Spor

Beykoz Çayırı’nda spor dolu günler başladı

Beykoz Çayırı’nda spor dolu günler başladı
2014.08.06 00:00
| | |
6754

Tarihi Beykoz Çayırı’nda İlkbahar mevsimin gelmesi ile birlikte spor dolu günler de yeniden başlamış oldu.

Geride kalan 3-5 sene zarfında her geçen sene artan bir ilgi çekmesini bilen çayırın yürüyüş ve koşu parkuru sabah-akşam dolmakta. Tabii bu işi yaz-kış ayırt etmeden gerçekleştiren sabit bir kitle olsa da Yaz mevsimine formda ve zinde girmek isteyen Beykozlular ilçenin değişim mekânlarından buraya gelip yürüyüş ve koşularını gerçekleştirmekte. Gün boyu televizyon kanallarında zayıflama reçeteleri sunan uzmanların ahkâm kestiği bu günlerde sağlıklı ve kilo verilecek olayın sporda bittiğine inanan pek çok Beykozlu soluğu Çayırda almakta.

Dost Beykoz, günün belirli saatlerinde Beykoz Çayırı’nda spor yapanları takip etti. Öylesine değişik yaş gruplarından Beykozlular ilgi göstermekte ki bu özel alana. Her köşede futbol oynayan insanlar, köpeklerini gezdirenler, 7’den 70’e değişik yaş kategorilerinden bay ve bayanlar. Ancak bir gerçeği belirtmeden geçemeyeceğiz o da bayanların erkeklere sayıca fark attıkları.

Ortalama 1 saat süre ile yürüyüş parkurunda koşan ya da yürüyen Beykozlular ardından çayırın dört bir yanına monte edilen spor aletleri ile değişik kaslarını çalıştırmakta. Çayırda 20-30 yıldır yürüyüş yapan insanlara rastlamak da olası. Onlar genellikle yaptıkları yürüyüşler esnasında Beykoz’un eski anılarından izleri paylaşmaktan büyük keyif almakta. Bir de günlük siyasi gelişmeler ve ekonomik olaylardan da yorumlamalar yapmayı ihmal etmiyorlar.

Beykoz Çayırı’nın etrafında ve yakınındaki okul yoğunluğu belli… Dersleri boş geçtiği için mi olsa gerek yoksa günlük kısa bir kaçamak anından mı olsa gerek her an değişik okul üniforması giyen öğrencilere de rastlamak mümkün. Ve de anneler birkaç aylık çocukları ile çocuk arabası ile tur atanların yanında çayırın çimlerinde daha birkaç yaşa ermiş çocukları ile düşe kalka oynayan anneler. Velhasıl Tarihi Beykoz Çayırı dolu mu dolu, rengârenk eşofmanlarını giymiş insanların renk cümbüşü altında heyecanlı koşu ve yürüyüşleri devam etmekte.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz, Çayır, Spor, Yürüyüş

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"