Beykoz CHP, Gazeteciler Günü'nü 'farklı' kutladı

  • 2015.01.12 00:00
  • Güncelleme: 08.03.2018 12:50
  • Okunma: 7044 kez
  • Yorum: 0
CHP Beykoz İlçe Teşkilatı, kahvaltı ya da ziyareti tercih etmeyerek, ilçedeki basın mensuplarını Beykoz Kanlıca'da bulunan Baro Bahçe'de ağırladı.
Beykoz CHP, Gazeteciler Günü'nü 'farklı' kutladı

Hem CHP İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri ve hem de CHP'li Belediye Meclis Üyeleri'nin bir araya geldiği toplantıda, Gülay Demirel Dost Beykoz Haber Müdürü Ferdi Güngör'ün fotoğraf makinesine 'el koydu' ve geceyi kendisi fotoğrafladı. Bir ara CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın da niyetlendiği fotoğraf çekiminde, Meclis Üyesi Gülay Demirel'in Başkan Arıkan'a kıyasla daha başarılı olduğu gözlendi. Fotoğraf makinesini tutuş ve fotoğraf karesi içerisindeki kadrajı ayarlama konusunda oldukça başarılı olan Gülay Demirel'in aksine Başkan Arıkan, 'kadrajı ayarlamada' sıkıntı yaşadı. Son derece samimi bir ortamda yenilen akşam yemeğinde, Başkan Şevket Arıkan, Grup Başkanvekili Aydın Düzgün, CHP Beykoz Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları da günün anlam ve önemine dair etkileyici konuşmalar yaptı.

Kanlıca'da bulunan Baro Bahçesi'nde bir araya gelen CHP Beykoz İlçe Teşkilatı ve basın mensupları, geceye aperatif yiyeceklerle başladı. Bu sırada Şevket Arıkan da söz alarak kısa bir konuşma yaptı ve geceye katılan Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Üyeleri ila Yönetim Kurulu Üyeleri'ne teşekkür etti. Bu ortamda amaçlarının Beykoz'daki yerel basınla bir araya gelmek ve mesleki anlamda yaşadıkları sıkıntıları dile getirmelerine aracılık etmek olduğunu kaydeden Arıkan, hem gazetecilerin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutladı hem de neşeli ve sempatik tavırlarıyla ilgi topladı. Başkan Arıkan'ın ardından söz alan CHP Meclis Grup Başkanvekili Aydın Düzgün de gazetecilerin Türkiye'de yaşadığı sorunlara dikkat çekerek, gündemde olan Paris Katliamına da değindi ve "Je Suis Charlie (Ben Çarli'yim)" sözleriyle ölen karikatüristlere destek verdi. CHP Beykoz Kadın ve Gençlik Kolları Başkanları ise hem gazetecilerin çalışan gazeteciler gününü tebrik etti hem de geçmişte yaşamını kaybeden gazetecilerin adlarını dile getirerek, önemli mesajlar verdi. Uğur Mumcu'dan Ahmet Taner Kışlalı'ya Metin Göktepe'ye ve Turan Dursun'a kadar pek çok gazetecinin isminin dile geldiği konuşmalarda, özgürlüğe ve yaşam hakkına vurgu yapıldı.

‘Aydın Düzgün, esprileriyle geceyi neşelendirdi’

Konuşmaların ardından yemeğe geçildi ve Baro Bahçe'nin en iyi yemeklerinden olan 'ızgara et' masalara servis edildi. Bu sırada hem CHP'li İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri hem de Beykoz Belediyesi'nin CHP'li Meclis Üyeleri gazetecilerle kaynaştı ve özel sohbetler gerçekleştirdi. CHP'nin renkli isimlerinden Aydın Düzgün, gece boyu espri ve şakalarıyla ortama neşe katarken, CHP Beykoz İlçe Başkanı Şevket Arıkan'ın da uzun zaman sonra ilk kez bu kadar sakin ve aynı zamanda mutlu olduğu gözlendi. CHP'lileri Beykoz'daki basın ile bir araya getiren toplantı, katılımcıların geleceğe dair iyi dilekleri ve temennilerinin dile gelmesinin ardından sona erdi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz