Bölge

Beykoz Çiğdem Mahallesi’nde tertemiz yollar

Beykoz Çiğdem Mahallesi’nde tertemiz yollar
27.11.2016 15:55
| | |
4069

Beykoz Belediyesi, Çiğdem Mahallesi sokaklarında 36 bin 676 m2 kilit taşı çalışmalarını tamamlayarak hizmete açtı.

Çiğdem Mahallesi Camisi’nde kılınan Cuma namazı sonrası dernek lokalinde vatandaşlara öğlen kahvaltısı ikram edildi. Kahvaltı sonrasında sokaklarda yapılan çalışmalar için açılış töreni düzenlendi.

Programa Belediye Başkan Yardımcısı Mahmut Gülbasar, Meclis üyeleri, Muhtarlar ve mahalle sakinleri katıldı. Açılışta Çiğdem Mahalle Muhtarı Murat Erdal, Başkan Çelikbilek ve ekibine hizmetler dolayısıyla teşekkür etti.

Başkan Çelikbilek: “Ferah Sokaklara ve Mekânlara Kavuşuyoruz”

Çiğdem Mahallesi’nde gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi veren Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, “Çiğdem Mahallemizde taş kaplamadan sokakların yenilenmesine kadar birçok farklı noktada hizmetlerimiz oldu. Burayı daha güzel ve hoş bir hale getirdik, çünkü bu yerlerin de nefes almaya ihtiyaçları olduğunu düşünüyorum. Bu doğrultuda mahallelerimizde ve özellikle ortak kullanım alanlarımızda daha bakımlı ve güzel yolların ve kaldırımların olmasını önemsiyorum. Belediye olarak ilçeye yeni meydanlar, caddeler kazandırmaya çalışıyoruz. Yaptığımız çalışmalarla tüm Beykozlular daha ferah mekânlara kavuşuyor. Böylelikle geleceğin güzel Beykoz’unu oluşturma fırsatını buluyoruz. Yaptığımız hizmetler hayırlı olsun." diye konuştu.

30 bin 676 m2 Alana Kilit Taşı Döşendi

Su Yolu İbrahimbey Sokak, Kılıç Sokak, Özdemir Sokak, Yenibağlar Sokak, Kemalbey Sokak, Yol Sokak, Solgun Sokak, Eceler Sokak, Rıfatbey Sokak, Güneş Sokak, Yonca Sokak, Düz Çıkmazı, Narlı Sokak, Gülten Çıkmazı, Saraydüzü Sokak, Katırcı Caddesi, Tunç Sokak, Doğanyurt Çıkmazı, Karagöz Sırtı Caddesi, Selvi Sokak, Feda Çıkmazı ve Akraba Sokak olmak üzere, toplamda 30 bin 676 m² alanda yapılan taş kaplama çalışmasıyla mahalle temiz ve bakımlı sokaklara kavuştu.

Merdiven İmalatı ve Okul Tadilatı Yapıldı

Mahallede yapılan diğer çalışmalarda 175 metre uzunluğunda 13 adet merdivende 340 metre alüminyum korkuluk yapılarak, 545 m²  granit taşla kaplandı. Çiğdem İlköğretim Okulunun tadilatında da tüm tuvaletlerin kapı, lavabo ve vitrifiyeleri değiştirildi.

Programda açılış kurdelası Beykoz Müftüsü Hüseyin Demirtaş’ın duasıyla kesildi. 

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çiğdem Mahallesi

reklam
2 Yorum
ABDULLAH BİRİSİ02.12.2016 21:13:59

başkanımızın çigdem mahallesine olan sevgisi hizmetlerin önüne geçmiştir. açılış programındaki konuşması anlayana dinleyene çok şey ifade ediyordu .kendisine akp li olduktan sonra oy vermek nasip olmadı ama şahsını severiz .gayretini niyetini iyi biliriz .mahallenin camiyi başkan olmasa sittin sene yapamayacagını biliyoruz.tapu ve imar çalışmaları mahallenin degerini kaça katladı emlakçılara sormak lazım .mahallelinin acaba çok önemli ne işi vardıda otuz sokaktan ikişer kişi temsilen gelemediler .teşekkür etmek neden zor gelir insanımıza marifet iltifata tabidir hak ettigimize inanmıyorum teşekkürler başkanım

Zafer01.12.2016 13:16:20

Evet 2 sokak hariç her yere döşediler. Güzel olmuş . Benim merak ettiğim bu 2 sokak döşenmemesinin sebebi nedir. 38 senedir Fulya (yeni adı Karababa sokak diye koydular. İsimi niye karababa koydular oda ayrı mesele) sokakta oturuyorum. Belediyenin bu sokak için herhangi bir çalışmasını görmedim. Haa hakkını yemeyelim korkuluk yaptılar. En son 25 sene önce asfalt atıldı onuda Büyük şehir belediyesi yaptı diye biliyorum. Bu sokaklardan ne alıp veremediği var anlam veremiyorum. Bir bilen varsa yazarsa sevinirim.

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"