Siyaset

Beykoz Çelikbilek ile Yücel'di

Beykoz Çelikbilek ile Yücel'di
2014.09.03 00:00
| | |
15505

Video galeri

Haftalardır ve hatta aylardır devam eden bekleyiş artık sona erdi. Demokrasinin bir gereği olarak sandık başına giden Türkiye, önümüzdeki 5 yıl boyunca yerel anlamda kendilerini yönetecek olan kişileri seçti.

Başından bu yana yönetmek ve yönetici olmayı'hizmet etmek' ve 'hizmetçi' olmak olarak vurgulayan ve belediyecilik anlayışına yeni bir bakış getiren Recep Tayyip Erdoğanöncülüğündeki AK Parti, ülkedeki genel siyaset başarısını yineledi. AK Parti'nin Beykoz Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek ise başarısını yinelemekle kalmadı, katlayarak artırmayı da bildi. 2009 Yerel seçimlerinde kendisine 507 sandıktan 47 bin 977 oy çıkanBaşkan Çelikbilek, 30 Mart 2014 seçimlerinde 597 sandıktan çıkan 60 bini aşan bir oya ulaştı. 

'Çelikbilek’den istikrar vurgusu' 

Seçim sürecinde çeşitli zaman ve yerlerde vatandaşlarla ve basınla bir araya gelen Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, konuşmalarında sürekli olarak 'istikrar' vurgusu yaptı.Beykoz'da her yerel seçimde farklı bir partinin seçilmesinin istikrarı engellediğini vurgulayanÇelikbilek"İki dönemdir AK Parti ile yakaladığımız istikrarı bir dönem daha uzatalım. 10 yıllık çalışmalarımız heba olmasın" şeklinde konuştu. Başkan Yücel Çelikbilek'in bu istek ya da temennisi ise 2014 Mart seçimlerinde karşılık buldu veBeykozlular bir kez daha AK Parti, bir kez daha “Yücel Çelikbilek” dedi. 

'Başkan'ın Halk Günü' 

AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı Yücel Çelikbilek, Başkanlığı döneminde her haftaPerşembe günü Beykozlu vatandaşlarla bir araya geldi. Dost Beykoz'un da zaman zaman özel haber olarak okurlarıyla buluşturduğu bu günde Başkan Çelikbilek, sabah saat09.00'dan öğlen 12.00'a kadar olan 3 saati Beykozluların sorunlarını dinlemeye ayırdı. Bu sırada vatandaşların isteklerini dinleyerek dikkatlice not eden Başkan Yücel Çelikbilek, iş ve aş isteyen vatandaşlara olanaklar ölçüsünde yardımcı olmaya çalıştı. Her gün onlarca, yüzlerce vatandaş Başkan'ın kapısındaydı. Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, aslında Beykozlulara 'istikrar' konusunda çağrıda bulunurken, kendisi de bu çağrısına uymaya çalışıyor ve istikrarlı bir şekilde Beykozluların sorunlarını dinlemeye gayret ediyordu. 

'Gösteriden ve gösterişten hep uzak durdu' 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Başkanlığı süresince yalandan ve boş vaatten her zaman uzakta durdu. Yapabileceklerini iyi bildiği gibi 'elinde olanın' da farkında bir kişiydi. Beykoz Belediyesi'nin gelirinin yetersiz olması nedeniyle, ilçedeki geliri artırmanın yollarını aradı. Milli Emlak'a ve dolayısıyla da Ankara'ya gidecek olan paranın Beykoz'da kalabilmesi adına büyük riskler alarak, Beykoz'da Özel Proje Alanı (ÖPA) inşa etti. Buradaİstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Başkan Kadir Topbaş'la iyi bir ikili oluşturmayı başaran ÇelikbilekAnkara'dan istediğini alarak döndü ve yalnızca ilçe değil ülke için de'bir ilki' başardı. Vatandaşlara yerine getiremeyeceği sözleri vermedi ve yanı sıra da verdiği sözlerde geri adım atmadı. Beykozlu gibi giyindi, Beykozlu gibi konuştu, Beykozlu gibi yemek yedi ve bir Beykozlu gibi yaşadı.

