Beykoz Çayırı Millet Bahçesi İBB’de kabul edildi

  • 14.10.2021 19:22
  • Güncelleme: 15.10.2021 09:09
  • Okunma: 2925 kez
  • Yorum: 0
İBB Başkanı İmamoğlu’nun veto ettiği Beykoz Çayırı Millet Bahçesi projesi Meclis Üyelerince yeniden onaylanınca ısrar karar olarak kabul edildi.
Beykoz Çayırı Millet Bahçesi İBB’de kabul edildi

Mecliste projeye ilişkin söz alan Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, alandaki yeşil alanın arttırılacağını, yeni yapılaşmanın ve çayırın altına yer altı otoparkının yapılmayacağını söyledi.

Mevcut çayır alanının 38 bin metrekare olan kısmın korunarak olumsuzlukların giderileceğini, 55 bin metrekarelik bir alanın yeşil alan olarak düzenleneceğini kaydeden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, “Yeşil alan 2.5 kat artacak. Çayır’ın altına otopark yapılmayacak. Çayır’a zaten dokunulmayacak, olumsuz bir şey varsa o düzeltilecek. Böyle bir şey kesinlikle söz konusu değil. Bakın yeşil alan artırılacak, peki bu alan veto edilerek mi artırılacak? Beraber yapalım ve alkışlayalım, Neye engel oluyoruz. Yeşile nasıl karışı çıkarız?” diye sordu.

Proje kapsamında yapılan çalışmaların canlı yayınlanacağını kaydeden Aydın, “Birkaç gündür kameraları koyduk. Web sitemizde şu an iki kamera çayır ve etrafın sürekli yayınlıyor. Bu kameraların sayısını artıracağız. Niye karşı çıkıyorsunuz anlayamadım, bana göre yaşananlar akıl tutulması” dedi.

Murat Aydın şunları söyledi:

Beykoz Çayırı’nda nöbet tutmaya gerek yok. Kim Çayır’ın korunmasıyla ilgili nöbet tutmak istiyorsa ben de onlara eşlik edeceğim. Biz zaten kameralar koyduk. 365 gün 24 saat, yapılana kadar, yapıldıktan sonra da, görülecek. Gelin bu karara evet diyelim” şeklinde çağrıda bulundu.

CHP Grup Sözcüsü Tarık Balyalı ise Beykoz Çayırı projesiyle ilgili tereddütleri bulunduğunu ve bunların giderilmediğini söyledi.

Çayırın etrafında kirlilik ve işgaller olduğunu ifade eden Balyalı, oradaki işgalin ortadan kaldırılabileceğini, etrafın temizlenebileceğini ve çayırın var olan haliyle korunması gerektiğini düşündüklerini kaydetti.

Bölgede inşaat alanında artış ve hukuki sorunlar olduğunu söyleyen Balyalı, "Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın'ın iyi niyetine kesinlikle inanıyoruz ama bu dönemde olmazsa bile ilerleyen dönemlerde bölge imara açılabilir" şeklinde konuştu.

Beykoz Millet Bahçesiyle ilgili iki imar planı maddesi, yapılan müzakerelerin ardından meclis üye tam sayısının salt çoğunluğu sağlandığından oy çokluğuyla "ısrar kararı" olarak kabul edildi.

Haber Merkezi

Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz