Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesine yeni kütüphane

  • 0
  • 5373
Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesine yeni kütüphane
Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesine yeni kütüphane
Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesine yeni kütüphane
Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesine yeni kütüphane
Beykoz Celal Aras Anadolu Lisesine yeni kütüphane

Beykoz Eğitime Destek Derneği'nin aracılığıyla Celal Aras Anadolu Lisesi'ne yeni bir kütüphane kazandırıldı.

Neriman Öztürk'ün ailesinin katkıları ve Beykoz Eğitime Destek Derneği'nin aracılığıyla Celal Aras Anadolu Lisesi'nde yapımı tamamlanan kütüphane, Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, İBB ve Beykoz Meclis Üyesi Gülay Demirel, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan, Neriman Öztürk'ün ailesi, Okul Müdürü Ramazan Aygün ve öğrencilerin katılımıyla açıldı.

Açılışta konuşan Celal Aras Anadolu Lisesi Ramazan Aygün, akıllı telefon ve cihazların bilinçsiz kullanımıyla iletişimsiz bir toplum haline gelindiği düşüncesini savunarak, insanların sosyalleşmek için çoğu zaman interneti seçtiğini fakat internetin sosyalleşme konusunda bireylere katkı sağlamaktan çok zararı olduğunu söyledi.

Aygün, bir toplumun gerçek anlamda sosyalleşmesi, iletişim halinde olabilmesi için kütüphane ve tiyatro gibi alanlara ihtiyaç olduğunu belirterek kütüphane için BEDES Başkanı Gülay Demirel, sponsor olan Öztürk Ailesine teşekkür etti.

Beykoz Eğitime Destek Derneği Başkanı Gülay Demirel, okulların iyi ama kötü mutlaka kütüphaneye sahip olması gerektiğini belirterek, açılışları gerçekleşip daha sonra kapısına kilit vurulduktan sonra kütüphanenin öğrencilere hiçbir getirisinin olmadığına değindi.

Okul Müdürü Ramazan Aygün ile BEDES’in ilk kurulduğu yıllarda tanıştıklarını, kütüphanenin işlevsel halde öğrencilerin her an her dakika başvurduklarında yararlanabileceği bir ortama kavuşturacağından emin olduğunu kaydetti.

Demirel, Oktay Öztürk’ün annesi merhume Nermin Öztürk’e Allah'tan rahmet dileyerek derneklerinin üyesi Gülcihan Oktay Öztürk çiftine teşekkür etti.

Başkan Gülay Demirel’in konuşması sonrası bağışçı Gülcihan Öztürk, Beykoz İlçe Milli Eğitim Müdürü Sevcenur Özcan ve Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli’de selamlama konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Protokol konuşmaları sonrası Beykoz Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, kütüphanenin sponsoru Gülcihan-Oktay Öztürk ve Ailesine teşekkür plaketi takdim etti.

Haber Merkezi

Beykoz Kaymakamı yılın fotoğraflarını oyladı
Önceki Beykoz Kaymakamı yılın fotoğraflarını oyladı
Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Sonraki Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz