Beykoz Çiğdem İlkokulu sezona yetişecek

  • 06.08.2020 18:06
  • Güncelleme: 07.08.2020 09:14
  • Okunma: 14881 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Çiğdem Mahallesinde depreme dayanıksız olduğu gerekçesiyle yeniden yapımına başlanan Çiğdem İlkokulunda çalışmalar hızla sürüyor.
Beykoz Çiğdem İlkokulu sezona yetişecek

Beykoz genelinde belirlenen depreme dayanıksız okullardan olan Çiğdem İlkokulu, eğitim öğretime ara verdikten sonra metruk bir bina haline dönüşmüş, bir dönem uyuşturucu bağımlılarının uğrak noktası haline gelmişti.

Hatta 2018 yılının Mart ayının başında uyuşturucu bağımlıları nedeniyle yangın çıkmış, Kavacık İtfaiyesinin müdahalesiyle kimseye zarar gelmeden söndürülmüştü.

Yangının ardından Çiğdem Mahalle Muhtarı Murat Erdal ve Muhtarlar Derneği Başkanı Hüsnü Kolcu'nun öncülüğünde vatandaşlar basın açıklaması yaptı.

Yapılan açıklamada vatandaşlar biran önce çalışmaların başlaması için "Okuluma dokunma", "okulsuz mahalle olmaz", "projeler kağıt üzerinde kalmasın" yazılı dövizlerle talepte bulunmuştu. Depreme dayanıksızlığı nedeniyle yaklaşık üç yıl önce boşaltılan binanın projesi tamamlanarak Temmuz 2019'da yeni bina için ilk kazma vurulmuştu.

-"Neredeyse tamamlandı, açıyoruz"

Tamamlanma süreci 420 gün olarak belirlenen ve İstanbul Valiliğince yapımı sürdürülen okul inşaatında sona gelindi. Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım Bozbay, Dost Beykoz'a yaptığı açıklamada inşaatın neredeyse bittiğini söyledi.

Bozbay, "Çalışmalar gayretle ve süratle devam ediyor. Bitimine bir şey kalmadı sezona yetiştirmeye çalışıyoruz ama malum şu an için okullarımız 31 Ağustos'ta açılacak. Bu tarihte açılması durumunda ise belki bir aylık gecikme yaşanabileceği bir öngörümüz var ama tamamlandığı anda mahalledeki öğrencilerimiz kendi okullarında eğitim görmeye devam edecek" diye konuştu.

-"Bakanlıktan açıklama bekliyoruz"

Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Bozbay, Milli Eğitim Bakanlığının 31 Ağustos kararının ardından yeni bir gelişme olup olmadığı sorusuna, "Değişiklik yaşanabilir. Bakanlıktan açıklama bekliyoruz. Henüz yeni bir şey bildirilmedi." şeklinde yanıt verdi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Çiğdem İlkokulu

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz