Beykoz Çubuklu Sahil Yolu Projesi başladı

  • Güncelleme: 14.03.2020 16:27
  • Okunma: 48213 kez
  • Yorum: 6
İstanbul Büyükşehir ve Beykoz Belediyeleri tarafından Beykoz Çubuklu'da yapılacak sahil düzenleme inşaatında çalışmalar başladı.
Beykoz Çubuklu Sahil Yolu Projesi başladı

İBB Fen İşleri Daire Başkanlığı Altyapı Hizmetleri Müdürlüğü tarafından yapılan Çubuklu sahil düzenleme inşaatı başladı ve çalışmalar hızla devam ediyor. Dost Beykoz, inşaat alanına gelerek incelemelerde bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek'i yakaladı ve kısa bir söyleşi gerçekleştirdi. Kanlıca'nın bitiminden Çubuklu İskelesi'ne kadar devam eden çalışmada 10 metre genişliğinde ve bin 300 metre uzunluğunda bir 'yürüyüş alanı' inşa edilecek.

Başkan Yücel Çelikbilek, ne kadar süreceğini bilemese de sahil yolunun 5-6 ay içerisinde tamamlanacağını öngördüğünü söyledi. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, projeyi İBB'nin yürüttüğünü ve Beykoz Belediyesi'nin ise kendilerine teknik anlamda destek olduğunu kaydederek, "Burası tamamlandığında sahildeki yürüyüş alanı biraz daha genişleyecek. Çubuklu Sahili'ne kadar devam edecek ve burada yapılacak bir köprüyle birleştirilecek. Burunbahçe'yi Çubuklu Sahili'ne bağlayacak bu köprünün de uzunluğu 3 kilometre olacak ve inşallah Beykozlular bundan faydalanacak" dedi.

‘Beykoz Belediye Başkanı Çelikbilek, sahil yolu inşaatıyla ilgili bilgi verdi’

Beykoz Sahili'nde Kanlıca ile Çubuklu arasında inşaatı devam eden sahil yoluyla birlikte ilçe güzel bir görünüme kavuşacak. Kanlıca Hidrografi Dairesi önünde İBB tarafından çalışmalar büyük bir hızla devam ederken, bu sırada bölgede incelemelerde bulunan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Dost Beykoz'un sorularını yanıtladı. Buradaki sahil yolu çalışmasının yanı sıra Beykoz Merkez'de de bir çalışma planlandığını anlatan Başkan Çelikbilek, şunları kaydetti:

"İstinye ve Tarabya'da yapıldığı gibi eski tabirle bir 'Marina' projemiz var. Buraya deniz parklanma sistemi gelecek. Bunu Paşabahçe'den Beykoz Merkez'e kadar uzanacak büyük bir proje olarak düşünüyorum. Buna benzer bir çalışmamız da Anadolukavağı'nda olacak. Oradaki sahilde de vatandaşlarımızın ciddi bir ilgisi var. Buradaki gibi oraya da 10 metre genişliğinde bir yol yapmayı düşünüyoruz. Buraları değerlendirmeliyiz."

Dost Beykoz'un özel haber olarak sayfalarında yer verdiği Küçüksu Çayırı'nın halkın kullanıma açılmasıyla ilgili olarak da konuşan Başkan Çelikbilek, burayı alan İBB'nin çalışmasını tamamladıktan sonra bambaşka bir görünüme bürüneceğini söyledi. Dost Beykoz'un 'çayırın dokusunun korunacağına' yönelik öngörüsünü doğrulayan Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, şöyle dedi:

Başkan Çelikbilek: “Beykoz Çayırı’na Kapalı Pazar düşünüyoruz…”

"Burada, Büyükşehir Belediyesi çalışmalarını bitirdikten sonra çok daha farklı konseptleri orada görmek mümkün olacak. Güzellik kavramı biraz izafi bir kavram... Vatandaşın birisi der ki, 'Ben Çayır'da yaşadım Çayır hoşuma gidiyor' der; birisi der ki, 'Böyle daha iyi' der. Oradaki doku korunacak. Aynı zamanda orada bir fidanlık var; o bölgeyi de Çayır'a katacağız. Küçüksu Kasrı tamamen bir Mesire Alanı olarak düzenlenmiş oluyor. Orada yolun üstte kalan tarafı haricinde; altta kalan yerin tamamında, güzel bir mekân ortaya çıkacak.

