Beykoz Çayırı’nda Doğu Batı kaynaşması

  • 0
  • 8320
Beykoz Çayırı’nda Doğu Batı kaynaşması
Beykoz Çayırı’nda Doğu Batı kaynaşması
Beykoz Çayırı’nda Doğu Batı kaynaşması
Beykoz Çayırı’nda Doğu Batı kaynaşması
Beykoz Çayırı’nda Doğu Batı kaynaşması

Beykoz Festivali’nde bölgesel kültürlerin tanıtıldığı yöre geceleri sürüyor. Her akşam farklı görüntülerin oluştuğu Beykoz Çayırı’nda bu kez Kars Ardahan Iğdır Derneği ile Beykoz Trakyalılar Derneği’nin gecesi vardı.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek her akşam olduğu gibi program öncesi çorba dağıttığı geceye, AK Parti İlçe Başkanı Adem Sefer, CHP Beykoz İlçe Başkanı Hızır Yılmaz, Başkan Yardımcıları Av.Yüksel Baki, Nevin Çalışkan, Hanefi Dilmaç, Metin Torun, Beykoz Belediye meclis üyeleri, yöre dernek başkanları, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Sevim Gülşen, CHP Kadın Kolları Başkanı Esengül Yılmaz ve çok sayıda vatandaş ilgigösterdi.

Turgay Zorba ve Mehmet Sakal’ın birlikte sundukları gecede Trakya türküleri ile Arif Şentürk, Kurbani Sural Doğu Anadolu türküleriyle Beykozlulara seslendi.

Kars, Ardahan, Iğdır’ın folklor ekibi de festivale katılanlar için keyifli bir gösteri sundu.

Gecede bol bol horon ve çiftetelli oyunları oynanırken, Beykoz belediye Başkan yardımcısı Nevin Çalışkan’ın neşeli tavrı gecede dikkati çeken unsurlar arasındaydı.

Kars Ardahan Iğdır Derneği’nin, Yusuf Koç, Mehmet Gürbaşak, Asım Timuçin, Av. Sema Kılıç, Adem Monaloğlu, Kemal Yıldız, Metin Yıldız ve Güven Demirci gibi isimlere plaket vererek teşekkür ettiği gecede bir konuşma yapan Beykoz Trakyalılar Dernek Başkanı Sacit Kaya, “Bu akşam çok mutluyuz. Sizlerle beraber olmak oldukca güzel bir duyguydu. Hem Trakyalılar Derneği hem de şahsım adına yüce Önder Atatürk ‘ün hemşerisi olmaktan ve onun yolunda yürümekten büyük onur ve şeref duyuyoruz. Ayrıca bize bu geceyi düzenleyen Belediye Başkanımız Yücel Çelikbilek’e en derin şükranlarımızı sunuyorum. Hepinize iyi eğlenceler diliyorum” dedi.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek konuşmasında, “Kars Ardahan Iğdırlıların ve Beykoz Trakyalılar Derneği’nin gecesini kutluyorum. Ülkemizin en doğusu ile en batısının birleştiği bir gecedeyiz. Benim Karslı ve eşimin Trakyalı olmasından dolayı bu gece benim için çok önemli ve bir başka heyecan içindeyim. Gecelerimiz çok uzun ileriki günlerde daha nice sürprizlerimiz var. Sizler eğlenmeye devam edin. Çünkü bunu hak ediyorsunuz. Onun için her iki derneğimize de çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum” ifadelerine yer verdi.

Haber Merkezi

Samsun ve Doğu Karadenizliler buluşması
Önceki Samsun ve Doğu Karadenizliler buluşması
İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Sonraki İstanbul Valisinin Beykoz mesaisi
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz