Güncel

Beykoz cinayetinde işler karıştı. Savcı itiraz etti

Beykoz cinayetinde işler karıştı. Savcı itiraz etti
02.06.2018 17:25
| | |
5505

Beykoz'da uçurumdaki aracında cansız bedeni bulunan bankacının boğularak öldürüldüğü adli tıp tarafından tespit edilmişti.

Bunun üzerine, öldürülen bankacı Salih Şahin’in eşi Aslı Şahin ve sevgilisi olduğu belirtilen Murat A. gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alındıktan sonra mahkemece serbest bırakılan eşi ve sevgilisi olduğu öne sürülen kişi hakkında savcının itirazı üzerine yeniden tutuklama kararı verildi.

Beykoz'da uçurumdaki aracında cansız bedeni bulunan bankacının boğularak öldürüldüğünün tespit edilmesi üzerine gözaltına alındıktan sonra mahkemece serbest bırakılan eşi ve sevgilisi olduğu öne sürülen kişi hakkında savcının itirazı üzerine tutuklama kararı verildi.

ADLİ TIP: BOĞULARAK ÖLDÜRÜLMÜŞ

Geçtiğimiz yıl 11 Aralık'ta Beykoz Mahmut Şevket Paşa Mahallesi Prof. Aziz Sancar Caddesi'nde uçurumdaki araç yoldan geçen sürücüler tarafından fark edilmişti. Olay yerine gelen polis ve sağlık ekipleri, bankacı Salih Şahin (41)'in cansız bedenini bulmuştu. Şahin'in kaza sonucu öldüğü düşünülürken polis araştırmasını sürdürdü. Cinayet masası dedektiflerinin dikkatini araçta fazla hasar olmaması çekti. Araç kısa süre içinde de Salih Şahin'in eşi Aslı Şahin tarafından satıldı.

SUÇLAMALARI KABUL ETMEDİLER

Adli Tıp'tan çıkan raporda da Salih Şahin'in boğularak öldürüldüğü belirtilince polis geçtiğimiz hafta harekete geçti. Cinayet masası dedektifleri, İzmir'e taşınan Aslı Şahin ve sevgilisi olduğu belirtilen Murat A. da gözaltına aldı. Şahin ve Murat A., İstanbul'a getirildi. Sorgulanan iki şüpheli suçlamaları kabul etmedi. Aslı Şahin ve Murat A., emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şahin ve Murat A., savcı tarafından tutuklama istemiyle mahkemeye gönderildi. Ancak iki şüpheli, mahkemece serbest bırakıldı.

MAHKEME KARARINA SAVCI İTİRAZ ETTİ

Mahkemenin kararına savcı itiraz etti. Savcının itirazı üzerine üst mahkemece iki şüpheli hakkında tutuklama kararı çıktı. Şüpheli Murat A., İzmir'de tekrar gözaltına alındı. Tutuklanan Murat A. cezaevine gönderildi. Bankacının eşi Aslı Şahin'in ise polis tarafından arandığı öğrenildi.

İLGİLİ HABER: Adli tıp çözdü... Beykoz'da kaza değil cinayet

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Cinayet, Kaza, Salih Şahin, Adli Tıp, Aslı Şahin

reklam

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"