Beykoz'da da inşallah aynı şeyi düşünüyoruz. Beykoz Çayırı yapıldı ama bizim oradaki Pazar yerindeki kısım kötü bir alan olarak kaldı. Eğer orada da Boğaziçi İmar'dan geçirebilirsek, yeraltında otopark olan çok orijinal bir Kapalı Pazar düşünüyoruz. O Çayır ile bütünleşen bir şey olsun istiyoruz."

Haber Merkezi

Yorumlar (6 Yorum)

şahin kalender (6 yıl önce)

BEN DOGMA BÜYÜME BEYKOZLUYUM ŞAHİNKAYA MERKEZ MAHALLESİN'DE OTURUYORUM BEYKOZ TAKSİ'DEN DOLAYI MAHALLEMİZE NE DOLMUŞ NE OTOBÜS VAR KENDİMİ BİLDİM BİLELİ 2 KİLOMETRELİK YOLU KAR KIŞ YÜRÜYORUZ BİZEDE YAZIK HELE HÜNKAR TEPEDE OTURANLARIN VAY HALİNE ARTIK SİZ DÜŞÜNÜN.BENCE BEYKOZA METRO ŞAHİNKAYA'YA YER ALTI YÜRÜME YOLLARI VEYE TELEFERİK GİBİ BİRŞEYLER DÜŞÜNÜLMELİ.İŞ YOK BARİ HALKIN RAHATI DÜŞÜNÜLMELİ BU İNSANLAR YİNE 1978 LERİN ÇAGINI YAŞIYORLAR ORDA YADA ORALAR İÇİN PROJELER VARSA ORDA YAŞAYAN İNSANLARLA PAYLAŞILMALI .SAYGILAR

ahmet (6 yıl önce)

bıde kadıkoy uskudar gıbı yerler metro veya vabur ulasımı projelerı olsada trafıkten kurtulsak ıs ımkanları oralarda

Faruk Demirci (6 yıl önce)

Yol ne kadar az olursa Beykoz da o kadar yeşil ve mavi kalır. Bence yol istemeyin.

Abdullah Kul (6 yıl önce)

Evet Murat bey, kardeşim çok haklısın İstanbul da daha dün kurulmuş muhitlere geniş yolları alternatif yolları olmasına rağmen oralara metro yapıldı yapılmaya da devam ediyor. Asıl metro Beykoz'a yapılmalı bizim sahilden tek bir yolumuz var oda sık sık tıkanıyor yıllardır da ıslah yapılmadı. Yaz geliyor hafta sonları bir çok İstanbullu yeşili bol Beykozumuza pikniğe geliyorlar artık yolun halini bi, düşünün başka izaha gerek yok zaten.

murat (6 yıl önce)

Başkanım metro istiyoruz 2012 'de İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, sahil istikametinde bir metro projesi hazırladıklarını söyleyerek, “Beykoz’dan kalkan bir insan İstanbul’un istediği herhangi bir noktasına rahatça gidecek” dedi.... ama hala yok...

Abdullah Kul (6 yıl önce)

Bu proje gerçekten çok güzel bir proje yapanlara düşünenenlere teşekkür ederiz. Hiç olmazsa yıllardır, balık tutanların yüzünden yürünemeyen sahilde yürünebilir olması çok güzel olur. İnşaallah balıkçılar yeni yollarıda işgal etmezler.

Yorum Yaz