Kültür

Beykoz Çayırı’nda Batum ve Artvin farkı

Beykoz Çayırı’nda Batum ve Artvin farkı
2014.07.31 00:00
| | |
5553

Beykoz Çayır Şenlikleri, Batum ve Havalisi Derneği ile Artvinliler Derneği’nin yapmış oldukları etkinlikle devam etti. Programda sahne alan Karmate Grubu çayırda izdihama yol açtı.

Tarihi Beykoz Çayırı’ndaki protokolde Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, belediye başkan yardımcıları Nevin Çalışkan, Yüksel Baki, Metin Torun, MHP İlçe Başkanı Ali Emanet, muhtarlar, yöre dernekleri başkanları olurken, çok sayıda vatandaş da programı takip etti.

Nesrin Aksu’nun sunumunu yaptığı gecede halk dansları topluluğu katılanlar için keyifli bir gösteri sundu.

Batum ve Havalisi Dernek Başkanı Ali Kemal Kılıç ile Artvinliler Dernek Başkanı Savaşer Şentürk ekiplerini sahneye davet ederek vatandaşları selamladıktan sonra kısa birer selamlama konuşması yaptılar.

Başkanlar, geceyi renklendirmek istediklerini ve bunun için ellerinden gelen bütün çabayı gösterdiklerini ifade ederek, konuklarına katılımları nedeniyle teşekkür ettiler.

Kendisine bir plaket verilen Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek ise yaptığı kısa ve anlamlı konuşmada “Batum ve Artvinli hemşerilerimizin hazırladığı bu güzel geceyle Anadolu’muzun kuzey doğusunu birleştirdik. Dernek başkanı arkadaşlara bu çabalarından dolayı teşekkür ediyorum. Festivallerimiz coşku dolu geçiyor. İnşallah bu kalitede devam eder”  ifadelerine yer verdi.

Karmate izdiham yarattı…

Beklenen an gelerek Karmate gurubu sahnede yerini aldı. İlçe sakinleri kısa sürede sahnenin önünde büyük bir izdiham oluşturdu. Hep birlikte horon oynayarak şarkılara eşlik ettiler. Karmate gurubu “Atabarını” seslendirirken Atatürk’ü sevdiklerini ve yolunda olduklarını 19 Mayıs bayramlarının geri verilmesini dile getirerek, katılımcılardan büyük bir alkışla destek aldılar.

Katılımın fazla olması sebebiyle Karmate Grubu’na eşlik eden kitle programın uzatılmasını istedi… Bu talep doğrultusunda program uzatılırken, binlerce Beykozlu tarihi çayırda keyifli anlar yaşadı.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Artvin, Batum Havalisi, Beykoz, Karmate, Festival 2012

reklam
0 Yorum

Bu içeriğe henüz yorum yapılmadı

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"