Beykoz çorbası Hatay ve Malatya'da kaynıyor

  • 0
  • 3817
Beykoz çorbası Hatay ve Malatya'da kaynıyor
Beykoz çorbası Hatay ve Malatya'da kaynıyor

Beykoz Belediyesi, deprem bölgesinde kurduğu aş evleriyle her gün 9 bin 600 kişiye yemek ikram ediyor.

Kahramanmaraş depreminde 9 gün geride kalırken Beykoz Belediyesi, Hatay ve Malatya’da kurduğu aşevleriyle günde 9 bin 600 kişiye yemek ikram ediyor, aralıksız yürüttüğü yardım faaliyetleriyle yaraları sarıyor.

Beykoz Belediyesi, deprem bölgelerinden 239 personel, 71 iş makinesi ve araçla çalışmalarını sürdürürken Hatay Kırıkhan Gençlik Merkezi yanında kuruduğu aşevi, mobil tuvalet, duş alanları ve içme suyu tankerleriyle günlük yaşamsal ihtiyaçları karşılıyor. 

İlçe kaymakamlığı, Beykoz Belediyesi ve vatandaşların desteğiyle toplanarak bölgeye gönderilen 128 tır ve kamyonluk kışlık giysi, battaniye, hazır gıda, temizlik ve hijyen malzemeleri günlük hayatın devamı için büyük katkı sağlıyor.

İlçeden gönderilen yardımları koordine etmek ve çalışmaları incelemek üzere Hatay Kırıkhan’da bulunan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, aşevinde depremzedelere çorba ve yemek ikram ediyor, geçmiş olsun dileklerini iletiyor.

Hatay Kırıkhan’daki aşevi ilçe halkı için günlük 7 bin kişilik yemek çıkarıyor.

Beykoz Belediyesi’ne ait mobil çorba aracı ise günde 3 kez şehrin farklı noktalarına giderek çorbave yemek ikram ediyor.

Malatya Akçadağ’da hizmet veren aşevi günde 3 öğün olmak üzere afetzedeler ve görevli personele toplam 2 bin 600 kişilik yemek dağıtımı yapıyor.

Türkiye’nin dört bir yanından ve ilçeden gönderilen yardım malzemelerinin tasnifi ve ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması için Malatya Akçadağ AFAD Koordinasyon Merkezi’ne verilen destek aralıksız sürüyor.

Haber Merkezi

 

Beykoz'un bir eli de Malatya'daki kardeşlerine uzanıyor
Önceki Beykoz'un bir eli de Malatya'daki kardeşlerine uzanıyor
Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Sonraki Kanlıcaspor Beykoz’da Tuzla 1954’e mağlup oldu
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz