Beykoz Çayırı Millet Bahçesi'ne dönüştürülecek

  • 1
  • 8063
Beykoz Çayırı Millet Bahçesi'ne dönüştürülecek
Beykoz Çayırı Millet Bahçesi'ne dönüştürülecek

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Beykoz Çayırı'nın 100 m²'lik millet bahçesine dönüştürüleceğini söyledi.

Beykoz Çayırı'nın yeşil alanının arttırılacağını, korunması gereken yapı ve ağaçların ise korunarak düzenleme yapılacağını kaydeden Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, söz konusu çalışmaya ilişkin ihalenin ise Ekim ayında yapılacağını söyledi.

Kurum, "Beykoz Çayırımızda bütün vatandaşlarımızın hatıraları var. Doğal SİT alanlarımız korunması gereken tescilli ağaçlarımız tescilli yapılarımız var. Aslına uygun tescilli yapıların korunduğu Beykoz Çayırımızın korunduğu oradaki herkesin hatıralarının yeniden canlanabileceği çok önemli bir düzenlemeyi Beykozumuza kazandırıyor olacağız." dedi.

"Önümüzdeki yıl tamamlanacak"

Çevre Bakanı Murat Kurum, şunları söyledi:

"Buradaki yeşil alan miktarını arttırıyoruz. Toplamda 80 bin metrekarelik alanı 100 bin m²'ye çıkarıyoruz. Bütün İstanbul'a hizmet edecek bir alanı Beykoz Millet Bahçesini İstanbulumuza kazandırıyor olacağız. Buranın ismini Beykoz Çayırı Millet Bahçesi olarak düşünüyoruz. Buradaki alanların korunarak birlik beraberlik içerisinde yaşamayı sürdürecek alanın ihalesini Ekim ayında gerçekleştirecek ve önümüzdeki yıl İstanbul'a armağan etmiş olacağız. Yeşil alan miktarını Beykoz'da daha da arttırdığımız bir adım olacak."

Haber Merkezi

Beykoz Tokatköy'e ilk kazma Ağustos'ta vurulacak
Önceki Beykoz Tokatköy'e ilk kazma Ağustos'ta vurulacak
Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Sonraki Türkiye Yüzyılı, Beykoz ve Hanefi Dilmaç
Yorumlar (1 Yorum)

Murat tek (1 yıl önce)

El değmemiş bir orası vardı Kavacık kaldırim çalışması gibi berbat edin gitsin Gelişmişliğini ülkeler ormanları ile gösterilir bizde betonlaşma ve gereksiz kaldırım taşları ile

Yorum Yaz