Beykoz Çubuklu sahil yolu projesi ilerliyor

  • 1
  • 9709

İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Beykoz Belediyesi’nin ortaklaşa yürüttüğü Beykoz Çubuklu Sahil Yolu Projesi tüm hızıyla devam ediyor.

On metre genişleyen sahil şeridine balık tutma iskeleleri, bisiklet yolu ve marina alanı yapılacak. Geçen nisan ayında kazık boruları yerleştirilen alanın büyük bir kısmı, sahil yolunun tabanını da oluşturacak olan betonla kaplandı. Proje tamamladığında, Kanlıca’dan Çubuklu İskelesi’ne kadar 1300 metre uzunluğunda ve on metre genişliğinde yeni bir sahil yolu oluşacak. Proje, sadece bölge sakinlerine değil bütün İstanbullulara Boğaz’ın tadını doyasıya yaşama fırsatı sunacak. Büyük bir bölümü tamamlanan projede ilerleyen dönemde, Burunbahçe ve Çubuklu Sahil’in köprü aracılığıyla birleştirilip sahil şeridinin toplam uzunluğunun üç bin metreye çıkarılması ve aynı zamanda Paşabahçe’den Beykoz’a kadar inşa edilecek marinalarla, deniz parklanmasına da olanak sağlanması hedefleniyor.

Yapımına beş ay önce başlanan sahil yolu inşaatı tamamlandığında sahildeki yürüyüş alanı biraz daha genişleyip Çubuklu Sahili’ne kadar devam edecek ve burada yapılacak bir köprüyle birleştirilecek.

Haber Merkezi

Beykoz'un Parlak Dede'si artık yok
Önceki Beykoz'un Parlak Dede'si artık yok
Yaratılış bilimsel değil mi?
Sonraki Yaratılış bilimsel değil mi?
Yorumlar (1 Yorum)

Abdullah Kul (9 yıl önce)

Bu sahil projesi gerçekten çok güzel olacak ancaak.. şimdiden balık tutanlar yapılmış alanları işgal etti bile gene halk sahilde gezemeyecek. Proje bittiğinde mutlaka ya Belediye memurları yada Polis bu balıkçılara ayrılacak alanları belirlemeli ve balıkçılar bu alanların dışına çıkmamalı ki Halkta rahat rahat sahilde gezebilsin. Aksi taktirde çok nahoş olaylar oalabilir.

Yorum Yaz