'CHP ne yaptı?' 

Beykoz Belediye Meclisi'nde 13 üyeyle temsil edilen CHPBeykoz'u ilgilendiren konularda hep işin 'siyaset' boyutunda kaldı. Eleştirmek için eleştiren CHP'li Meclis ÜyeleriBeykoz’la ilgili alınacak pek çok kararda RET oyu kullandı. Adında 'halk' geçmesine karşın halk ile karşı karşıya gelen CHP'li Meclis üyeleri, bu süreçte partinin ilçe başkanlarına biat ediyor olmanın ötesine geçemedi. Üretimi yalnızca AK Parti'ye ve AK Partili Meclis Üyelerine teslim edenCHP'li üyeler, destek olmadığı gibi sürekli köstek oldu. 

'Hızır Yılmaz'ın ettikleri' 

Dost Beykoz sayfalarında Hızır Yılmaz ile ilgili haberler kaleme alınırken, haberlere yapılan yorumlar hep 'yanlı' olduğu yönündeydi. Hatta haberlerin altına yapılan yorumlarda da bunu görmek mümkündü. Dost BeykozHızır Yılmaz'ın söylemediği bir şeyi asla yazmadı. İftira atmadı. Hatta Beykoz'daki TEK GAZETE olduğunu da yine seçim sürecinde ispatladı: AK Parti Adayı Yücel Çelikbilek ve Saadet Partisi Adayı Selman Yücel'de olduğu gibiCumhuriyet Halk Partisi Adayı Hızır Yılmaz'ın da seçimlerde oy kullandığı sırada yanında sadece Dost Beykoz vardı. Hızır Yılmaz ve diğer gazeteler sadece konuşuyordu. Beykoz Halkı ise bu yaşanılanları görüyordu. Beykoz Halkı 'iş yapan' ile 'ortalık karıştıranların'farkını ayırt edebilecekti.

'Murat Miniç ve Giresunlular' 

Bir başka dikkat çeken konu ise Beykoz'da Dost Beykoz'un da içerisinde yer aldığı partiler ve sivil toplum örgütlerinin kullandığı 'üst söylem' olan BeykozluluktuBeykoz'daİstanbul dışından gelen pek çok aile ve vatandaş vardı ve her birisi de Beykoz için bir zenginlikti. Ancak burada hiç bir yörenin diğerine üstünlüğü söz konusu olamazdı. BurasıBeykoz'du ve yaşayanların da Beykoz'u düşünerek hareket etmesi gerekiyordu. Beykoz'aBelediye Başkanı olmak isteyen bir kişi ise bu 'üst söylem' alışkanlığını bozdu. Ancak bu bozuşu sırasında öyle hatalar ve yanlışlar yapıldı ki, kırılanlar oldu, incinenler oldu. Murat Miniç "Benim oyum yüzde 35, onların ise yüzde 5" derken oylarının 'birkaç binde'kalacağını bilmiyor muydu? Beykoz'da sadece Giresunluluk üzerinden siyaset yaparken, diğer yörelerden vatandaşlara haksızlık etmiyor muydu? Dahası, Giresunluları da kendi içinde bir tartışma içerisine çekmiyor muydu? Seçileceği günün ihtirasıyla hareket edenBilgehan Murat Miniç, seçilemediği zamanı da hesap edebiliyor muydu? "Çekilmem için teklif ve tehditler alıyorum" diyen Murat Miniç, yalan söylemekten hiç mi utanmıyordu? 

