Kültür

Beykoz Çayır Festivali yarın akşam başlıyor

Beykoz Çayır Festivali yarın akşam başlıyor
01.08.2018 16:08
| | |
12587

Beykoz Belediyesi’nin düzenlediği Tarihi Beykoz Çayır Festivali bu yıl da renkli etkinlik ve unutulmaz anılara ev sahipliği yapacak.

2 Ağustos 2018 Perşembe akşamı Beykoz Sivaslılar Sosyal Derneği ve Beykoz Erzurumlular Derneği geceleriyle başlayacak Tarihi Beykoz Çayır Festivali’ne 19 yöre derneği iştirak edecek. 

Yöre derneklerinin halk dansları gösterileri, özgün el sanatları, gelenek ve görenekleri ve kültürlerinin sergileneceği gecelerde, her akşam özgün sanatçılar da konser verecek.

750 çocuğun sünnet olacağı, 19 çiftin ise çeyiz eşyaları hediye edilerek nikahlarının kıyılacağı festivalin bu özel günlerinde ise Fettah Can ve Rafet El Roman konserleri yer alacak.

"Tarihi Çayır Festivali’ne tüm ilçe sakinlerimizi bekliyoruz"

Başkan Çelikbilek: "Anadolu’nun zengin kültüründen, insanının sıcaklığından her köşesinde izler barındıran güzel ilçemiz Beykoz, bu yılda Tarihi Beykoz Çayır Festivali’nde yöre derneklerinin katılımıyla kültür şölenine sahne olacak. Yöre derneklerinin katkılarıyla kardeşlik, birlik ve beraberlik anlarının yaşanacağı, konserlerin ve renkli etkinliklerin yer alacağı festivalimize tüm ilçe sakinlerimizin katılımından mutluluk duyarız." dedi.

Haber Merkezi

Anahtar Kelimeler: Beykoz Haber, Çayır Festivali, Toplu Nikah, Toplu Sünnet, Fettah Can, Yöre Geceleri, Rafet El Roman

reklam
1 Yorum
Recep ER02.08.2018 22:44:39

Selâmünaleyküm! Cuma gecesinin hürmetine Yatsı ezanı vaktinde günahından sakınıp Ezan-ı Muhammediyeye ve ardından kılınan namaza saygılı olmamız gerekir?!!

Yorum yaz

DOST BEYKOZ

"Beykoz'un Hür Gazetesi"