Beykoz Çiftlik Mahallesi’nin yeni Muhtarı Hayrettin Şenol

  • 0
  • 17800
Beykoz Çiftlik Mahallesi’nin yeni Muhtarı Hayrettin Şenol
Beykoz Çiftlik Mahallesi’nin yeni Muhtarı Hayrettin Şenol

Beykoz Çiftlik Mahallesi Muhtarı Yüksel Türkyılmaz'ın 5 Ocak 2017 günü vefat etmesinin ardından Çavuşbaşı bölgesini seçim heyecanı sarmıştı.

Muhtar Türkyılmaz, 5 Ocak 2017 günü vefat etmiş, aynı gün Çiftlik Mahallesi Merkez Camiinde kılınan cenaze namazının ardından son yolculuğuna uğurlanmıştı.

Çiftlik Mahallesi halkı bugün Çavuşbaşı Ahmet Akça İlkokulu’nda vefat eden Muhtar Yüksel Türkyılmaz'ın yerine yeni bir muhtar seçmek için sandık başına gitti. 08.00 - 17.00 saatleri arasında devam eden oy kullanma işlemleri sırasında altı aday yarıştı.

Hayrettin Şenol, Sadık Aslan, İlyas Ali Başoğlu, Mustafa Hut, Mehmet Aydın ve Dursun Kaymak, Çiftlik Mahallesine muhtar olabilmek için yarıştı.

Dost Beykoz'a değerlendirmelerde bulunan Çiftlik Mahallesi Muhtar Adayı Hayrettin Şenol, "3 bin 800 seçmenimiz var. Katılım ramazan ayı olduğu için az oluyor. Bu bölgeden birçok insan çay ve fındık toplamaya gidenler oldu. Bir ara seçim olduğu için haberi olmayan dahi olmuştur ama biz elimizden geldiği kadar bunu duyurmaya çalıştık. Tek bir seçim, ramazan ayı olduğu için katılım az oldu" dedi.

Muhtar Şenol açıklamasının devamında, "Bizim burada hatırı sayılır bir şekilde villalarda ikamet eden vatandaşlar var. Onlar da bu seçimi çok önemsemediler. Bu seçimi biz halk oylamasında gerçekleştirseydik çok iyi olurdu. Altı tane adayımız var.” dedi.

Saat 17.00’da sandıklar kapandı ve sayıma geçilen Çiftlik Mahallesi’nde 2400 vatandaş oy kullandı.

Kullanılan oyların 1080’ini alan Hayrettin Şenol Çiftlik Mahallesi’nin yeni muhtarı seçildi. Diğer oy dağılımı ise şöyle oldu:

Hayrettin Şenol: 1080

Dursun Kaymak: 459

Sadık Aslan: 363

İlyas Ali Basoglu: 248

Mehmet Aydın: 114

Mustafa Hut: 112

Haber Merkezi

Vakıf Katılım Bankası Beykoz Şubesi açıldı
Önceki Vakıf Katılım Bankası Beykoz Şubesi açıldı
Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti
Sonraki Beykoz Belediye Başkanı şampiyon takımı konuk etti