Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı

  • 0
  • 7460
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı
Beykoz Çayır Restoranı ve Kütüphanesi açıldı

​Beykoz’un sosyal ve kültürel yaşamına canlılık katacak “Beykoz Çayırı Millet Bahçesi” projesi kapsamında yapımı tamamlanan, 7/24 hizmet verecek “Millet Kıraathanesi” ve “Beykoz Çayırı Restoranı” açıldı.

İstanbul’un hafızasında önemli yeri olan tarihi mesirenin korunması, yeşil alan miktarının arttırılması ve çevresindeki atıl alanların düzenlenerek hizmete alınması amacıyla başlatılan Beykoz Çayırı Millet Bahçesi” proje meyvelerini veriyor.   

Beykoz Belediyesi öncülüğünde TOKİ’nin çalışmalarını sürdürdüğü “Beykoz Çayırı Millet Bahçesi”nin mevcut büyüklüğünün 110 bin 550 m2’ye genişletilmesiyle daha fazla yeşil alan, düzenli gezi, dinlenme ve spor alanları kazanılıyor.  

“Millet Kıraathanesi” 7/24 Hizmet Verecek

7/24 hizmet verecek “Millet Kıraathanesi” başta gençler olmak üzere ders çalışmak ve kitap okumak isteyen herkesi ağırlayacak. Modern görünümüyle ve Beykoz’a has imkânlarıyla bölgenin gözde kültür mekânlarından biri olacak.

Aynı anda 52 kişinin ders çalışabileceği kıraathanede farklı türde eserlerin yer aldığı 11 bin kitaplık kütüphaneyle hizmet verecek. 

“Millet Kıraathanesi”ne gelenler çay ve çorba ikramıyla ağırlanacak.

Beykoz Çayırı Restoranı

İstanbul’un dört bir yanından ziyaretçilerini ağırlayacak Beykoz Çayırı Restoranı, tarihi mesireye dinlenmeye gelenlerin yeme içme ihtiyaçları için restoran ve kafeterya hizmeti verecek.

Yalıköy’den Tokatköy’e, Ortaçeşme’den Çamlıbahçe’ye kadar geniş bir çevreye hizmet verecek olan yeni restoran ayrıca yerli ve yabancı turistleri de bölgeye çekecek.

Modern ve şık mimarisiyle ilçeye sosyal ve kültürel canlılık katacak Çayır Restoranı, bölgenin ekonomik canlılığını da artacak.

Başkan Murat Aydın: “İstanbulluların en gözde mekânlarından birisi olacak”

Açılışta konuşan Beykoz Belediye Başkanı ve Başkan Adayı Murat Aydın, “Beykoz’un en güzel noktalarından bir tanesi Beykoz Çayırı. Burada Beykozluların sosyalleşmesine katkı vermek, Beykozlu gençlerin bilgiye ulaşmasına katkı vermek adına Çayır Kütüphanesini hizmete aldık. Kütüphanemizin hemen yanında Çayır Restoran’da var. Süreç içerisinde burası sportif, sosyal ve kültürel anlamda Beykoz’un önemli merkezlerinden birisi haline dönüşecek.” dedi.

Beykoz Çayırı Millet Bahçesi projesi kapsamında diğer sosyal ve spor donatı alanlarının yapımı ise aşağıdaki şekliyle hızla sürüyor.

Tarihi Çınarlı Yolda Yürüyüş Keyfi

Ana yürüyüş aksında 325 m yol düzenleme çalışmasının yapıldığı mesirede tarihi çınarlı yolu da güzelleştiren toplam bin 740 m uzunluğunda yürüyüş yolu döşeniyor.

Sultan Abdülaziz döneminde dikilen çınar ağaçlarının serinlettiği yol, çevre düzenlemesi tamamlandığında ziyaretçilere bakımlı ve nezih bir ortamda ailecek dinlenme ve yürüyüş keyfi sunacak.   

Atletizm, Futbol ve Basket Sahası

Beykoz Çayırı Millet Bahçesi’ne kazandıracak tesislerle ilçe sakinleri ve özelikle gençlerin spor olanakları da artacak.

Çayırda, 1 adet futbol sahası (60mX90m), basketbol ve voleybol sahası olan çok amaçlı saha, tenis kortu ve 400 m uzunluğunda 3 kulvarlı atletizm pisti hizmete açılacak.

Millet bahçesine gelen çocuk ve gençler standart ve nitelikli tesislerde günün her saati yeteneklerine uygun alanlarda spor yapacak.

Türk Bahçesi

Türk Bahçe Sanatı’nın en güzel örneklerinden bir de millet bahçesinde sergilenecek. Rengârenk çiçekler, bitki ve şifalı otlarla tasarlanacak bahçede ziyaretçiler estetik motifler ve doğayla bütünleşecek.

Çocuk Oyun Alanları & Otopark

Çocuk oyun alanları, dinlenme üniteleri, caminin de yer aldığı millet bahçesinde engelli ziyaretçilerin kullanımına uygun otopark alanları da hazırlanıyor.

Tarihi Beykoz Çayırının etrafındaki atıl alanların vatandaşların kullanabileceği sosyal bölgelere dönüştürdüklerini ifade eden Beykoz Belediye Başkanı Murat Aydın, "Tarihi Beykoz Çayırı Millet Bahçesi projesi kapsamında çayırın etrafındaki atıl alanları hemşehrilerimiz için sosyal alanlara dönüştürdük. 7/24 hizmet verecek Çayır Kütüphanesi ve Çayır Restoranı bu akşam teravih sonrası hizmete alıyoruz. Beykoz’umuza hayırlı olsun." ifadelerini kullandı.

Aydın, Beykoz'a hizmet etmeye hız kesmeden devam edeceklerini kaydetti.

Haber Merkezi

Ülkücü hareket Beykoz'da salona sığmadı
Önceki Ülkücü hareket Beykoz'da salona sığmadı
Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Sonraki Beykoz'da husumetlisini kız arkadaşıyla kandırarak kaçırdı
Yorumlar (0 Yorum)

Bu içeriğe yorum yapılmadı, yorum yapmak ister misin?

Yorum Yaz