'Köseler kendini bitirdi' 

Alaattin KöselerCumhuriyet Halk Partisi'nde başladığı Aday Adaylığı sürecini Milliyetçi Hareket Partisi'nden Aday olarak sonlandırdı. 30 Mart 2014 seçimleri ise gösterdi ki,Alaattin Köseler'e Başkanlığı getiren adı değil partisiydi. Demokratik Sol Parti'nin iktidar olduğu dönemde DSP'nin adayı olarak Beykoz Belediye Başkanı olan Köseler, daha sonraCumhuriyet Halk Partisi'yle yarışa devam etti ve önce Muharrem Ergül'e sonrasında iseYücel Çelikbilek'e karşı kaybetti. Başkanlık ısrarından vazgeçmeyen Köseler, bu kez MHPile şansını denedi ancak yine yarışta geride kaldı. Alaattin Köseler'in 2019 seçimlerinde yeniden Beykoz Belediye Başkanlığı için aday olup olmayacağı bilinmez. Ancak CHP gibiMHP'nin de bu kez Köseler'e şans vermeyeceğini düşünmek, zor olmasa gerek. 

'Dost Beykoz farkı' 

Beykoz'un tek yerel gazetesi olan Dost Beykoz, daha önceki seçimlerde olduğu gibi 30 Mart 2014 seçimlerinde de Beykozlulara doğru ve yansız haber vermeye devam etti.Beykoz'da 12 yıldır istikrarlı bir şekilde, hem dijital medyada hem de basılı medyada ilçe haberleri veren Dost BeykozAK Parti'den CHP'ye Milliyetçi Hareket Partisi'ndenSaadet Partisi'ne ve hatta Bağımsız Adaylara kadar tüm adaylara eşit mesafede yaklaştı.Dost Beykoz'taraf olmakla' suçlandığı her anda Beykozlular'ın çıkarlarını düşünerek hareket etti. Ancak 15 günde bir kez 20 sayfalık gazetesini de Beykozlulara ‘ücretsiz’olarak ulaştırıyor olmanın da kıvancını yaşadı. 

Dost Beykoz olarak, demokratik haklarını kullanan tüm Beykozlularla seçim heyecanını birlikte yaşamış olmanın gururunu yaşar ve seçim sürecinde ilçedeki huzurun bozulmaması için çaba gösteren emniyet görevlilerimize teşekkürlerimizi sunarız. 

Ve 30 Mart Seçim sonuçları AK Parti’nin zaferiyle sonuçlandı… 

AK Parti’nin yüzde 44 oy oranıyla birinci çıktığı seçimde, CHP yüzde 32 ile ikinci oldu… hemen ardından ise yüzde 10 oranıyla MHP 3. sırada yer aldı… Adayının kampanya süresince iddialı olduğunu söylediği BBP ise hiçbir varlık gösteremedi. 

Beykoz’da kıyasıya yaşanan seçim mücadelesini kazanan AK Parti zaferini Kavacık Merkez’de ki Seçim Bürosu’nda kutladı… 

Akşam saat 21.00’da seçim sonuçlarının gelmeye başlamasıyla partililer seçim bürosu önünde toplanmaya başladı. AK Parti’nin şarkılarıyla büyük coşku yaşayan AK Partililer, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın seçim sonuçlarının değerlendirdiği canlı yayınını da alanda izledi. 

Seçim sonuçlarının alınmasıyla birlikte, Yuşa Hazretlerine bir ziyaret gerçekleştiren AK Parti Adayı Yücel Çelikbilek, Milletvekili Metin Külünk ve İlçe Başkanı Adem Sefer ile birlikte seçim bürosuna geldi… 

Çelikbilek’in gelmesiyle coşkunun dozu artarken, Çelikbilek kalabalığın içinden geçerken oldukça zorlandı. Partililerin yoğun ilgisi karşında zaman zaman zor anlar yaşayan Çelikbilek’te Başbakan Recep Tayyip Erdoğan gibi balkon konuşması yaptı. 

Vur vur inlesin Hızır Yılmaz dinlesin 

Alanda toplanan yaklaşık bin kişilik guruba hitaben ilk konuşmayı yapan AK Parti Beykoz İlçe Başkanı Adem Sefer, “Her türlü sıkıntıya karşın 45 gün gecenizi gündüzünüze katıp bu başarıyı, zafer sağladınız.” ifadelerini kullandı. 

