Beykoz Çayırı'nda festival havası

  • 17.06.2016 15:39
  • Güncelleme: 17.06.2016 15:41
  • Okunma: 9527 kez
  • Yorum: 0
Beykoz Çayırı'ndaki programlar tüm hızıyla devam ediyor ve Beykozlular, çocuklarıyla birlikte iftar sonrası eğleniyor.
Beykoz Çayırı'nda festival havası

Yaz ayının sıcak günlerinde akşam serinliği, iftar sonrasını dışarıda geçirmek isteyen Beykozlulara ilaç gibi geliyor. Babaları Teravih Namazı'ndayken çocuklarıyla birlikte Beykoz Çayırı'na gelen anneler, burada hem etkinliklere katılıyor hem de alışveriş yapıyor. Ramazan ayı boyunca Beykoz Belediyesi tarafından açık tutulan Çayır üzerinde kurulmuş tezgahlarda ise vatandaşlar kâh dinleniyor, kâh çay-kahve eşliğinde sohbet ediyor. Dost Beykoz, Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu'nun da bulunduğu bir yaz akşamında, Beykoz Çayırı'nda olup bitenleri fotoğraf makinesine kaydediyor.

Animasyon gösterileriyle zenginleşen Beykoz Çayırı Ramazan Festivali, çocuklar ve gençler için getirilen oyun masaları ve alanlarıyla da dikkat çekti. Beykoz Belediye Başkan Yardımcısı Muharrem Kaşıtoğlu, Başkan Danışmanı İsa Sucuoğlu ve Belediye Meclis Üyesi Yılmaz Özdemir ile birlikte Çayır Festivali'ni gezerken, aynı zamanda Boğaziçi Kasap'ın Sahibi de olan Ali Evlimen'in ocakçılık yaptığı ofisin önüne geldi. Burada çalışanlarla da bir süre sohbet eden heyet, burada konaklayarak, Dost Beykoz İmtiyaz Sahibi Kader Gür ile birlikte bir süre sohbet etti.

‘Işık ve ses kalitesi oldukça yüksek olan sahne, Beykoz Çayırı’nın başında konuşlandırıldı’

Beykoz Çayırı’nda gençlerin ve çocukların oyun oynayabilecekleri oyun aletleri konuşlandırılırken, güçlü bir ses sisteminin yer aldığı sahne de dikkat çekti. Sahnenin hemen önündeki alanda yüzlerce kişinin kullanabileceği portatif koltuklar göze çarparken, ışıklandırma sisteminin de oldukça iyi kurgulandığı anlaşıldı. Çocuklarıyla birlikte Beykoz Çayırı’na gelen vatandaşlar ise burada gösterileri ve hemen ardından yayınlanan Çizgi Filmi izledi.

Çeşitli yiyecek ve içecek ihtiyacının karşılandığı platformlar ise hem önünde gezilebilecek hem de ailecek oturup yenilip-içilebilecek şekilde tasarlandı. İftar sonrası soluğu Beykoz Çayırı’nda alan ilçe halkı, burada hem yürüyüş yapmanın hem de ihtiyaçlarını karşılamanın keyfini yaşadı. Özellikle Beykozlu genç nüfus Çayır Programı’nı takibe alırken, arkadaşlarıyla küçük gruplar oluşturan gençlerin birlikte vakit harcadığı anlaşıldı.

Haber Merkezi

WhatsApp İhbar Hattı:
0 (541) 464 6673

Anahtar Kelimeler: Beykoz Çayırı, Ramazan, Etkinlik

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz