtarmak için daha fazla kişi suya girebilirdi, insanlar kendim de çıkamam diye atlamaya çekiniyor suya.. Hem ayrıca merdiven bol miktarda konsun kime ne zararı var ? Sahiller yüzmek için de kullanılabilir, bu kadar yıldır yüzüyoruz, ne yapacak bu insanlar herkes Bodruma Antalyaya mı gitsin, boş boş konuşuyosun. Yıllardır Sarıyerden Kuruçeşmeye kadar sahilin belli yerlerinde bir çok karaya çıkış noktası var, orada da insanlar yüzüyor, balık tutuyor, geziyor, eğleniyor sorun olmuyor da Çubukluya gelince mi sorun oluyor ? Büyükşehir ve Beykoz Belediyesinin sorumsuzluğu tamamen, boğulanın vebali de bu kurumların boynundadır, kardeşimizin vadesi bitmiş o ayrı bir konu.. Sana tavsiyem o kafanı değiş, bayağı eskimiş..biraz spor falan yap, damarların açılır, yenilenirsin.

demokles (5 yıl önce)

bende doğma büyüme çubukluluyum.38 yaşındayım çocukluğum orada yüzmekle geçti.sıkıntı orada zaten yürüyüş yolu yapılınca sığ olan yerler(iskele yanı direk ve az ilerisi küçük direk diye tabir ettiğimiz yer)dolayısı ile derinleşti.bu boğulma vakasının merdivenle ne alaksı var onu anlamadım.zaten olayın gerçekleştiği yerde dalgıç okulunun iskelesinde seyyar bir merdiven var gençler o yüzden oradan atlamış.ben heryere merdiven yapılırsa yüzmek isteyenlerin aşırı olacağını boğulma kavga ve orada yürüyenlerin rahatsızlık düzeyinin artacağına inanıyorum

hasan (5 yıl önce)

demokles ben çubukluluyum.. "buralara korkuluk yada merdiven yapmaları için illa birisinin boğulmasını bekliyorlar" diye defalarca kendimi yırttım.. noldu şimdi iyimi oldu... daha önce deniz üzerine o yürüme yolu yapılmadan önce çok kişi denize giriyordu ama bu zamana kadar boğulana denk gelmedim ben..

demokles (5 yıl önce)

nekadar boş konuşuyorsunuz yaa.orada merdiven olduğu için oradan denize giriyorlar zaten.heryere merdiven konsun herkes her yaştan yüzme bilen bilmeyen denize girsin ozaman görürsünüz boğulma vakalarını.haberi yazan arkadaşta merdiven olsa kurtarma daha hızlı oalbilirdi yazmış.kıyı emniyeti sahil güvenlik dalgıçlar arıyor zaten merdiven ne alaka.Allah rahmet eylesin Allah ailesine sevenlerine sabır versin.

Yorum Yaz