Seçim döneminde daima bizlerle birlikte olan Metin Külünk Beye, Yücel Başkanımıza teşekkürlerimizi iletiyoruz.” diyen Sefer, “SKM başta olmak üzere bütün emek sarf eden kardeşlerime, sandıklarda görev yapan müşahitlerimize, görevli kardeşlerime de ayrıca teşekkür ediyorum. Sizler verdiğiniz vekalet ile arkamızda durdunuz, en büyük alkışı sizler hak ettiniz. Bizler burada Beykoz’da hizmete aynen devam edeceğiz, ancak Beykozlu olmayan birisi ne yapar bilemem”şeklinde konuştu. 

Adem Sefer’in bu sözleri üzerine AK Partililer, “Vur vur inlesin Hızır yılmaz dinlesin” diye slogan atarken, Sefer ise bu slogana, “o zaten Beykozlu değildi” diye cevap verdi. 

Sefer’in ardından konuşan AK Parti Milletvekili Metin Külünk’te bir konuşma yaptı…

Dua okuyarak başladığı konuşmasında, Beykoz’da bulunan bütün evliya, Allah dostlarının isimlerini tek tek sıralayan Metin Külünk, ilaveten Halit Bin Zeyd Eba Eyyüb El Ensari Hazretlerinin ruhlarına ulaşması dileği ile dua etti. 

Beykoz’un güzel yürekli insanları, kardeşlerim Beykozlu, İncirköylü, PaşabahçeliTokatköylüKavacıklıRüzgarlıbahçeliPolonezköylü, Akbabalı kardeşlerim, İstanbul’un en güzel beldesi Beykoz’un bir ucundan bir uzuna haftalardır çalıştık, çalıştınız” şeklinde konuşan Külünk şöyle devam etti: 

Beykoz’da yeni bir güneş doğmuştur 

“Yükselen bir değer olacak Beykoz’a imzanızı attınız, ne bizleri ne de kendinizi yanıltmadınız. Bizleri yalnız bırakmadınız Allah da sizleri yalnız bırakmasın… Tarihe imzanızı attınız Allah’ta sizlerin isimlerinizi tarihe yazsın. Siz sadece Beykoz’da seçimi kazandırmadınız, Somalili Çocukların, Bosnalı, Kosovalı kardeşlerimiz için de kazandırdınız. Dünyanın dört bir yanındaki mazlumlar takip etti… Bütün dünyaya Recep Tayyip Erdoğan’ı asla yalnız bırakmadığınızı sandıkları patlatarak gösterdiniz, darbecilere hak ettikleri dersi verdiniz. Aylardır ahlaksızca, haince, iffetsizce saldıranlara sadece demokratik haklarınızı kullanmak sureti ile büyük bir ders verdiniz. Beykoz’da yeni bir güneş doğmaktadır ve de o güneşin adı da Yücel Çelikbilek’tir” 

Beykoz’da bugün bir tarih yazıldı… 

“Beykoz’da bugün bir tarih yazıldı” diye konuşmasına başlayan Yücel Çelikbilek,“Beykoz’da üst üste üçüncü dönem AK Partiye Belediye Başkanlığını kazandırdınız, üst üste ilk kez aynı ismi Belediye Başkanı seçtiniz, Beykoz’un makus talihini de yenmiş oldunuz.” dedi. 

“Ben  gece gündüz demeden çalışan teşkilatımızın tüm mensuplarına, bizlere oy veren Beykozlu hemşerilerimize ayrı ayır teşekkürlerimi iletmek istiyorum” diyen Çelikbilek, Milletvekili Metin Külünk’e, İlçe Başkanı Adem Sefer’e, SKM başkanı Mustafa Gürkan’a gençlik Kolları ve Kadın Kolları Başkanlarına da teşekkür etti. 

“Bu zafer asla bizi şımartmayacak… Bu zafer bizlere Allahın bir lütfüdür” diye konuşan Çelikbilek, “sizler sadece Beykoz’da ve Türkiye’de bir zafer kazanmadınız, dünyanın her tarafında Büyük Türkiye’yi görmek isteyenleri de sevindirdiniz.” dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Adem Sefer, Metin Külünk, Yücel Çelikbilek, AK Parti, 30 Mart

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"