Beykoz Çayırı Millet Bahçesi ucube bir projedir

  • 0
  • 7053
Beykoz Çayırı Millet Bahçesi ucube bir projedir
Beykoz Çayırı Millet Bahçesi ucube bir projedir
Beykoz Çayırı Millet Bahçesi ucube bir projedir
Beykoz Çayırı Millet Bahçesi ucube bir projedir

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanlığı, ilçenin birçok sorunu bulunurken Millet Bahçesi projesinin gereksiz olduğu düşüncesini savundu.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, gündemde hala tazeliğini koruyan Beykoz Çayırı'nın Millet Bahçesi yapılmasına ilişkin bir basın açıklaması yaptı.

Taşdemir, "ilçenin imar, istihdam, eğitim ve sağlık gibi sorunları ortadayken, millet bahçesi gibi konularla uyutulmaya ihtiyacı yoktur" dedi.

Son yapılan Mahalli İdareler Seçimleri'nde Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın "’2 yıl içinde imar sorununuzu çözeceğim, çözemezsem binalarınızın yenilenmesine hapse girme pahasına kolaylık göstereceğim" vaadini hatırlatan Taşdemir, 2.5 yıl geçmesine rağmen henüz bir çalışma olmamasıyla birlikte birçok vatandaşın da binalarının yıkıldığını söyledi.

İstanbul genelinde gerçekleşmesi beklenen büyük deprem gerçeğine de atıfta bulunan Taşdemir, Beykoz halkının sahil düzenlemesi, kaldırım çalışmaları gibi uygulamalarla uyutulmaya çalışıldığını kaydetti.

Beykoz'un istihdam sorununa ilişkin de bir çalışma yapılmadığı düşüncesini savunan Akif Taşdemir, "Araştırmaların da gösterdiği gibi; İstanbul’un en yüksek işsizlik oranına sahip ilçelerinden birisi de Beykoz iken ve seçimden önce bu konu ile ilgili de söz vermiş olmanıza rağmen, Beykoz’da istihdam sorunun çözümüne yönelik bugüne kadar hiçbir şey yapmadığınız ortadadır."

Taşdemir, Kavacık'taki sağlık ocağı sorununu çözemeyen yönetimin Beykoz'a bir Eğitim Araştırma Hastanesi kazandırma vaadinin de ancak hayal olduğunu söyledi.

Taşdemir, "O zaman Beykoz halkı adına soruyoruz; Sayın Murat Aydın, Beykozlunun parasını çarçur ettiğiniz projeleriniz, Beykozlunun sağlığından daha mı önemlidir?" ifadelerini kullandı.

"Beykoz Çayırı Millet Bahçesi projesi ucube bir projedir"

Beykoz Çayırı Millet Bahçesi projesi için 'ucube' ifadesini kullanan Akif Taşdemir, öte yandan AK Parti'nin İBB seçimlerini kaybetmesini 'henüz sindiremediğini' de sözlerine ekledi.

İYİ Parti Beykoz İlçe Başkanı Akif Taşdemir, "Beykoz Çayırı'nın hemen yanı başında, bölgenin tüm ihtiyacını fazlasıyla karşılayan bir otopark alanı bulunmaktadır. Buna rağmen, Beykoz Çayırının tarihi dokusunu ve güzelliğini bozmak uğruna, millet bahçesi projenizde açıkladığınız çayırın altını otoparka çevirme hevesi, Beykozlunun on milyonlarca lirasını harcayarak, üstelik çok daha önemli ihtiyaçlar varken yandaşlarınıza rant sağlama girişimi değil midir?" diye konuştu.

Taşdemir, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Şunu da ayrıca sormak isteriz ki, İBB meclisindeki açıklamanızda "işgalci" olarak suçladığınız ve yıkılacak dediğiniz bu binaların kimlere ait olduğunu kamuoyuna açıklamayı düşünüyor musunuz? Beykoz’un neredeyse her yeri doğal güzelliklerle ve doğal ‘’millet’’ bahçeleri ile dolu iken, birçok farklı noktasında mesire alanları, doğal dinlence bölgeleri varken, Beykoz’un bir millet bahçesine ihtiyacı da yoktur."

"Sayın Başkan bu hastanın öncelikle makyaja değil, sağlıklı bir şekilde ayağa kaldırılmaya ihtiyacı vardır. 5 yılda 15 yıllık proje vaadiyle gelip, 2,5 yılda elle tutulur hiçbir şey yapmadan belediye kasasındaki yüz milyonlarca lirayı yok etmeyi başaran Sayın Murat Aydın, savurganlık konusunda bir dünya markası haline gelmiştir. Sayın Başkan, belediyenin kasasında bulunan ve buhar olup uçan 700 milyon nerede? Beykozluya bunun cevabını vermeyecek misiniz?"

Haber Merkezi

Beykoz'da kentsel dönüşüm için kimse imza atmadı
Önceki Beykoz'da kentsel dönüşüm için kimse imza atmadı
Beykoz CHP'ye döner mi?
Sonraki Beykoz CHP'ye döner mi?
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz